Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Voltál valaha külföldön dolgozni?

Voltál valaha külföldön dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha igen:

Hol?

Mit dolgoztál?

Hogyan jutottál ki?

Egyedül mentél?

Nyelvtudásod volt?

Hol és milyen volt a szállásod?

Mennyi ideig tartózkodtál ott?

Mennyi idős voltál akkor?

Miért hagytad ott,, jöttél haza?


2013. okt. 21. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:

- Voltam, 2x is, Ausztriában a párommal.

- Első helyen konyhai kisegítő voltam (de igazából mindent mi csináltunk párommal), második helyen szobalány.

- Úgy jutottam ki, hogy osztrák álláshirdetésekre pályázgattunk, és mikor jött olyan ajánlat, ami tetszett, akkor összepakoltunk és elindultunk (először mikrobusszal mentünk ilyen háztól-házig szállítás keretei között, másodszor saját autóval).

- Párommal mentem.

- Középfokú nyelvvizsgám és nyelvtudásom volt akkor, talán kicsit kevesebb, és a helyi nyelvjárást is meg kellett szokni.

- Hotelben dolgoztunk, ott volt szállásunk, egyik helyen egy hotelszoba, másik helyen egy apartman, mindkettő nagyon korrekt volt.

- Egy-egy szezont voltam kint (tavasz vége-ősz eleje).

- 24-25 éves voltam.

- Azért jöttem el, mert a szezon végén már nem volt annyi vendég, hogy a munkaadó alkalmazni akart volna minket (baráti viszonyban maradtunk).

2013. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja igen és hát a pénz?
2013. okt. 21. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Kamionos vagyok több mint 1 éve járom egész európát.

Angolba Spanyolba meg keletre ne menj. A többi hely az elfogadható. Fizetésről nem szeretnék nyilatkozni.

Egy svájci kukásautón 1 000.000 Ft körül keres

Egy osztrák vasgyári sepregető 5-600 ezret.

2013. okt. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 1050-1250 euró közötti fizetést kaptam egy átlagos hónapban, plusz ugye szabadságpénz, karácsonyi pénz, stb.
2013. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, dolgoztam vagyis dolgozok. Biológusként végeztem a Debreceni Egyetemen, az egyetem vagyis egyik tanárom és egy ausztrál csoporttársam segítségével mentek ki Ausztráliába. Egy természetfilmeket gyártó/forgató céghez kerültem, máig itt dolgozom. Angolul anyanyelvi szinten beszéltem apám révén mert ő brit, 2 nyelven nőttem fel. A szállás az legtöbbször mozgó szállás vagy éppen a természetben pihenünk egy hálózsákban, sokaknak ez nem jön be, nekem tetszik, szeretem a természetet, szeretem az állatokat- jobban szeretek a természetben aludni mint egy szállodában. 9-10 hónap munka után 2-3 hónap szabadság van, ilyenkor mindig hazautazok a családhoz, rokonokhoz. Vannak veszélyei a munkámnak (kigyómarások, bogarak, rovarok csipései, vadállatok stb.), de nem foglalkozok vele mert imádom amit csinálok, imádom a munkámat. Legnagyobb élményem egy 2005-ös találkozás Steve Irwin-nal Queenslandben, ahol 8 napon át a nagymestertől tanulhattam dolgokat. 25-évesen mentem ki, most 34 éves vagyok és még legalább 30 évig ezt szeretném csinálni.
2013. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ausztrália 2006-ban tanulás céljából mentem ki 22 évesen egyedül. Felsőfokú angol nyelvvizsgával, és egy középfokú német nyelvvizsgával és egy diplomás ápolói papírral indultam neki. Tanulás mellett már nem tudom pontosan, mennyit de lehetett dolgozni. Én egy idős házaspárnál voltam takarító nő amíg a sulit végeztem. A suli elvégzése után megkaptam az állampolgárságot. Sydneyben a kórházban dolgozom. Nagymamám testvérénél laktam 2011-ig, utána megvettem a saját lakásomat. Nagyon megvagyok elégedve a munkával és a fizetéssel is. 2006-tól itt vagyok, de még nem mentem haza egyszer sem. Most tervezem decemberbe a haza látogatást. Nagyon sok Magyar van itt Ausztráliába, nagyon sokat szoktunk beszélni, találkozni.
2013. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!