Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Senkit nem érdeklek. Hogyan...

Senkit nem érdeklek. Hogyan éljem túl az életet?

Figyelt kérdés

Kérlek, Segítsetek nekem!

Az életem mindig is a beszéd körül forgott. Mindig jókedvűen csacsogtam, ha volt kivel. Pozitiv személyiség voltam és ez most nagyon megváltozott. Mára, hogy érdemi beszélgetésekben is részt tudnék venni (nem csak az aktuális legcukibb Barbie babáról beszélgetni) senkit nem érdekel a mondanivalóm. Eleinte csak adtam magam, aztán mindenkivel olyan témát próbáltam felhozni, amiről tudom, hogy érdekli. De semmi... Velem senki nem akar beszélgetni, senkit nem érdekel, hogy én mit mondok, senki nem hallgatja meg a véleményemet. Már félek hozzászólni bárkihez, mert tudom, hogy Úgyis csak megpróbálna lerázni. Az anyámat sem, a testvéremet se, az apámat se, de még a páromat se érdekli a mondanivalóm. A "barátaim" nem keresnek. Ráadásul az egész életem kudarc. Dagadt vagyok, csóró, ügyetlen és ezek szerint még idegesítő vagy kiállhatatlan is. Úgy érzem, hogy az egyetlen jó dolog, ami velem történhetne, az az öngyilkosság. Csak az utolsó kis remények tartanak vissza, hogy talán van valaki akivel majd egyszer beszélhetek. Nem tartom önzőségnek, ha öngyilkos lennék, sőt, jobb is lenne mindenkinek. Utána csak egyszer kéne miattam fizetni, már ha feltűnne valakinek, hogy meghaltam. De mégsem teszem meg... Nem tudom, hogy miért... De, ha még az öngyilkossághoz sem vagyok eleg jó... Mit tehetek a mostani helyzetemben? Mit kellene csinálnom, hogy jobb legyen?



2016. nov. 14. 01:49
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hogy, mit kellene csinálnod! Első sorban abba kellene hagyni az önsajnálkozást. Fordíts magadra több időt, olvass, tanulj, sportolj, öltözködj csinosan, csináltass egy új frizurát, stb. Senki nem beszélget szívesen egy magába fordult emberrel akinek még saját magával is problémái vannak. Szeresd magadat és mások is szeretni fognak. Most pedig sorolj fel nekem legalább 5 olyan dolgot ami szerinted jó és szép benned ( külső és belső tulajdonságok) és még 5 olyant is amiben szerinted jó vagy ( munka, sport, hobbi, tanulmányok, stb). Azt a butaságot, hogy öngyilkos leszel ne hangoztasd, az ügyedet csak a megoldás keresése viszi előre a feladás és az e fajta gondolkodás nem. Egy kicsit pozitívabban kell magadhoz és másokhoz viszonyulni, első sorban magadhoz.
2016. nov. 14. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Én sem érdeklek senkit. Egyetlen barátnőm volt az életben akivel beszélgettem, mert ő is érdeklődött irántam. A többivel csak általános dolgokról tudtam beszélni, szinte semmiről. Soha senki nem érdeklődött soha irántam. Amikor én együtt vagyok egy emberrel, akkor mindig ő van a középpontban és meg háttérbe vagyok szorulva. Ez nálam mindig így volt. Zseni vagyok. A diplomáciai testület érdeklődik, de azoknak meg egy patkány vagyok a terráriumban. Egy lény, akit ki lehet használni a végtelenségig.
2016. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Kissé vak vagy, mert biztos nincsen olyan, hogy valakit ne érdekelne az amit mondasz. Vagy csak valamiért így fogod fel, amit nem értek... nehogy öngyilkos légy mert annak nem lesz jó vége :(
2016. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Firedoom ***** válasza:
100%

Gyeekek nekivagtam a telom a falnak... Itt gepelek perceken keresztul erre kifagy...

Essunk neki megint toretlen lelkesedessel!

Valahogy igy kezdodott: menj el kocogni mert az jot tesz a testnek es leleknek egyarant, de aztan beugrott, hogy idezem: "zergebaszo egy cidri van odakint"-Django a film cime ha valakit esetleg erdekel :'D

Aztan lassuk:

Nekem evek kellettek amire osszeszedtem a kis csapatot, de veluk barmirol el lehet beszelgetni. Kik is? Egy volt osztalytars, jelenlegi egyetemista, egy srac aki ket orara lakik tolem+a korahoz kepest meglepoen kommunikativ huga. Egy idosebb muzeumi ejjelior aki mostanra tarsvalalkozo egy cegben. De vajon mire akarok ezzel celozni? Arra, hogy beszelgetni barkivel lehet es a kor se szamit. -5, +30 ev az semmi! Persze szerencse is kell, hogy osszeszedj egy ilyen csapatot, de ha tesz erte az ember akkor kifizetodo.

Csak adtad magad? Azt hittem ez alapveto. En sem szegyenlek "kemeny metalos" letemre orakon keresztul simogatni egy baratom kiscicait vagy mar a csoporton bellul fogadasbol minden napra irni egy haikut (5-7-5 szotagszamu japan vers ami amugy rohadt nehez. Fogalmazz meg ertelmes mondanivalot 3 sorban!)

Miutan letettel az ongyilkossagrol ezt ertelmezd:

Nem VALTOZNI kell, hanem VALTOZTATNI! ha nem szereted a helyzeted akkor tegyel erte, hogy jobb legyen, ha kozben rajosz egy ket hibadra akkor azokat is orvosolhatod, de csak modjaval. Olyan baratokat keress akik tamogatnak ebben.

Es itt jonnek a bajok mert elfelejtettem az elozo szovegem...

Egyenlore ennyi, ha kell valami akkor irj, ha nem akkor nyalazd at ujra a szovegem mert neha en se ertem mit akarok irni...

19f

2016. nov. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!