Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Jó, ha így lépek? 21F

Jó, ha így lépek? 21F

Figyelt kérdés

Hosszú történet ez, de amennyire lehetséges, lerövidítem:

Mindig is szerettem volna barátokat, de sem óvodában, se iskolában nem sikerült ez, és most negyedéves egyetemistaként úgy gondolom, jelentős hátránnyal indulok kapcsolatépítés terén. Még középiskola 3. évében csatlakoztam egy hívőkből álló ifjúsági közösséghez, ahol "hellyel-közzel" elvagyok - mindig mondják: "Számíthatok rájuk!", de minél többet mondják ezt, annál inkább az ellenkezője valósul meg, szinte mindenki túl elfoglalt ahhoz, hogy velem beszéljen. Félreértés ne essék, nekem is vannak tennivalóim, de úgy érzem, én több fáradságot fektetek egy kapcsolat fenntartásába, és én jobban igyekszek időt szorítani beszélgetésre, de én ugyanezt nem látom viszonozva. Eljutottam arra a pontra, hogy azt fontolgatom, egy időre nem tartom velük a kapcsolatot. Szeretnék elgondolkodni azon, érdemes-e itt maradnom továbbra is. Kíváncsi vagyok arra, hogy ti "külsősként" mit gondoltok erről. Az iróniát és a gúnyt mellőzzétek, ez komoly szitu. Köszönöm!



2016. aug. 8. 07:09
 1/3 striga ***** válasza:

Ha így érzel, akkor szerintem hagyd ott őket egy kicsit, vagy örökre. Keress egy olyan társaságot vagy akármit, ahol jól éreznéd magad. Az egyetemen nincs semmi olyan csoport, ahol jól el tudnál lenni? Járj olyan helyekre, ahol veled egyidős emberkék időznek. Barátokat - akikben megbízhatsz, stb. - nem két nap alatt fogsz kapni. Kitartás kell.

De lehet, hogy te látod csak így a dolgokat, hogy túl elfoglalt mindenki. Lehet, hogy nyitnod kéne feléjük, és kellemesen csalódnál :)

2016. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lenne kedved beszélgetni? Értékes embernek tűnsz, csak én már nem merek itt üzenetet írni..


23f

2016. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

"de úgy érzem, én több fáradságot fektetek egy kapcsolat fenntartásába, és én jobban igyekszek időt szorítani beszélgetésre, de én ugyanezt nem látom viszonozva."

Na engem ez a rész fogott meg, mert ezzel ugyanígy vagyok én is, ugyan nekem vannak barátaim (nagyrészt netes barátok), de mindenki csak arra válaszol amit kérdezek, stb...kutyát nem èrdekli pl hogy én hogy vagyok.

Ha van kedved írj nekem is, mert az előttem szólóhoz hasonló a véleményem, rendesnek tűnsz.

A kérdésedre válaszolva...nincsenek tapasztalataim az ilyen körökkel kapcsolatban, viszont ha nem érzed jól magad ott, vagy magányos vagy, lépj ki, keress valami hozzád közelebb álló csoportot, pl közösségi oldalakon, vagy keress rá, hátha másnak is az a hobbija mint a tiéd.

21/f

2016. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!