Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberek miért gondolják,...

Az emberek miért gondolják, hogy minden introvertált/szűz ember kivétel nélkül visszahúzódó, báránylelkű szentlélek?

Figyelt kérdés
Én 21 vagyok (szűz és egy barátom sincs), de lelkileg semmivel sem érzem magamat gyengébbnek, mint egy átlagos ember, sőt káromkodni hihetetlenül tudok, sokszor óriási indulat és agresszió forr bennem. Ha valamilyen rokoni/ismerősi beszélgetésbe belekeveredek, akkor anyám egyből azzal indít, hogy "Jaj, a fiamnak azért nincs barátnője, mert visszahúzódó, nehezen barátkozó blablabla...", pedig az igazság az, hogy egyszerűen NEM TUDOK KOMMUNIKÁLNI. De komolyan, és ezt nem úgy kell elképzelni, hogy kevés filmet/sorozatot nézek vagy keveset olvasok és abból adódóan nem sok témához tudok hozzászólni, hanem egyszerűen nem tudom magamat kifejezni. Többször előfordult már, hogy ha alkalomadtán csoporttársaimmal beszélgettem, szinte fizikai fájdalmat okozott, hogy ki tudjam magamat fejezni, mert olyan gyenge kommunikációs képességeim vannak. Sokszor elfelejtek bizonyos szavakat vagy tele vagyok gondolatokkal/érzésekkel, de nem tudom a felszínre hozni őket. Kis túlzással olyan, mintha lenne egy erős felsőfokú angol nyelvtudásom, de bizonyos dolgokat nem tudok megfogalmazni. Így nem véletlen, hogy barátaim sincsenek, mert ha régebben el is mentem valakivel, érdemben nem tudtam hozzátenni, amennyi esetleg elég lett volna, hogy a másik számára érdekes személyiség legyek. Ez persze hatványozottan igaz a csajokra is. Mondjuk ebből kifolyólag náluk már nem is próbálkoztam, mert tudom, hogy a sablonszövegeken kívül (hol tanulsz, mit szeretsz csinálni) mással nem tudnék előrukkolni. Tehát ez azt jelenti, hogy még csak mélyebb (15 percnél hosszabb) kommunikációm sem volt soha egy lánnyal sem az egész életemben. És ez a legdurvább, hiszen másnak a nőkkel való beszélgetés olyan természetes, mint a levegővétel. Hogyan tudnék változtatni, hol kellene elkezdenem, hogy "ki tudjak teljesedni"? Pls adjatok valami tippet!

2016. jún. 9. 15:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A szöveg alapján a kommunikációs képességeid nem rosszak, legfeljebb szóban boldogulsz nehezen.


Amúgy hasonló "tüneteket" fedezek fel magamon is. Talán azt kellene megpróbálnod, hogy hozzácsapódsz egy nagyobb társasághoz és figyeled a beszélgetést. Néha kicsit kellemetlen, hogy csak úgy ott vagy, de előbb-utóbb megkérdeznek az adott témáról. Vagy nem. Akkor meg valami általános témához szólj hozzá. Tudom, gyakran nehéz, úgy hogy ne ordítson az emberről messziről, hogy: "EZT MOST CSAK AZÉRT KÉRDEZTEM, HOGY ÉSZREVEGYETEK!" Jobb esetben lesz a társaságban valaki, aki egy idő után kérdezni fog téged is. Egy tartós barátság alapja lehet az is, ha véletlenül megtudsz a másikról egy titkot és ő is tudja, hogy tudod.


Ha a fentiek közül egy se jönne be, még mindig marad az a lehetőség, hogy GyakoriKérdéseken megkérdőjelezhetően hasznos tanácsokat adsz a sorstársaidnak.

2016. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!