Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy gyors kérdés. Van olyan...

Egy gyors kérdés. Van olyan valaki mint én?

Figyelt kérdés

Jó döntést hozok azzal ha megjátszom magam és becsapom a környezetem és magam?

Ha úgy érzem, hogy ha megjátszom magam akkor vagyok igazán szabad?

Ilyenkor sok emberre a frászt hozom ami bennem egyszerre jó és rossz érzést kelt.. Ilyenkor nem érdekel sem a világ sem a múlt sem a jövő.. Eleinte az így lehet, hogy kacifántos.. De lényegében erről van szó.


2016. okt. 13. 01:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért vágnak fura arcot, mert ők sem értik a történeteidet. Megpróbálnál végre értelmezhetően fogalmazni?
2016. okt. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kész a pali :D

Leírtam már az előbb is, hogy valójában nem mered vállalni magad. Ez az elfojtott agresszió meg kijön máshol és persze, hogy full hülyének néznek.Egy csicska, nyomi gyereknek ismertek meg, aztán ezek után furának találjak az írásaid, tipikus kettyósnak tűnsz. Te meg azt hiszed, hogy egy sztár vagy.Jah és igen, a zene :D

Ez még a rockerekre jellemző :D

2016. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem különc vagy, hanem hülye. Udvarias emberek, nem meglepődnek, hanem nem akarnak a képedbe röhögni.

Kamaszhülyeség, nem kell félned, van esélyed arra, hogy kinődd.

2016. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A történettudományi írásaid a gyilkolásról, a story ne csak elmebetegről szóljon. Vigyél bele pozitív karaktereket, s hozd ki őket győztesen.


Minden dilis író így kezeli magát. Pl. S. King, Leon K.

2016. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Minden kamasz különcnek érzi magát.

Maximum egyesek megjátsszák magukat hogy beilleszkedhessenek vagy hogy még jobban kilóghassanak a sorból.

De végtére ugyanaz a kettő.

2016. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A történetírás a személyiségfejlesztés eszköze.


Ez azt jelenti, hogy ha valamilyen lelki problémád van, legyen az bármi, ha nem tudsz elérni egy célt, ha nem sikerül kilépned egy számodra előnytelen élethelyzetből, ha képtelen vagy legyőzni a félelmeidet - írhatsz egy történetet. A metaforikus gondolkodás törvényszerűségei miatt a történet visszahat majd az életedre.


Ezt nevezhetnénk varázslatnak is - de valójában az idegrendszered működéséből fakad.


Történetbe rejtett sugallatot, vagyis metaforát bárki képes írni.



Te magad is. Nem kell hozzá, hogy író, pszichológus, lélekgyógyász vagy művész legyél. Ismerek sok-sok embert, mindenféle szakmából, akik nagyon jó történeteket írnak.


A módszer teljes mértékben tanulható, jól felépített lépésekből áll, és aki elkezdi, hamar rájön, hogy milyen könnyen megy, és milyen szórakoztató. Ha pedig belemelegedsz, az egyik legkedveltebb tevékenységeddé válhat.


A történeteknek metaforikus jelentése van. De egyszerűbb azt mondani, a legtöbb történet egyben metafora is. Van, amit csak egy egyszerű sztorinak szánt a szerző, de mégis van metaforikus jelentése. Vannak azonban, amelyekbe szándékosan elrejtettek olyan tartalmat, amelyet nem akartak nyilvánvalóvá tenni. Ezek a metaforák különös erővel hatnak az olvasóra, vagy a hallgatóra.


Nos, a Mátrixban, ha más szemmel nézed a filmet, felfedezheted a lélek beavatási folyamatát.

A Piroska és a farkasnak legalább 35 verziója 70 különböző változó elemet tartalmaz. A ma ismert változat is többféle tanulságot hordoz magában.

A Nils Holgersson valójában egy földrajztankönyv Svédországról.


A legismertebb megjelenési formák: Könyv, újságcikk, blogbejegyzés, film, színdarab, élő beszéd, és még rengeteg más. Van, aki nem tudja, de története van egy zenének, egy képnek, egy szobornak vagy egy épületnek is. Ezeket nem biztos, hogy mindenki képes értelmezni.


Üdvözlettel:


Szűcs Tibor

2016. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Itt most az a kérdés, hogy daredevil akarsz lenni, vagy az vagy. És mivel feltetted a kérdést, rögtön kiderült, hogy nem vagy az. Aki az, az nem kérdezget. Az igazi őrültek nem tudják magukról, hogy azok, az igazi zsenik sem stb.

Én is megkérdeztem magamtól, hogy vajon zseni vagyok? És abban a pillanatban tudtam, hogy nem.

Lehetsz mániákus is. A gyilkolásról nem tom mit mondjak, én ott kiszállnék.

Én sok őrültséget csináltam/ok, de csak a mások visszajelzéséből jövök rá, hogy őrültség, nekem természetes. Szóval előbbre tartok mint te, barátom.

Magadat nem látom sok értelmét, hogy becsapd.

Igyekezz megszabadulni a felesleges dolgoktól, pótcselekvésektől. Menj szinire, próbáld ki magad egyedül, nehéz helyzetekben, majd kiderül, ki vagy. Vagy nem. És hogy képmutató vagy az nem jó döntés. Egy korrekt, komoly ember ejteni fog, mint egy ronda k_rvát.

2016. okt. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
én
2016. okt. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!