Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzek így? Fel fogom...

Miért érzek így? Fel fogom ezt valaha is dolgozni?

Figyelt kérdés
Nemrég meghalt az általános iskolai tanító nénim. A hatására iskolát váltottam 3.-os koromban, mert nagyon rossz volt az osztályom magaviselete, és így képtelenség volt tanulni.Nemrég megtudtam,hogy meghalt.Nagyon beteg lett,és hamar megtörtént.Mikor megtudtam, alig fogtam fel, és már jó pár nap eltelt, folyton rá gondolok, annyira megrázott az egész. Eléggé marcangolom magam, mert még kb. júniusban volt egy rendezvény a régi sulimban,amin láttam,és lett volna lehetőségem odaköszönni,váltani pár szót,de nem mentem oda,egyrészt a tömeg miatt,másrészt azért,mert nem volt egyedül.De akkor még én sem tudtam,hogy ez lesz,és szerintem senki más sem.Mikor sulit váltottam,nem nagyon foglalkoztam a régi sulimmal,mert ezzel nekem új fejezet kezdődött. Viszont nagyon fáj,ami történt,mert ez a tanár nagyra becsült engem,és rendes volt velem. Nagyon jó szívű és humorú volt. Talán azért is bánt ennyire, mert hidegzuhanyként ért a hír,nem is tudtam,hogy beteg.És most folyton arra gondolok,milyen jó lett volna,ha azon a rendezvényen váltok vele pár szót...Tudom,hogy el kell fogadni,úgysem tudok változtatni a tényeken, de nagyon fáj.

2016. aug. 17. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy Latinovits Zoltán úr mondotta volt: "Bele kell törődni."
2016. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy ott ahol most van, érzékeli a bánatod. Írj levelet(lehet röhejesnek tűnik, de komoly).

Ez egy nagy tanulság, és jó, hogy ilyen korán kaptad az életben, mert a hátralevő részében majd másképp jársz el. Addig kell foglalkozni egy személlyel és szeretni, amíg van, és minden alkalmat megragadni, hogy együtt mosolyogj vele.

Sosem lehet tudni, kinek mikor jár le az ideje(a magunkét is beleértve), ennek tudatában viszonyulj az emberekhez.

Hasonló lelkiismeretfurdalásom van Nagymamám miatt, aki nagyrészt felnevelt, és az egyetlen biztos pont volt az életemben.

Időbe fog telni feldolgozni, de az, hogy tudatosítod, foglalkozol a gondolattal, meg tudod osztani, az már a feldolgozási folyamat.

2016. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment mindkettőtöknek a zöld kéz! A levélen én is gondolkoztam, de mit csináljak vele,vagy hova tegyem? Vagy ne tegyem sehova, csak szimplán írjam meg?
2016. aug. 17. 16:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves Második! Őszinte részvétem!
2016. aug. 17. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!