Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? SOS Többi lent.

Figyelt kérdés

A problémám eléggé komplikált, de már borzasztóan zavar. Néha úgy érzem, mintha két énem lenne, és az egyik mindenkinek jót akarna, a másik viszont mindenkinek rosszat. Én nagyon nem szeretném magamban tudni azt a rossz énemet, és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mit tudnék ez ellen tenni.

A másik, ami még jobban zavar ennél is, hogy borzasztóan félek a haláltól. A sajátomtól is, de legfőképpen a szeretteim halálától. Néha olyan érzésem van, hogy már szinte betegesen utálok egyedül lenni, ez3rt nagyon félek, hogy mi lesz, ha azok, akiket a legjobban szeretek, már nem lesznek velem. Minden nap eszbe jut, hogy mennyire szeretem őket, és, hogy soha nem szeretném őket elveszíteni.

Tehát ami a legfontosabb; hogyan tudnám magamban elnyomni azt az érzést, hogy rettegjek attól, gogy a családtagjaim elhunynak.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, rengeteget segítenétek vele.

(amúgy az a gáz, hogy még csak 15 éves vagyok)



2016. aug. 9. 21:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, de valahogy elkeveredett az üzeneted. Aki írt nekem privátba, kérlek tudna egy új üzenetet írni nekem? Előre is köszönöm! :) :) :)
2016. aug. 9. 23:44
 2/6 Whitewolf19 ***** válasza:
A fizikai test megsemmisülése nem feltétlenül a vég. Próbálj élni. Fiatal vagy még nagyon. Legyél sokat a szeretteiddel, becsüljétek meg egymást.
2016. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. :)

Megpróbálok erre kevesebbet gondolni, azt remélem, az idővel egyre kevésbé dogok ezen parázni. És valóban, attól, mert az ember maga meghalt, a lelke tovább élhet, csak sokkal nehezebb elfogadni, hogy valakit nem látsz, nem találkozhatsz vele többet, és csak lélekben élhet tovább.

Egybént szerintetek mi van a halál után? Senki nem tudja, hiszen aki már "találkozott vele" az soha többet nem tudja elmesélni, milyen. Olyan ez, mint egy örök titok, ami soha nem derül ki.

2016. aug. 10. 21:44
 4/6 Barnabas48 válasza:
Testvéred van?
2016. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Whitewolf19 ***** válasza:
Erre nem tudom a választ, mi van pontosan a halál után.. azaz a fizikai halál után. Úgy érzem a lelkünk tovább élhet.. nem csak ez a sík létezik.. sok paranormális esetre nincs magyarázat. A világ teli van olyan dolgokkal , amit nem tudunk igazán leírni..
2016. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ember minden olyan dologtól fél, amit nem ismer. A halál is egy ilyen dolog. Valójában az egy olyan pillanat amikor a fizikai létezés megszűnik, de nem érez az ember már fájdalmat és semmit. A lélek viszont tovább él, hiszen van feltámadás, és mi sem bizonyíthatná jobban, mint Jézus története. Van örök élet, csak ezt nem tudjuk emberi ésszel felfogni mert lehetetlennek tűnik, egyszerűen csak hinni kell. Gondolkodj pozitívan, örülj az életnek (gondok mindig lesznek) próbálj minden apró dolognak örülni, lásd meg a jót és tégy jót. A hit egyébként sok kérdésre választ ad és megnyugtat, erőt ad. :)
2016. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!