Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Neked mi volt életedben a...

Neked mi volt életedben a legnagyobb mélypont?

Figyelt kérdés

Nekem (17/f) Szerintem eddigi életemben most van.

Nincs barátnőm,meghíztam,nem is nézek ki jól,megbuktam egy tantárgyból (matek... sajnos,hiába próbáltam MINDENT) elkezdtem inni,dohányzom is rendszeresen,nem tudok aludni néha egész éjszaka,csak ülök itthon vagy valahol sétálgatok,de csak üres tekintettel meredek magam elé.Nem látom értelmét a nyárnak,semminek.Csak a telet várom de azt se tudom miért.Van egy jó hobbim ami szintén nem megy (nem írom le mi,nicns rá pénzem) munkát se találok,tanulni kéne de örökké gyomoridegem van a vizsga miatt,szóval minden összejött.Már csak az kéne hogy a kutyám akivel felnőttem vagy egy rokonom meghaljon és akkor mosolyogva lőném át a saját fejemet komolyan mondom.


Nektek mi volt?

Valahogy vigasztal ha tudom hogy nem vagyok egyedül...



2016. aug. 10. 15:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ja mellék ami lemaradt: Ha meglátok egy lányt aki PICIT IS szimpatikus egész b*szott nap azon kattogok és már elmebetegnek nézek mikor néha csak ülök,takarom az arcom (facepalm vagy mi az) és csak nézek magam elé.

Megnéznek akkor is mikor egyedül sörözök egy kihalt utcában ahol senki sem jár csak néhány ember,úgy érzem valaki mindig figyel.Szeretek virrasztani mert másnap nem tudok annyira gondolkoznia bajaimon.Tompa vagyok...

2016. aug. 10. 15:37
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Tudod mikor leszel mélyponton öcsém? Majd ha 2 hónapja nincs munkád és a karácsonyra kapott ajándék vásárlási kártyával mész le venni élelmiszert vagy csak egyszerűen elmész aludni evés helyett, mert annyira meg vagy szorulva. Na, akkor leszel mélyponton, nem most taknyos 17 évesen sipákolva.
2016. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Nekem egyetlen egy mélypontom volt eddig az életemben: amikor életem szerelme elhagyott... (legalább is akkor és utána is sok-sok évig úgy gondoltam, hogy ő életem szerelme).

Hogyan tettem túl magam rajta? Rengeteget buliztam, rengeteg kalandom volt... habzsoltam az életet... vagyis mindenki ezt gondolta rólam, én ezt mutattam kifelé, belül meg majd szétszakadtam minden átivott éjszaka/ átszexelt éjszaka után attól, hogy a nagy "Ő" elhagyott...

Az idő mindent megold egyébként, meg nyilván érettség kérdése is, hogyan kezelsz bizonyos helyzeteket.. (én anno nem biztos, h úgy kezeltem, ahogy kellett volna, de semmit nem bántam meg).

2016. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
én 19évesen veszítettem el apukámat aki 32kilóra lefogyott a rák miatt, pelenkát is kellett hordania. nah az a lényeg, hogy 3évig zombi voltam, buliztam pasiztam ittam híztam, de vhogy a diplomámat már ösztöndíjasként kaptam meg. az élni akarás miatt összeszedtem magam vhogy. szóval bármi történne veled, vagy a kutyáddal, rokonoddal, túl kell túl lehet élni, mert erősebb vagy mint hinnéd.. a depressziót meg kezeltetni kell, nekem is volt, de gyógyszert ne szedjél mert attó szuicid leszel. most nekem bevált a mozgás, a macskagyökér-valeriana, orbáncfű, citromfű. és olvass sokat, tanulj bármi, írd le naplóba mit érzel, az is segít.
2016. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

szedd már össze magad!:D


Életem mélypontja: amikor 16évesen bögve mentem haza az iskolából, mert egy török gyerek b**sztatott.

Majdnem egy vonat elé vetettem magam, ég áldja, hogy ahol lakom nem közlekedik vonat:D

Alig tudtam kiheverni, azota félek az emberktöl.

De a barátnöm beszélt anyukámal ö meg elsimitotta az ügyet az ofömel, de akkor is megmaradtam különcnek. De legalabb ezek után mindenki kedves volt velem.


17L

2016. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is volt 17 évesen egy nagy mélypontom. Hidd el, korral jár, és idővel elmúlik. Nekem is gyengén ment a matek, de jártam egy magán tanárhoz, aki mindent elmagyarázott és megértettem.Vagy esetleg nincs egy jó tanuló osztálytárs, aki segíthet? Így jól sikerült az érettségi is. Sétálgatás helyett javaslom a könnyű kocogást: oldja a stresszt. Aztán meg irány a tanulás! Készíts egy heti tervet: minden napra írd oda, hogy aznap mennyit kell tanulnod.

Honnan veszed, hogy minden lánynak csak a vékony srácok tetszenek? Olyan ember nincs, aki senkinek sem tetszik.

2016. aug. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs barátnőm"

17 évesen nekem se volt barátom, ráérsz.


"Meghíztam"

Kis odafigyeléssel ennyi idősen simán lefogyhatsz.


"Nem is nézek ki jól"

Ez szubjektív. Biztos van, aki jóképűnek lát. De alapból igaz, hogy a pozitív kisugárzású embereket szebbnek látják.


"Megbuktam egy tantárgyból (matek)"

Voltak az én gimis osztályomban is olyanok, akik osztályismétlésre buktak, illetve hozzánk is buktak le felsőbb évfolyamból. Semmi bajuk nem lett ebből. mind leérettségizett végül, van köztük, akinek diplomája is lett.


"Elkezdtem inni,dohányzom is rendszeresen"

Na, azt a pénzt, amit erre kiadsz, tedd félre a hobbidra, amire állítólag nem telik. Vagy csak vegyél belőle a kutyádnak valamit, már annak is több értelme lenne.


"Nem tudok aludni néha egész éjszaka"

Ez azért van, mert fizikailag nem fáradsz el. sportolj valamit, ez rögtön segít a súlyproblémán is.


Hidd el, amíg nem kellett azon gondolkodnod, miből fizeted ki az albérletedet/lakástörlesztődet és miből veszel magadnak (netán a gyerekednek!) ennivalót, vagy nem kellet súlyos betegséggel szembenézned/súlyos balesetet átélned, fogalmad sincs róla, mi a mélypont az életben! Amíg tető van a fejed fölött, van mit enned, (s lám még interneted is van) és egészséges vagy, addig minden más gond csak nyavalygás.

2016. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%
Hát, be kell valljam, amikor innen a magyar Himalája csúcsáról, a Kékestetőről leereszkedtem a völgybe, meglehetős mélypontra kerültem. A két terület tengerszint feletti magasságkülönbsége meglehető differenciát mutatott, sose jutottam még annyira mélyre, mint akkor. Az Alföld sokkal alacsonyabban volt, a Kékestetőhöz képest. Idő kellett, mire feldolgoztam... Még most is nehezen gondolok vissza azokra a túrázós időkre...
2016. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a tavalyi év volt, mikor zokogva ültem itthon a szakdogám felett, amit nem sikerült megírni, így nem lett meg a diploma. Mikor nem zokogtam, akkor zabáltam és piáltam. 10 kg-t híztam, gyűlölöm a testem, még anorexiával mentem az egyetemre, de ott már sportoltam is és egészségesen ettem, de szerettem magam soványan tartani.


Ha sikerült jól lerészegedni egyedül, itthon a bezárt szobában újra bedepiztem és tovább zokogtam.


Se melóm, se pénzem nem volt, az ösztöndíjamat ittam el 299 Ft.-s Dankó borra.


A "barátaim" szarnak a fejemre, ha én nem hívom őket fel, ők nem hívnának soha.


Idén már összeszedtem magam, keresek havi 50-et, még mindig itthon vagyok, de már eljárok tanulni.


A többieknek pedig üzenem: nem szabad leszólni mást, hogy "mi bajod lehet 17 évesen..." igenis mindenkinek a saját problémái és érzései ugyan olyan súlyosak tudnak lenni, attól, hogy vannak rosszabb helyzetben lévők is. Értékelni kell amink van, de nem lehet szemet hunyni a depresszió felett.

Egy ember átlagosan élete során 7-8 depressziós időszakon is keresztülmehet. Létezik gyerekkori depresszió is! Ez nem ismer kort, nemet, családi állapotot, anyagi helyzetet!


25/N

2016. aug. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egész életem egy mélypont. :)


19/L

2016. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!