Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék többet beszélget...

Hogyan tudnék többet beszélgetni velük? Vagy mit tudnék tenni, hogy ne érezzem magam ennyire egyedül?

Figyelt kérdés

Nyárra egy családhoz mentem ki külföldre. Sokszor nagyon egyedül érzem magam, mert ők csak a saját nyelvükön beszélnek, amit én nem értek. Még ha néha-néha meg is szólalnak angolul, az sem tart sokáig.

Alapvetően eléggé introvertált vagyok, de ez már kezd sok lenni. 2 hete vagyok itt és kezd hiányozni a beszélgetés.

Egyszer a család egyik tagja mondta, hogy nagyon keveset beszélek velük. Ez persze azért van, mert közülük csak egy embernek jó annyira az angolja, hogy gond nélkül le tudjunk folytatni egy beszélgetést, a többiek sok mindent megértenek, de nagyon helytelenül beszélik az angolt. Így nehezebb megszólalnom, mert nem tudom, hogy megértenék-e, amit mondok. Emellett azt is észrevettem, hogy ők se törekednek annyira a velem való beszélgetésre, de tőlem elvárják, hogy beszéljek velük. Ezzel se igazán tudom, hogy mit kezdjek, már nem tudom, hogy miről tudnánk beszélni. Tudnátok segíteni nekem?

Miről tudnék beszélgetni velük? Hogyan tudnám magam kevésbé egyedül érezni? Mit csináljak, ha hiányzik a magyar nyelv és az, hogy egy magyar emberrel beszélgessek?


2016. júl. 18. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Van egy ún. Internet nevű találmány, ahol elvileg lehetséges ez (kommunikáció, chat), csak erősen kell hinni benne. Meg valami gondolkodásról is szólnak a legendák, de azt inkább hagyd későbbre, ilyen komoly hiányosságokkal nem hiszem, hogy képes lennél elsajátítani.
2016. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem érted a problémámat. Minden nap beszélek magyar emberekkel vagy chaten vagy telefonon, mégis hiányzik az, hogy szemben álljak egy magyar emberrel és sokáig tudjunk beszélni. Hiányzik a magyar környezet, a megszokott otthonom, mivel egy teljesen idegen országban, faluban, házban vagyok.

A gondolkodásról pedig annyit, hogy leírtam, hogy nem mindent értenek meg, így nagyon nehéz beszédtémát találni. Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy miről lehetne beszélni, már rengeteg ötletemet felhasználtam, de ők mintha nem akarnának bekapcsolódni a beszélgetésbe. Így elég nehéz a dolgom...

2016. júl. 18. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!