Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik olyan "leszokásban...

Létezik olyan "leszokásban segítő" szervezet amely nem a drogra vagy alkoholra hanem a cukor/koffeinfüggőségre specializálódott?

Figyelt kérdés

Súlyosan cukorfüggő vagyok, beteges szinten már. Az utóbbi ibőben simán lecsúszott a tábla csoki - 1,75 kóla kombó. Ez idáig mindegy, lehet szidalmazni, sértegetni engem, de a gond nagyobb.


"Nem tudok leállni" - vagyis amikor leállok hamar eljönnek az "elvonási tünetek" úgymint: nagyon keserű szájíz, szédülés, mindennek pocsék szar íze van, hányingerem van ha sok vizet iszom, lelkesedés nulla és bármilyen "genyaságra" képes vagyok azért, hogy valahogy szerezzek csokit/édességet.


Ez így egyáltalán nincs jól, másrészt az egészségem rámegy - a pénzemről nem is beszélve (300 Ft körül van a csoki meg a kóla is, jobb helyeken 250). Tegnapelőtt leálltam mert elfogyott a pénzem, tegnap végigszédelegtem a napot, mára pedig nagyon rossz hangulatom lett, agresszió, depresszió stb. most szereztem is csokoládét, de röhejes, hogy fél nyolckor szereztem be és már el is tűnt 2 rohadt tábla... Undorodom magamtól, olyan vagyok mint valami füves... Rettegek a holnaptól amúgy.


Nem tudok mikor volt utoljára, hogy én uraltam a függőséget és nem fordítva, de elég régen...


Nem folyok bele mi lehet az oka, hogy ideáig süllyedtem (magányosság, zárkózottság, depresszió állandóan stb.) - de leginkább ezért érdekel, hogy van-e az "anonim lkoholistá"-hoz hasonló hely ahol segítenek leszokni, elmondhatom a haladásaim, nem néznek le és valamennyire törődnek is velem...


2X/F



#undor #szánalom #cukorfüggőség #kérem öljenek meg
2016. aug. 18. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt nem jön válasz, addiktológust kérdezz meg.
2016. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem is igazán a cukrot kívánod, hanem csak az édeset. Állj át (fokozatosan, de azért egyre gyorsabban) cukormentes italokra, xilites édességekre (bár az utóbbiak még drágábbak, mint a cukrosak, az igaz).
2016. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia.

Én is hasonlóval küzdök, teljesen átérzem amit írtál és remélem érkezik hasznos válasz is a kérdésedhez mert engem is érdekelne.

2018. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!