Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül érzem magam a világban...

Egyedül érzem magam a világban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, és nincs egy barátom sem, és senkivel nem tudok őszintén beszélni, a szüleimmel sem.

Most itt van az őszi szünet és három napja csak a lakásban kuksolok, nem is nagyon van kedvem kimenni az utcára. Kilátástalannak érzem a jövőmet, már ha van...

Részben én tehetek róla, hogy most itt tartok, hiszen zárkózott típusú vagyok, nehezen, sőt inkább egyáltalán nem tudok beszélgetni, ismerkedni. Részben viszont az élet, ami eddigi életemben történt velem, hogy mi és hogyan, erről inkább privátban szeretnék mesélni, akit érdekel és hajlandó vele foglalkozni.

Tudom, hogy az életemet senki nem oldhatja meg helyettem, de most szükségem van kívülállók véleményére, segítségére, előre is köszönöm:)



2016. nov. 1. 01:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%

ha hiányoznak a barátok,akkor próbálj szerezni párat.

biztosan vannak az osztályodban vagy az évfolyamodban hasonló kaliberű fiúk/lányok, mint te. kicsit visszahúzódóbbak. menj oda suliban hozzájuk és nyiss feléjük.

ha elvagy így egyedül is,akkor meg ne érdekeljen,hogy nincsenek barátok. foglald el magad egyedül. nem kell bent ülni a lakásban egész nap amúgy. én el szoktam menni egyedül is vásárolni,kajálni,beülni valahova. de olyat is tudok,aki moziba is egyedül jár vagy kirándulni. nincs ebben semmi szerintem. de ha van tesód/unokatesód akkor velük is kimozdulhatsz, család előtt csak jobban megnyílsz mint idegnek előtt.

ha meg otthon vagy,akkor is foglald el magad. tudd le a kötelező dolgokat: házi feladatok, takarítás stb.. aztán marad a szórakozás:) filmek,sorozatok,játékok,könyvek.. ha már unod akkor tényleg jó öltet egy hobbi elkezdése. lehet az sport vagy bármilyen tevékenység,a lényeg,hogy lekössön.

2016. nov. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
14%
Megtudlak tanítani megoldani "problémáidat". Írj ha kell segítség.
2016. nov. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
41%
Akkor mesélj privátban, mert engem érdekel, és elképzelhető, hogy képes vagyok mondani rá valami értelmeset.
2016. nov. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
41%

Én is ilyen beállítottságú ember vagyok.De nekem elsősorban szerintem a barátok,megfelelő társaság segíthetne.

Ha esetleg lennének emberek szoboszló környékéről értesíthetnének.

2016. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
Mindenki magányos, csak nem vesszük észre. Költők is azok. csapj fel költőnek. Írj néhány eposzt, a jövő nemzedék "nagyon fog neked örülni".
2016. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

Nekem sincsenek egyáltalán barátaim, ráadásul merőben másképp látom a világot ,mint a legtöbb ember. Ha még nem írtak elegen, írj nekem bátran - szívesen foglalkoznék a problémáddal.


24f

2016. nov. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%
0% igen? Kapjátok be a habrolómat.
2016. nov. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
53%
17# Tudod,fáj nekik az igazság :D
2016. nov. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Eléggé fáj nekik 18as. Szerintem mindenkinek csak a szája sír hogy ilyen magányos meg olyan depressziós. Tegyetek ellene. Nőjjetek már fel! Az élet ilyen. Genetikailag kódolt ki mennyire képes a tömeghez hozzácsapódni, van aki már szánalmasan erőlködik, de még akkor sem akarják befogadni. Én a magam részéről tisztában vagyok azzal hogy hova tartozom és ezer % hogy nem a mai tucattársadalomba akik mindennek bedőlnek amit a politikusok, vagy a facebook leír nekik. Nyomkodjátok csak az okosszutykot és lájkoljátok a marhaságot, nem izgat. De ha telibe nekicsapódtok egy táblának ne a közlekedésügyieket okoljátok érte, hanem saját magatokat hogy a szórakozást nem vagytok képesek otthon hagyni. Nálam a facebook addig tart amíg az asztali számítógép be van kapcsolva, de még ott is olyan visszásak az ismerősök és az összes többi ember hogy nonszensz. Nem mondasz nekik semmi rosszat, de egyből jön a flegmázás. Valahol nem is csodálom hogy a kérdező se tud beilleszkedni a társadalomba, egyszerűen az emberek ilyenek, ezt el kell fogadni. Most azért lettem lepontozva, mert le mertem írni az igazat? Hogy 5-6 év múlva is változatlan marad a dolog? Ez miért baj? Szerintem ez egy valódi igazsága a helyzetnek. Nyilván fogsz találkozni életed során hozzád hasonló emberekkel akikkel barátságot kötsz, de garantálom hogy nem a szomszédban fognak lakni és nem fogsz velük sem beszélni minden egyes nap, mert el lesznek foglalva.


De nem kell készpénznek venni amit leírtam, mert nem ismerlek, én csak a magam helyzetét írtam le, mert én ilyen vagyok, lehet hogy neked sikerül beilleszkedni a tucattermékek közé. :)

2016. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%

Az önbizalom és az önértékelés szükséges minőségek az életben, de fel kell tölteni őket szeretetenergiával. Ha a szeretetet,

mint vezetőt használod, akkor lesz önbizalmad és önértékelésed is anélkül, hogy arrogánssá, hamisan büszkévé és egoistává

válnál. Ez az önbizalom csak egy álarc lenne, hogy elrejtse az igazi önbizalmat és a szeretet hiányát. Arra fogod ezt az

álarcot használni, hogy lenyűgözz másokat és megakadályozd őket, hogy meglássák az igazi énedet és a hiányosságaidat.

Másrészről, ha önbizalom hiányod van, akkor emberek vagy helyzetek áldozata lehetsz és depresszióba eshetsz. Ha

egészséges önbizalmad és önbecsülésed van, akkor ez azt jelenti, hogy van önszereteted. Ami pedig azt jelenti, hogy olyan

félelem nélkül fejezed ki magadat, hogy másoknak mi a véleménye rólad, vagy hogy valaki megsértene. Ha valaki sértettnek

érzi magát, még ha a szeretetről beszélsz is, akkor annak a személynek egy belső gátja van, amit meg kell gyógyítani. Ez az

ő felelőssége és az ő életének a leckéje.

A te felelősséged az, hogy szívenergiával kommunikálj. Minden szót, amit kimondasz, fel kell tölteni a szeretet energiájával.

Még ha valamit erősen, vagy közvetlenül mondasz is ki. A belső motivációdnak a szeretetenergiának kell lennie. Mindig van

jogod rá, hogy megvédd önmagadat. Sok ember a földi vallások által agymosott, azaz: "ajánld fel a másik arcod is, hogy

fogadja az ütést". Ezt az egyházi szekta találta ki azért, hogy uralmuk alatt és rabszolgasorban tarthassák az embereket.

Ha szeretetből jövő spirituális önbizalommal és önbecsüléssel rendelkezel, akkor tudod, hogy mit akarsz és hiszel

önmagadban. Egy egyéniség vagy, annak a tiszta látomásával, amit akarsz és tudod, hogy milyen lépéseket kell megtenned

azért, hogy elérd azt, amit kívánsz. Nem fogod összemérni magadat és a kívánságaidat más emberek kívánságaival. A saját

életutadat fogod követni, a saját utadat.

Nem leszel a negatív minták, vagy a földi társadalom hitrendszerei által befolyásolva. Egy teremtő leszel és nem egy földi

társadalmi robot. Nem csak beszélni fogsz, hanem megtenni. A szavaid és a tetteid, a lelked belső értékeit fogják sugározni:

a szeretetet, bölcsességet, örömöt. Mentes leszel a földi hitrendszerektől és meg fogod találni a saját tapasztalataid igazságát.

Kétfajta önbizalmi és önbecsülési gátlás létezik. Az egyik fajta, amikor egy lélek azért választja azt, hogy ilyen élménye

lesz, hogy jobban figyeljen a gondolataira és az érzelmeire, hogy megtanulja, hogyan legyen még nagyobb önbizalma egy

pozitív módon. Ha túl korán próbálod meggyógyítani ezeket a félénk embereket, akkor elkezdenek arrogánsak lenni más

emberekkel szemben. Egy gyógyulást, mindig a karma és a személy élettervének kellene irányítania.

A másik fajta, amikor a körülötted lévő emberek negatív befolyásolása, az önbizalom lerombolását teremti meg. Ez a fajta jóval általánosabb a Föld bolygón. Az első 5 évben, egy gyerek sok jellem, érzés és szülői tett által van befolyásolva. Ha a

szülők valódi szeretetet mutatnak a gyereknek, akkor a gyerek megérti, hogy szerethető. Ezen valódi szeretet érzése és

energiája, megteremti az alapot az önbizalom és önbecsülés számára.

Az önbizalom lerombolása akkor kezdődik el, amikor a gyerek negatív gondolatokat és energiákat tapasztal meg a

családtagoktól és a közeli környezettől. Sok negatív és éretlen ember akar irányítani és uralmat gyakorolni mások felett,

valamint ellopni az energiájukat. Néha ez még gyerekkorban kezdődik el, amikor az éretlen szülők, valódi szeretet nélkül

törődnek a gyerekkel, úgy bánnak vele, mint egy rabszolgával, vagy tulajdonnal, tisztelet nélkül. Félelemmel, rossz

szabályokkal és önmaguk elvárásaival programozva. Ez egy nagy pszichológiai károsodást teremt meg a gyerekben, ami

még felnőttkoráig is eltarthat.

Ezeket az embereket még egy rosszalló nézéssel is lehet manipulálni és elbizonytalanítani. Azonnal belépnek egy kételkedő

erőtlen állapotba, ami képtelenné és vonakodóvá teszi őket, hogy törődjenek a problémával. Ha nem fejezitek ki

önmagatokat, akkor energetikai gátatok van és ez mérgezéshez, rákhoz, vagy szívproblémákhoz vezet a testetekben. Ennek

sok szeretetre és türelemre van szüksége, hogy meggyógyuljon ez a gátlás.

Sok önbecsülés és önszeretet hiányos ember nem szereti az életet és szeret problémákat teremteni azért, hogy folytassa a

szomorúságba és depresszióba lévő életét, mivel a társadalom által erre lettek beprogramozva. Ez az, amiért szeretnek fekete

ruhákat hordani, vagy olyanokat, amik úgy néznek ki, mint egy szemetes zsák. Nem törődnek önmagukkal. Mások túl sokat

esznek, hogy feltöltsék a szeretet hiányát, amit belül éreznek.

Mások önmagukat bántják cigarettával, kábítószerekkel, alkohollal és egyéb veszélyes dolgokkal. A legtöbb dohányosnak

volt, vagy van problémája az anyjával és úgy használják a cigarettát, mint egy cumi/mell pótlékot. Ők sohasem tapasztalták

meg a valódi szeretetet. Ezekkel a mérgekkel nem csak a fizikai testüket rombolják, hanem a természetes energiavédelmüket

is a testük körül, az aurájuk fényét.

A szeretet energiájával feltöltött önbizalom és önbecsülés, minden gátat meg tud tisztítani. A valódi kozmikus szeretet a

megoldás mindenre. Azért, hogy használjátok a szeretetenergiát, kapcsolatban kell lennetek az igaz önmagatokkal, a belső

önmagatokkal, a lelketekkel. Ilyen módon, egy erőteljes fényt és tiszta tudatosságot teremthettek meg az értékeitek és a

képességeitekkel kapcsolatosan. Nem lesztek mások jóváhagyásának és értékelésének alárendelve.

Nem fogjátok bántani önmagatokat és igazak lesztek magatokhoz. Őszintén fogjátok használni a szíveteket és lesz

önszeretetetek. A legfontosabb dolog a szív fejlesztése. Mindent el kell távolítanotok, ami negatív energiát, depressziót, vagy

félelmet teremt meg az életetekben. A legjobb távol maradni azoktól a negatív emberektől, akik irányítani, elnyomni, vagy

manipulálni akarnak titeket.

2016. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!