Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljon az ember ha túl...

Mit csináljon az ember ha túl melankolikus/introvertált ahhoz, hogy bárkivel hosszabb távú kapcsolata legyen?

Figyelt kérdés

Imádok egy csomó mindent csinálni egyedül, múzeumba járok, moziba, utazok, túrázok, kávézóban olvasok, reggelizek, ebédelek, színházba megyek, sportolok. Nagyon tudom élvezni az életet ha egyedül vagyok. Valahogy nagyon ritka az, hogy egy másik emberrel ilyen jól meg tudnám élni a dolgokat. Mindig úgy érzem kicsit, hogy a másik nem értékeli úgy azt a programot mint én, és ez eléggé elvesz az egésznek a hangulatából.

Addig nem is lenne semmi gond, ha azt mondhatnám, hogy így minden tökéletes, és jó nekem egyedül. De nem. Nagyon igényelném azt, hogy legyen velem valaki. Viszont azt sem várhatom el senkitől, hogy igazodjon hozzám mindenben, mert van elég sok olyan hangulatom, hogy nem szeretek éppen beszélni, meg hasonlók.

Én szeretnék változni, hogy kicsit szociálisabb és elviselhetőbb legyek, de amikor ezzel próbálkozok mindig azt érzem, hogy ez nem én vagyok, és szinte fizikai fájdalmam van. Van esetleg valaki aki hasonló, és sikerült változnia, vagy valahogy megoldania a problémáit?

27/F


2016. nov. 11. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az a megoldás, ha egy hozzád hasonlót keresel magad mellé. Akkor nem lesz zavaró a csend, és az sem, ha órákig nem szóltok egymáshoz, vagy külön programra mentek.

A hangulatok pedig idővel csiszolódnak. Meglátod, ha szeretsz valakit, akkor úgy adsz fel magadból, a berögzült dolgaidból, kőbe vésettnek hitt preferenciáidból a másik kedvéért, hogy fel sem tűnik, mert új örömöket kapsz cserébe. És a másik fél szintén.

2016. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ez pont hogy hosszabb távú kapcsolatnál nem jelent akkora problémát, mert egy idő után már összecsiszolódnak annyira az emberek, hogy ismerjék a másik igényeit, személyiségét és ne várjanak el tőle lehetetlent. inkább az ismerkedős fázisban jelenthet ez problémát, 2. randin mégsem lehet csak úgy csendben ücsörögni egy kanapén és kávézgatni meghitten, ami mondjuk egy hosszabb kapcsolatban már tök természetes. keress egy hozzád hasonló személyiségű lányt, később már könnyebb lesz, ha ezen az ismerkedős fázison túlestek.
2016. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor tanuld meg élvezni az életet egyedül.
2016. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy kicsit hasonlítok rád, én is szeretek egyedül megélni pillanatokat és sokszor jobban érzem magam ha csendben maradhatok. Bár nem mindenki társaságában vagyok ugyanolyan csendes, van, amikor kifejezetten jó beszélgető partner tudok lenni.

Viszont moziba, túrázni vagy akár egy kávézóba beülni egyedül képtelen lennék, az ilyen programokat szívesebben szervezem meg egy vagy két emberrel.


Remélem majd én is találok egy hozzám hasonló társat 😊

2016. nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!