Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem bírom tovább ezt az...

Nem bírom tovább ezt az életet, hogyan segíthetnék magamon?

Figyelt kérdés

Megfogadtam már, hogy soha többet nem írok ki kérdést erre az oldalra, mert állandóan csak a negatív visszajelzést kaptam, vagy olyan sorstársakkal bonyolódtam üzenetváltásba, amik általában 2-3 levél után meg is szűntek. Viszont most kegyetlenül rosszul érzem magam, abszolút senkihez nem tudok fordulni, és több mint valószínű hogy csak ezért is írom ki ezt a kérdést. Azért ez valahogy nagyon elszomorító, már csak belegondolok és elkap a hányinger.


Szóval mi is a problémám? Őrületes magány, céltalanság, depresszió, és valószínű ezek által bizonyos mértékű szociális fóbiát is sikerült élérnem.

Hogyan is kell elképzelni az életem? 27 éves vagyok, és gyakorlatilag az egész 20-as éveim barátok, ismerősök, bulik, bármiféle pozitív dolog nélkül telt el. Soha nem tudtam senkihez sem fordulni, akárhol dolgoztam valamiért nem tudtam kialakítani kapcsolatokat. Mindig csak azt láttam, hogy mások olyan könnyen csapódnak egymáshoz, pár munkanap, és már együtt mentek el kajálni, szórakozni hétvégén. De ezt mindenütt, külföldön, tanfolyamokon, bárhová sodort az élet, mindig is ezt tapasztaltam. Hiába erőszakoltam magamra a sportot, mozit, utazást, soha senkivel nem tudtam kapcsolatot teremteni, egy társaságba bekerülni, vagy barátnőt szerezni. Sok esetben csak céltalanul bolyongtam a városban, vagy az erdőben hátha történik velem valami. Még olyan ingerek sem értek, hogy X ember rólam beszélt volna, hogy mennyire gáz vagy, esetleg helyes, akármilyen negatív, pozitív jelzővel. Mintha halott lennék, és csak itt bolyongok a földön. Külsőre tök átlagosnak nézek ki, semmilyen kirívó dolog nincs bennem, mint bármelyik fiatal, tehát még csak a kinézetemmel se hinném, hogy hatalmas problémák lennének. Kisugárzásommal már valószínű annál inkább. Mostanában már odáig jutott a dolog, hogy nehezemre esik megvenni egy mozijegyet is. Előre elmondom magamban a szöveget, majd mire odaérek, csak zavartan válaszolok, elharapva a mondat végét, mintha nem is az én hangom lenne. Aztán csak azon izgulok, hogy más emberek mit szólnak, én vagyok az egyetlen aki egyedül jött moziba(sokadjára, mint egész életemben). Ha problémát kell megoldani, érvelnem valami mellett, nem megy. Nem jönnek a szavak. Pedig az interneten fórumokba kisregényt tudok írni.

Ami még bánt és nem tudom megszokni (inkább egyre jobban beleőrülni a magányba), hogy soha nem volt senki akit felhívhattam volna munka után, akivel hétvégén összefutottam volna, közös programokat szerveztünk volna. Csak az örökös robotolás, belefásulás a munkába, az életbe, majd haza érve senki nem várt, csak egyedül voltam mindig is a négy fal között. Aztán ha rávettem magam programokra, akkor a végén mindig csak rosszabbul éreztem magam, mert láttam hogy másoknak az, hogy társaságba vannak, hogy barátjaik vannak, hogy párkapcsolatba élnek, az teljesen természetes és megszokott dolog. Mint levegőt venni. Így mindig is csak az volt a konklúzió, hogy semmi értelme eljárnom bárhová is, semmi nem fog történni, minden maradni fog ugyanúgy. Barátnő témára nem is pazarolnám a sorokat. Elképzelhetetlennek találom, hogy ennyi év magány után, bárki is belém szeressen, vagy egyáltalán felfigyeljen rám, pedig ezt mindennél jobban szeretném. Mikor látom hogy kb. az összes régi barátom, osztálytársam, ismerőseim mind párkapcsolatban él, akkor tudatosul bennem, hogy velem marhára komoly gondok vannak.

Persze mindebből jön, vagy igazán csak ez minden bajnak forrása, hogy céltalan az életem. Semmilyen értelmes szakmát nem szereztem, nem beszélek 3-4 nyelven, semmit nem tudok felmutatni. Ha lenne egy barátnőm is, és gyereket terveznénk, nem lenne mire, mert nem értek semmihez, tehát az anyagi dolgokat sem tudnám előteremteni. Még ennyi idősen is azt keresem, hogy mihez is kezdhetnék az életben. Egy örökös álmodozó vagyok, aki állandóan csak olyan dolgokon agyal, ami megvalósíthatatlan, ami lehetetlen. Most is egy új munkahelyen kezdek, egy új szakmában, de teljes reménytelenség, csak a pénz miatt megyek bele, és hogy végre történjen valami, de teljes mértékben egy magányos embernek való munka, ami azzal jár együtt, hogy szinte abszolút nem fogok emberekkel kapcsolatot teremteni. És lehet hogy mindenki ezt érzi az életében, de én folyton már gyerekkorom óta azt gondoltam, hogy én valami nagyra vagyok hivatott, hogy nem olyan életet fogok élni, mint az egyszerű kisember. Ehhez képest, még azt a szintet se ütöm meg. Itt vagyok felnőtt ember és semmihez sem értek. Bő 7 éven keresztül full magányban, depresszióban, és egyáltalán nem találom a kiutat. Legalább egy olyan emberrel összehozna a sors, aki megmutatná a helyes irányt, vagy valami drasztikusan változna az életemben.


Na ez egy jó hosszú, nyögvenyelős, csapongós picsogás a zagyvaságaimról. Őszinte elismerésem aki ezt végig bírtam olvasni. Tulajdonképpen azt amit most érzek az leírhatatlan, megfogalmazhatatlan. Mintha bezártak volna egy sötét cellába, életfogytig, és tudom hogy semmi nem fog történni velem, de azért minden egyes nap még kapálódzok egy kicsit. Teljesen abszurdnak érzem azt, hogy valaha is jóvá fog fordulni az életem. Viszont így már a 30 éves kort nem szeretném megvárni, az egyszer biztos



2016. okt. 5. 00:32
1 2 3
 1/27 Lilith1994 ***** válasza:
38%

Hidd el hogy egyszer minden rendbe fog jonni :)

Nekem is rengeteg fobiam van es minden egyeb huyyeseg ami a depressziombol alakult ki de most ugy erzem minden rendben bar ez nagyon idoszakos. Miota egxutt vagyok parommal (tobb mint hat eve) ugy erzem hogy az elet lehet szep is :)

minden rossz idoszak elmulik csak meg kell varni.

Mindenkeppen keress magadnak valami eletcelt ! Ez fontos (es tanulni sosem keso) Olyat tanulj ami vonz :)

van hobbid?

en pl szeretek tanulni es ismereteket atadni :) igy hat vagy tanar vagy tortenesz lesz belolem (egyetemre jarok es tortenesznek tanulok) Tenyleg fontos hogy megtalald azt amit szeretnel csinalni! :)

Eloszor ezeket rendezd magadban aztan johet a tobbi. Ha az eleted egy kis resz rendbe jon akkor lehetseges hogy a tobb is :) nalam is igy volt :)

remelem tudtam valamennyit segiteni :)

2016. okt. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
26%
Miért nem fordulsz a számítógépes játékok felé? Nekem pl. azok jelentettek nagy megkönnyebbülést, és vannak nagyon is jók!!! Én az időm 99%-át egyedül töltöm mái napig, és mégis boldog vagyok, mert van egy remek masinám, és rengeteg királyos időtöltés rajta :) nem mondanám, ha nem így lenne, de ezek roppantul szórakoztató játékok, és nagyon le tudják kötni ám az embert!
2016. okt. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
26%
Szerintem nem lenne ez jo dolog ha szamitogepes jatekok jatekokba menekulnel. Az elso kommentelonek tobb igaza lehet. En abba hiszek hogy mindenkinek van egy sorsa amit nem kerulhet el, szoval te hiaba mesz ide oda ahogy le is irtad nem fog torteni semmk, miert?! Mert meg nem jott el az ideje. De lehet hogy holnap fog vagy 10 ev mulva nem lehet ezt kiszamitani. Viszont szerintem te egy eros ember vagy , 7 eve kuzdesz ezzel meg sem valasztottad a konnyebbik utat. Mindig van es lesz is remeny ! Es majd sok sok ev mulva mar csak egy rossz emlek lesz az egesz , de ettol valtal erosse ! Sok sikert !
2016. okt. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A pc-s játékok semmiképp nem jó ötlet, én is azt csinálom nagyon sokszor ,ha úgy egyedül érzem magam. Na figyeld én 24 éves vagyok így a párkapcsolatokon kívűl az összes dolgot felsorolhattam volna én is amit leírtál , hogy ezért szar meg azért...ha vígasztal csaj mellett is tudsz mocskos magányos lenni sőt még rontani is tud a helyzeten ilyenkor, és ne is akarj most barátnőt mert nem fog menni vele az együtt lét vagyis akarj, de a recept nem olyan kézen fekvő mint ahogy ebben a helyzetben gondolod.


Volt egy időszakom amikor 1 hónapos megszakításokkal 4 csaj is megfordult alattam, de egyáltalán nem voltam boldog pedig bármelyik lehett volna a barátnőm majd 2 évig inkább egyedül maradtam, hogy rájöjjek mik VELEM a gondok, és nem úgy kell ezt csinálni hogy erőlteted ami ne megy..megakarsz felelni a társadalomnak így soha nem fogod megtalálni a saját bajodat, és a saját megoldásodat a problémidra csak próbálsz kitörni és nem fog sikerülni mivel nem látod a kiútat (ezért vagy depis most) miért? Mert ,ha valaki mondjuk ebben az esetben azt mondja, hogy nyugalomra egyedüllétre van szükséged átgondolni a dolgokat akkor egyből az jut eszedbe amit a b*i média meg a gyökér emberek mondanak járj ide-oda stb amikor neked ez nem megy és nem is fogja megoldani a dolgokat.


az a bizonyos 2 év után 2 hónapra elvonultam totál a társadalomtól teljesen leszartam az összes ember véleményét , mert annyira szarúl voltam...kicsit átgondoltam mi lehet a baj a kisugárzásommal és csak annyi volt ,hogy nem azt csinálom amihez kedvem van nem úgy viselkedek mint ahogy szeretném (jó én kicsit lángról pattant vagyok), de ez akkor is igaz. Rájöttem arra is miért nem találok csajt ...miért csak dugásra találok nőket egyébként meg engem is leszart mindenki közben..csak leültem picit gondolkodni a VALÓS saját problémáimon és ellentétesen kezdtem el viselekedni azokkal szemben (kényelmetlen,ilyesztő) dolog, de egyből sikerült csajt találnom szinte azonnal..egyből az egész város kb megismert ahogy régen is, lettek barátaim,társaságom szóval kicsit szembe kell nézned a saját félelmeiddel amik benned vannak nem a világban! Senki nem hivatott kis dologra..bármikor azt mondhatod, hogy én ezt nem akarom.

2016. okt. 5. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Igyál meg fél üveg vodkát, gondolj a sok szenvedésre és igazságtalanságra amit eddig át kellett élned, hangosítsd fel a zenét, sírj, verj szét valamit, gondolj az emberekre akiket utálsz, gondolj arra mekkora ki_aszás az élet. Töröld ki a facebook üzeneteidet, az e-mailjeidet, mindent ami a múltra emlékeztet. Égesd el azt ami arra emlékeztet hogy egy balf_sz voltál.
2016. okt. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

És utána maradj csöndben. Zárkózz be és figyelj befelé. Gondolkodj. Te ismered a legjobban magadat, soha senki se lesz képes úgy átlátni az egészet mint te, csak te tudsz segíteni magadon.

Introvertált vagy, nevezzük is akárhogy, nem olyan mint az emberek többsége. És ezt el kell fogadnod. És ezt a javadra fordíthatod. Tanulj meg más lenni jó értelemben, az vagy te.

2016. okt. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Tudom vad és gyerekes dolgokat írtam, de ha nem lépsz ki a komfortzónádból nem fog változni semmi. Hirtelen tenned kell valamit amiről eddig azt hitted hogy képtelen vagy rá, sokkal előrébb visz mint a lassú folyamatos tudatos változtatás.
2016. okt. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ajánlom még a pszichológia tanulmányozását. Analizáld magad vagy keress fel egy pszichológust.

Először még kell értened miért vagy olyan amilyen csak utána tudsz változni.

Sokkal több vagy a mostani önmagadnál, te is jól tudod. A körülmények a személyiségednek ezt az oldalát hozták ki.

2016. okt. 5. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Ja és ha gondolod írj, hátha tudok egy kicsit segíteni komolyabban.
2016. okt. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is szóról szóra pont ez a helyzet. Leírtad mindazt, amit én legbelül tudok magamról, de félek ilyen nyíltan bevallani. Inkább próbálok nem tudomást venni róla és az ellenkezőjét bizonygatni magamnak, hogy "nem is vagyok annyira gáz, ez csak a hullámvölgy alja"..

Harmadik emeleten lakom, utcára néző ablakokkal.. el-elszoktam kacérkodni a gondolattal, hogy 5 másodperc alatt megszabadulhatnék minden gondtól, ha fejest ugranék a betonba. De visszatart az az ostoba remény, hogy vár még rám egy csoda.. Így legyen..

26f

2016. okt. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!