Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül érzem magam a világban...

Egyedül érzem magam a világban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, és nincs egy barátom sem, és senkivel nem tudok őszintén beszélni, a szüleimmel sem.

Most itt van az őszi szünet és három napja csak a lakásban kuksolok, nem is nagyon van kedvem kimenni az utcára. Kilátástalannak érzem a jövőmet, már ha van...

Részben én tehetek róla, hogy most itt tartok, hiszen zárkózott típusú vagyok, nehezen, sőt inkább egyáltalán nem tudok beszélgetni, ismerkedni. Részben viszont az élet, ami eddigi életemben történt velem, hogy mi és hogyan, erről inkább privátban szeretnék mesélni, akit érdekel és hajlandó vele foglalkozni.

Tudom, hogy az életemet senki nem oldhatja meg helyettem, de most szükségem van kívülállók véleményére, segítségére, előre is köszönöm:)



2016. nov. 1. 01:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

# 9, Nekem nagyon tetszett ez a megközelítés a kérdésben, én is sok helyen olvastam már hasonló válaszokat, hasonló témában.

Van aki úgy tekint a dolgokra, hogyha ebből a célból valami elfoglaltságot/hobbit keres, amiben fejlődhet, az "önbizalomra fejleszti" és akkor az emberekkel szemben is "megoldódik minden".

Pedig tényleg nincs olyan sok összefüggés a két dolog között. Mintha kitérítenék magukat közben az egyértelmű felelősség és megoldás elől, ami az lenne, hogy barátkozzanak, szembenézzenek vele, még ha fáj is.


Viszont másrészről megértem, hogy talán vannak olyan emberek, akik másokhoz képest sokkal képtelenebbek a kapcsolatokra, mint mások. Nem mindenki egyforma. Biztosan nem is érezheti magát olyan jól valaki egy kapcsolatban, aki számára ez küszködést és szorongást jelent. Akkor miért ne menekülne inkább valami másba? Nem is kell föltétlenül menekülés legyen. És nem is kell föltétlenül elvonja a figyelmét a kapcsolatokról, de legalább nem érzi magát a teljes kétségbeesésben, miközben folyton a kapcsolat szenvedések témáján lovagol. Sokkal több időbe és kitartásba kerülhet neki megoldani ezeket a problémáit, mint valaki másnak. Addig is megtalálhatja azt is, amitől jobban érzi magát, ami bármikor örömet okoz, és nem arról szól, hogy folyamatosan fáj a feje amiatt.

Úgy is lehet mondani, hogy az "élet" nem csak egy probléma, amit meg kell oldani, legalábbis ez kevés az örömérzethet. Szóval biztosan gazdagabb az élete annak, akin nem azt látjuk, hogy kétségbeesetten a problémáin rágodik, és más öröm nem létezik számára a megoldhatatlan problémáin kívül. Nincs abban semmi, ha valaki néha könnyebbülten elvonja a figyelmét a lelki-drámázásairól. Ez valóban nem azt jelenti, hogy "feladja és menekül", de valószínűleg nem az egyik napról a másikra oldódik meg.

2016. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Kapcsolat építésekben én is sokszor kerestem a kérdésre a választ. Velem az a helyzet, hogy vannak jó kapcsolataim, amihez szívesen kötődöm, közben olyan is van, ami kicsit erőltetett.

Nagyon sokszor "mindent átlátva", beláttam a "hibáimat" egy-egy kapcsolatban, és igazán megtudtam magyarázni, hogy miért nem működik annyira jól egy kapcsolat, de ez nem jelentette azt, hogy úgy érezném, változtatni is akarnék a másik emberért.


Sokféle válaszról lehet beszélni, de az egyik legfontosabb a kitartás/bátorság, hogy menj emberek köze, ismerkedj amennyire tőled kitelik. Szerezz haverokat, bár nem tudod mindenkitől elvárni, hogy a "mindenben hűséges barátod" is legyen, de ez ne zárjon el az ismerkedés élményeitől.


Egyébként nekem is leírhatod azt a borzasztó történetet, ami szerinted ezzel a problémáddal összefügg.:)

2016. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nekem irhatsz ha van kedved!! :)
2016. dec. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!