Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy nem találom a közös hangot a környezetemmel, a velem egykorúakkal?

Figyelt kérdés

Általánosban sokáig tartott mire be tudtam illeszkedni egy haveri társaságba, kb hetedkes koromban lettem tagjuk. Aztán jött a középsuli, ott már jobb volt a hanglatom, nem éreztem magam annyira kíülállónak, de azért a középiskolai éves se voltak tökéletesek. Valahogy az osztálytársaimmal nem találtam a közös hangot. egy hónap után elindult a klikkesedés, bulizás, ide megyünk-oda megyünk, suli után itt lógunk-ott lógunk, stb. Minden hétvégén mentek vmelyik kocsmába, de ez engem nem érdekelt, nem éreztem úgy, hogy nekem a szórakozáshoz kocsmázásra lenne szükségem, és ezt most is így gondolom. (Plusz a család anyagi helyzete is olyan, hogy nagyon észen kell lennünk minden hónapban, hogy mit mire adunk ki) Szerintem az a lényeg, hogy együtt legyen a társaság, nem az hogy hol legyen. Nem tudom, de így érzem.


De érdekes módon a felsőbb évesekkel valahogy tudtam jókat beszélgetni, eldumálgatni, sokkal jobban megvolt velük a közös hang.


Azonban most kezdem az egyetemet, a szaktársak mennek kocsmázni minden héten, meg lyukasórákban gyorsbüfé, gyrosozás. Én meg minden hétvégén vonatozok haza és hozom az otthoni kajákat, (amit a szülők három napig főznek.) És ismét úgy érzem, hogy valahogy nincs közös hang, közös érdeklődés a társasággal, pedig nagyon szeretnék közéjük tartozni. De azt veszem észre, hogy egy hónap után már beszólogatnak egymásnak, megy a kussojjá', Mi van te f..sz??, típusú, stílusú duma, de én ezt bunkónak tartom. Velem van a baj?


Alapból visszahúzúdó, magamnak való vagyok, a beszélőkém viszont jól működik, gyorsan építek ki új kapcsolatokat, de ezek rövid életűek és felszínesek. Úgy érzem, nekem más az értékrendem, mint a vlem egykorúaknak. Például mindenki megy fesztiválozni, így sziget, volt-sound, stb, de nekem se pénzem nincs elmenni, se társaságom, de egyébként se vonz az ilyesmi.


Mi lehet ennek az oka?



2016. okt. 19. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Jaj, de jó ilyet olvasni. Csak kérlek erre a hozzáállásodra inkább büszke legyél, ne pedig hibádnak érezd és akkor tovább is léphetsz. Az én fiam most 12 éves. Tök jó humora van, jó fej, de olyan baráti társasága neki sincs, mint amit te is hiányoltál. Csak olyan fiúk-lányok vannak körülötte, akik b és f kezdetű szavakat használnak és felszínes kapcsolataik vannak. Nem igazán értékes dolgokat csinálnak, nem olyanokról beszélnek. Nekik (mármint a fiúknál) számít, hogy milyen fazonú alsógatyát veszel fel és kiröhögnek, ha nem boxert. Mondtam is neki, hogy remélem, ő nem az alapján tart nagyra egy embert, hogy milyen a gatyája.Sokuknál azt látom, hogy a szülők is tehetnek erről, de sokszor meg azt látom, hogy ilyen normális szülőnek nem is értem, hogy lehet ilyen gyereke. Szerintem az ismeretséget tartsd fent felük, amíg számodra még nem terhes, mert mégiscsak a környezetedben lévő emberek és így áll össze egy közösség. Jönnek-mennek az infók suliról, tanárról stb., tehát járj nyitott szemmel, de azon legyél, hogy neked milyen céljaid vannak. Hidd el, hogy vannak hozzád hasonlók is még. És akkor lesznek később is, ha tartod magad ehhez az értékrendhez és majd te is ezt adod tovább egyszer.
2016. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is legyél büszke magadra, hogy felfelé emelkedsz ki az átlagból. Remélhetőleg többre is viszed.
2016. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fiú, vagy lány vagy? Látom, kiemelted a kérdést, így gondolom, továbbra is aktuális. Ha van kedved, ìrj nekem -én is így érzek a világgal s a kortársakkal kapcsolatban.


25f Bp

2018. júl. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele, és sokszor érzem így. Mondjuk az nekem furcsa, hogy az egyetemen is ilyenek, gondolom társaságtól is függ persze, nálunk nem ilyenek.

De én se szeretem ezt a stílust.

2020. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt az egyetemi dolgot nem vágom. Nálunk több társaság volt. Az egyik a kocsmázós, beszólogatós, de köztük is simán hozták otthonról a kaját. De, voltak a nyugisabb emberek. És átjárások is voltak. Én pl. alapvetően nem vagyok nagy bulis, de néha rám jön. Olyankor simán mentem velük bulizni. Máskor pl. a kolinál lógtam a nyugisabbakkal.

De, ettől még nem tudni, hogy miért nem találod a közös hangot.

2020. júl. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én lány vagyok de ugyan ez ..

Sose találtam közös hangot a kortársakkal .. Edzésen a 30-40-es palikkal, meg a kutyás felnőttekkel jobban elvoltam középsulis koromban, de még általánosban is.. Nem érdekelt, hogy ki hogyan sminkel, ki mire cseszi el az anyja pénzét, hányadik ájfonja van, hány száz ezres a parfümje meg épp hol fognak a hétvégén lerészegedni ... Nem az én világom ..

Bár én emellett maga az emberi társaságot sem nagyon szeretem, a tömeget, de ez már az én saram ..

Lényeg, a lényeg. Nem vagy egyedül. Előbb utóbb találsz barátokat .. Vagy örök magányos farkas maradsz, mint én .. Járj edzésre, fogadj örökbe kutyá(ka)t, cicá(ka)t és találj önálló hobbit. Lehet, hogy észrevesznek majd így is, de nem érdemes erőltetni, annál nehezebb ..

2020. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!