Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Most kezdődött a "nagybetűs...

Most kezdődött a "nagybetűs élet" számomra, de összezuhantam?

Figyelt kérdés

Pár napja költöztem el otthonról, egyetem miatt. Már egy ideje nagyon össze vagyok zuhanva lelkileg, elvesztettem minden motivációmat, magányosnak érzem magam. Félek, az egyetemen nem találok barátokat. Félek attól, hogy mostantól tényleg egy új dolog kezdődik.


Van itt valaki, aki érzett már valaha így? Hogyan vészeltétek át? Mi segített? Ez nem hirtelen kiborulás, pár hete kezdődött ez az érzés, mar belülről.


18/f



2016. szept. 6. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normálisak benned ezek az érzések, mert ilyenkor olyan mintha tényleg csak úgy rád szakadna az egész élet, de ilyenkor kell erősnek lenned, kitartónak lenned mert nincs messze mondjuk a 20-25 éves korszak amire talán már jobb esélyekkel indulsz mint aki ezen nem tudott, vagy nem akart átmenni. Amúgy hamar megszokod ezt az életmódot is kb 1 hónap...
2016. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A sport nagyon sokat tud segíteni. Alapjáraton barátokra lelsz. Ép testben ép lélek.
2016. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen mindenki átesik, vagy legalábbis sokan.

Én is ilyen vagyok. Minden új helyzettől bepánikolok. Nagyjából 1 hónap kell nekem az alkalmazkodáshoz.

Te is meg fogod szokni, lesznek barátaid, belejössz az egyetemi életbe.

2016. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben át tudom érezni a helyzeted. Noha én csak jövőre megyek egyetemre, már most előre félek tőle, meg a sok idegentől, mert a barátkozáshoz mindig is gyökér voltam.

Van az úgy, hogy összejön minden, és teljesen kilátástalannak tűnik az egész :/ Én már több, mint egy éve vagyok ezzel hasonlóan így, és most még a szalagavató is rátett, hogy totálisan padlón legyek.


Lehet, hogy bután hangzik, de keress magadnak valami hobbit, vagy sportot. Nekem például a festés/rajzolás még a legsötétebb időszakban is tudott segíteni. Találj valami olyat, ami megnyugtat és elgondolkodtat, közben talán el tudsz szabadulni a problémáktól, bár tudom, hogy ez az elején nem lesz egyszerű.


Az egyetemre meg gondolj úgy, mint a legkirályabb 5 évre! Az igazi élet még csak most kezdődik, adj neki egy esélyt ;)


(Azért kíváncsi vagyok, hogyan alakulnak majd a dolgok :) )


17/L

2016. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is féltem annó, rettegtem, rosszul éreztem magam, hogy ki kell lépnem a komfort zónámból. De végül életem legjobb szakasza volt eddig, amit az egyetemen töltöttem. Rázósan indult, de végül minden jó lett. :) Neked is jó lesz hidd el! Engedd el magad, vedd lazára.
2016. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha Budapestre jöttél, szívesen beszélgetnék veled, mert nagyon hasonlóan érzem magam. Az pedig más alapból jó ,hogy te nem a műbarátokkal való végtelen bulizást látod az önállóságban.



24f

2016. szept. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!