Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mitcsinaljak hogy jobb legyen?...

Mitcsinaljak hogy jobb legyen? (bovebben lent)

Figyelt kérdés

Par napja felmondtam munkahelyemen szuleim miatt mert nemkaptam eleg fizetest..Azota alig eszek rosszul erzem magam iranyitani akarnak mindenbe baratom se johet le mert nembirjak elviselni ha valaki van nalunk. Lefogytam eleg durvan, este alig alszok, es ha nemazvan amit ok mondanak akkor cirkuszt csinalnak.. Mit tegyek? Itthon uljek megint? Beszelni nem lehet normalisan.. Felnott ember vagyok de iranyitanak. Nemszeretik ha megyek valahova is akkor is beszamolot kell tartanom hova kivel megyek.. Elegem van de mit tegyek veluk?

Segitsetek legyszives .

Bocsi ha hosszu lett de lekelett irnom..

21/L



2016. szept. 12. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Te nem vagy felnőtt ember! Lehet a törvény szerint az vagy, de valóságban még mindig gyerek vagy!

Ha felnőtt lennél akkor nem léptél volna ki a munkahelyedről. Ha felnőtt lennél akkor kezdenél valamit az életeddel. Dolgoztál, volt pénzed, akár egy szobát kitudtál volna venni valahol, és elköltözhettél volna. Még most sem késő a saját életedet élni.

Ha meg kifogásaid vannak, akkor élj tovább úgy ahogy eddig.

2016. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1.so koszonom a biztato valaszod ennek hasznat veszem veluk.. Szerinted nem koltoztem volna el? Nemtudok! Mert nekem tamadnak, nemazert mert lusta vagyok es jajj dejo itthon ulni. Nemlehet veluk beszelni esha nemugy csinalok valamit ahogy ok akarjak cirkusz van belole mint leirtam..
2016. szept. 12. 09:50
 3/10 Sza. Alex válasza:

Szia. Nemtudom milyen kapcsolatban vagy pontosan a szüleiddel de a leirtak lapján én azt mondom, hogy elkellene költöznöd. Úgy értem ezt a kapcsolat dolgot, hogy szerintem ha beadagolnád neki, hogy te már kiakarsz lépni a nagybetűs életbe vagy, hogy kiakarod próbálni magad milyen külön szerintem megértenék. 21 éves vagy sokan ennyi idősen már rég kirepültek családjuk van. Mondtad, hogy van barátod akár vele is nézhetnél valami lakást/szállást. Vagy új munkahelyel munkásszálló is szóba jöhet. Szerintem ha egy ideig külön lennél a szüleidtől felfognák, hogy nem vagy már elveszett kislány és békén hagynának.

A másik lehetőség, hogy sulizol még és koleszba költözöl. Tavalyi rendelet miatt 25 éves korig ingyenes 2db nappali tagozatos okj képzés. Énis igy kezdtem el tavaly a második okj-mat és koleszos voltam(de abba hagytam mert már melózok) szóval van lehetőséged kitörni. Mellette diákmelózni is lehet.

Úgy gondolom, hogy 21 évesen már elég idős az ember, hogy tudja mit akar. Vagy ha nen akarsz ezekbe belevágni ülk le velük beszélgetni erről hogy mi is zavar pontosan.

Sok sikert csajszi remélem jobb lesz :)

22F

2016. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koszonom 2.ik valaszolo.

Nehez veluk beszelni de ma megprobalok veluk meg 1x..Utana nezek ennek az okj.s szakmanak:) meg a legnagyobb gondom az hogy baratom nemjohet hozzank mert ez az o hazuk igy meg ugy. Ez ellen mit tehetnek?:/

Nehezen tudom oket itt hagyni mert lenezik a terveimet celjaimat hogy ugyse sikerul kar belekezdenem ..De megbeszelem veluk megint ezr a dolgot.

2016. szept. 12. 10:04
 5/10 Sza. Alex válasza:

A barátnőm kb pont ugyanez mint te :D

Hát ezellen nagyon semmit nem tehetsz. Tényleg az ő házuk és ha nem engedik be akkor nincs miről beszélni. Próbáljon meg a srác beszélni a szüleiddel hátha.

2016. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sza. Alex válasza:

Nincs olyan, hogy úgy se sikerül meg, hogy lehetetlen.

Ha igazán akarod és hajlandó vagy időt is szánji rá (esetleg éveket) de küzdesz a célodért akkor sikerülni fog.

Engem konkrétan kivettek még tavaly, hogy ugyse fog sikerülni amit elterveztem és hopp most össze is jött.

Szoval ne doglslkozz az ilyen emberekkel akik szerint ugyse sikerül :)

2016. szept. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget:)
2016. szept. 12. 10:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos rengeteg szülő van aki teljesen alkalmatlan a szülői szerepre, mivel a gyerekvállaláshoz nem kell jogosítvány mint az autóvezetéshez... -.- én konkrétan menekültem otthonról már 19 évesen, nehéz volt, de nem hiányzott az otthoni cirkusz... akkor éreztem magam a legjobban mikor saját albérletem volt és egyedül élhettem végre. Nem kellett senkihez sem alkalmazkodnom, úgy rendeztem be mindent ahogy akartam, akkor mostam főztem, takarítottam mikor kedvem volt.. a legjobb ha nem korlátozza le senki a szabadságod, nem kell fürdőszobán, konyhán osztoszkodni stb... ha kitartó és elszánt vagy akkor próbálj meg elköltözni szerintem.
2016. szept. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kóboráramszelidítő válasza:

Hát én is bele szólok, kb szülőd lehetnék...

Szóval én azt gondolom, hogy senkinek nincs joga "uralkodni" másokon.

Kiba nehéz a szülőknek ellentmondani, tudom én, de ha egyszer nem jó neked így, akkor meg kell hoznod egy fontos döntés önmagadért.

Vagy nyűglődsz így, vagy a saját lábadra állsz.

21 évesen megtehetsz bármit jogilag, nem vagy köteles eltűrni a szülői kormányzást. (ha csak szerződés nem kötelez...)

Az önálló lábraálláshoz kell némi edzettség. Meg tudsz bírkózni az élettel egymagad?

Ezt kell eldöntened.

2016. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Költözz el otthonról! Legyen jövedelmed, vegyél ki egy szobát valahol, ne szólj nekik semmit, csak kiteszed a bőröndöd az ablakon, ki sétálsz az ajtón. Állásügyben, csak email-címet adj, és egy ismerősöd címét!
2016. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!