Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Menjen vagy maradjon? Vagy...

Menjen vagy maradjon? Vagy mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok az asszonnyal. több mint 2 éve együtt vagyunk, 1 éve összeköltöztünk. Vagyis én költöztem hozzá, mert tanyára kellett mennie, az anyja hitelei miatt, az apja egy alkesz aki kiskorában verte, szóval enyhén szólva mentálisan sérült lányról van szó, ő is 20 éves. Ha én nem lennék állítom hogy éhen halna, mert lusta hogy 2km-t biciklizzen, én hordom kocsival mindenhová. Nem végez házimunkát miközben én egy kissebb gazdaságot üzemeltetek, éjjeli őr vagyok, bérmunkákat vállalok hogy megéljünk, ő meg egész nap az ágyban fekszik csokit töm magába és sminkes cuccokat néz, egyéb időben engem zaklat hogy vigyem el kocsikázni, meg feküdjek le vele. Anyuciék adnak neki egy kis alamizsnát... Na most mivel lassan lefolyik az ágyról, az utóbbi egy évben legalább 10 kilót felszedett, nem csoda hogy nem kívánom. Egyértelmű, hogy pszihológushoz kellene mennie, de ő hallani sem akar ilyesmiről. De kicsit begurulok amikor egy hétig nincs elmosogatva (mosogató gépet is kapott) és az egyetlen főtt kaja amit én csinálok, anyám mennyei lecsóbefőttje. A fagyasztó roskadásig hússal, de a hűtőben egy fél üveg uborkán és egy üres vajas dobozon kívűl ritkán van valami, én melózok ezerrel, ő meg otthon mereszti a valagát. Már szinte minden létező rokonunkal megutáltatta magát, mert olyan stílusban beszél, mintha ő lenne a legfelső. Legutóbb a motoromon égve hagyta a lámpát mikor szóltam neki, hogy égve hagytad, azt mondta lesz-rom. Az anyja sem normális, az apja ugye egy (Nyomdafestéket nem tűrő szöveg) egyedül én vagyok neki valaki, de mikor rám mászik, vagy puszilgatni akar elhajtom mert nem bírom a kölniét, meg néha ragad rám egy kis arc a sminkjéből. Ha beülök a wc-re becsukom az ajtót ő minden egyes alkalommal benyit valami kitalált ürüggyel és nyitva hagyja, mert tudja hogy én utálom ha nyitva van és bezárni nem tudom. Én párkapcsolatban akarok élni, de így nem lehet, nincs olyan ismerősöm rokonom a nagymamán kívűl, aki ne kérdezte volna hogy mért vagyok még vele. Én sem tudom. Mit csináljak, mert ha otthagyom nem tudom mi lesz vele, de már-már nem is érdekel. Hazaköltözhetnék bármikor, de még van egy évem a suliból, be akarom fejezni de 200km-ről nem nagyon lehet bejárni albérletre meg nincs pénzem, anyós házában lakunk.Az a tervem hogy adom neki ezt az egy évet hátha megváltozik, de egyáltalán nem mutat erre hajlamot Hogy tudnám erre rávenni?
2016. aug. 20. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
figyelj szerintem nem éri meg várni még 1 velet, mond a szemébe hogy változzon vagy takarodhat...Ne kínozd magad, könyörgöm te vagy az úr a háznál akkor viselkedj is úgy...ne verd meg bántalmazd de beszélgess el vele...hogy jobb lenne ha összeszedné magát mert míg te gürcölsz addig ő otthon merevszti a valagát és mire hazaöjössz sem elmosogatva , takaritva nincs...ha ellenkezik mond meg neki hogy oké ennyi volt...mehetsz.
2016. aug. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennek így semmi értelme, a döntést már meghoztad, mi is a kérdés?


Igazából neked csak annyit kell eldönteni hogy olcsóbb-e maradni ott ahol vagy vagy mégis jobb az albérlet.

2016. aug. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán pontos maga a leírás. Néhol üti egymást.

Van munkád, ezen felül még plusz munkát vállalsz, ilyen életkörülményeket tudsz számára biztosítani, és mégsem tudsz egy albérletet kifizetni?

Számomra ez nem igazán hihető.

2016. aug. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát lehetőséghez képest sokat gürcölök, de ígyis csak tízezrek jönnek be havi szinten, egy alapkategóriás albérletre rámenne konkrétan minden bevétel és akkor enni is kéne valamit...
2016. aug. 20. 01:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerős, kicsit hasonló helyzetben voltam, mint te. Nagyon nem éri meg maradni, csak bekattansz. Bérelj inkább egy szobát valahol, vagy költözz össze másokkal. Én is így oldottam meg.


A lány még úgyis puncsolni fog neked, ha elhagyod, de ne foglalkozz vele. Keress egy normális lányt. Talán még akadnak. Ő vele később még rosszabb lenne.

2016. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a másik oldalról írok, a lány oldaláról. Ha csak úgy elhagyod őt és lesz@rod, mi lesz vele, csak még jobban tönkre fog menni. Ennek a lánynak segítségre van szüksége. Nem azért viselkedik így, mert veled akar kicseszni, hanem mert súlyos beteg. Én pontosan tudom, mit érez, és hogy mit érezne, ha ezek mellé még ott is hagynád egyedül. Engem ott hagytak, és most egyedül vagyok a mélyponton, és fogalmam sincs, mihez kezdjek, hogyan másszak ki belőle, mert egyedül nincs erőm lépni, segítségért fordulni meg nincs kihez. Ezt is sírva írom.

Ha valaha is fontos volt neked az a lány, akkor igenis erőszakkal rángasd el szakemberhez. Pl. mikor nyaggat, hogy kocsikázzatok, kocsikáztasd el egy orvosi rendelőbe. Lehet, hogy utálni fog érte, és a végén ő hagy ott téged, de hónapok vagy évek múlva, ha meggyógyul, vagy csak valamivel jobban lesz és jobban át tudja gondolni a dolgokat, visszagondolva hálás lesz neked.

2016. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!