Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 32 évesen hajléktalan leszek....

32 évesen hajléktalan leszek. Mennyire fog ez lelkileg megviselni?

Figyelt kérdés
Pár éve még ez egy teljesen szürreális gondolat lett volna, de elég szerencsétlenül jöttek egymásra a dolgok és végül ott tartok, hogy vasárnap kitesznek az utcára. Sajnos olyan ismerősöm és családom nincs, ahol atmenetileg meghúzhatnám magam. Csúnyán megszivattak a munkahelyemen, amit fel is jelentettem, de ebből sajnos nem lesz pénzem. Lehet, hogy jövő héttől már lesz munkám is, csak nem tudom hogy oldom majd meg a bejarast, fürdést stb.. Létezik hajléktalanszálló is, de ott ellopjak mindened, míg alszol. Elég erős vagyok és szeretem a kihívásokat, de nem az ilyeneket. Remélem, hogy pár hónap múlva, csak életem melypontjakent gondolok majd vissza erre az időszakra. :( Esetleg valakinek hasonlo tapasztalata?

2016. júl. 14. 12:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami veled törtét, szerencsére erről saját tapasztalatom nincs. Viszont van egy ismerősöm, aki önszántából választotta a világjárást. Van háza de csak időnként megy haza, amíg jó idő van járja a világot és zenél az utcán. A fürdést mindig az adott város strandjának a zuhanyzójában oldja meg. Persze nem minden nap, vagy attól függ mennyi pénzt szedett össze, hogy kitudja fizetni a belépőt. Mini gázmelegítőt is cipel a hátizsákjában, mert hosszabb távon kifizetődőbb nescafeet venni mint minden nap kávézóba beülni reggelente. Meg gyors levest is tud így enni. Az alvást padokon intézte hálózsákban, parkokban. Ha még van rá módod és tudsz netezni, márpedig biztos van, ha itt kiírtál kérdést, akkor szeretném, hogy megnézz egy filmet mihamarabb.

Az a címe, hogy Beszélgetések Istennel. Ez a film rólad szól, és a veled hasonló helyzetűekről, és ígérem, hogy a végére reményt fogsz kapni a filmtől. Nyugi, ha nem vagy vallásos, nem igékkel telivágott áhitat, hanem egy csodás történet egy férfiról, aki egyik napról a másikra hasonló helyzetbe került, és hogyan mászott ki belőle.

Márpedig ha lesz munkád, te is ki fogsz ebből mászni. Szerencsére még nyár van, van egy kis haladékod.

2016. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudjuk. Nem ismerünk.
2016. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Távolabbi rokon vagy ismerős, szomszéd nincs? Esetleg megbeszélhetnéd, hogy fizetsz érte, amit meglesz az állásod.

Én biztosan nem aludnék az utcán, mert az igénytelenség miatt a munkádat is elveszítheted. Mosni is kell valahogy stb.

Nőként tudom, hogy könnyebb ezt megoldani, de azért ne add fel. Szerintem ne hagyd magad ennyire mélyre süllyedni, mert nehezebb utána kimászni belőle.

2016. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm szépen. Meg fogom nézni a filmet, míg van rá alkalmam. :) Megpróbálok minél hamarabb kimaszni ebből, csak elég ijesztő a gondolat, hogy este nem fogok tudni hazamenni..
2016. júl. 14. 12:55
 5/30 A kérdező kommentje:
#3 Erre én is gondoltam. A személyes higieniat mindenképpen megoldom valahogy, mert akkor biztos, hogy ugrana a munkám is. Még gondolkodnom kell, hogy hogyan csináljam.
2016. júl. 14. 12:59
 6/30 anonim ***** válasza:

Első voltam. Azt elfelejtettem írni, hogy a filmet megtalálod a youtube-on, szóval könnyen megtudod nézni,nem kell letölteni vagy ilyesmi. Segítségként inkább belinkelem:


https://www.youtube.com/watch?v=7yqEvHLfQTk

2016. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. júl. 14. 13:26
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon is sok idos ember keres valakit aki rendbe teszi a kertet, bevasarol neki lakhatasert cserebe :)
2016. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Van pénzed? Megtakarításod? Albiból kell menned? Melyik város? Mihez értesz?
2016. júl. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
1. és a 6. voltam. Tényleg most jutott eszembe, hogy felénk is a szomszéd bácsi felkarolt egy hajléktalant, mert sok a munka nála a kertben. Pedig nem pénzes a bácsi, de annyi bele fér hogy ételt és szállást biztosít neki. Ha találnál egy ilyent a munkahely mellett is el tudod végezni a kerti munkát. Mostanra úgy össze szedte magát a hajléktalan, hogy most egy gépkezelői tanfolyamra jár, és akkor már állása is lesz.
2016. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!