Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ismertek olyan könyveket,...

Ismertek olyan könyveket, amelyek a szociális, de főleg a kommunikációs készségek fejlesztéséről szólnak?

Figyelt kérdés
2016. nov. 19. 14:35
 1/8 Garpe ***** válasza:
74%

Lehet, jogy hasunosak lesznek:

Alan Pease: Test beszéd

Eric Brene: Emberi játszmák.

Ezek jó könyvek sokat segítenek megérteni egy adott társas interakciót (szociális helyzetet, beszélgetést). De ezek nem szent írások csak jó szakemberek kiválló művei amik mankót adnak, ha nem érted miért nem vagy opyan jó a szociális interakciók során.


Ha gondolod írhatsz is nekem privátba ha van kérdésed

2016. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de olyan könyveket keresek, amik azt is leírják, hogy hogyan lehet kezelni az adott helyzeteket.
2016. nov. 19. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Munkahelyen vagy magánéletben?
2016. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindkettő.
2016. nov. 19. 15:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Management témakörben kellene keres, eléggé sok anyag van a konfliktusokról és azoknak megoldásairól.
2016. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legjobb és a leggyorsabb, leghatékonyabb, ha nem akarsz sok Pszichológiai rizsát olvasni évekig.


Egy tükör, amiben teljes alakod látod meztelenül. Elmondod nem csak gondolatban, miért kedveled magad...

Ez naponta.


Mélyvíz, de ha túl sok ez számodra, maradj az elméleti szinten, az olvasásnál. Valódi eredményre csak gyakorlati úton tehetsz szert.


Tudom, mert én is a könyvektől vártam a megválltast, amit olvastam viszont nem tudtam belevinni az életembe. Pl "szeresd magad"


Aha, de hogyan? Az persze kimaradt a gyakorlati tanácsból.


A kommunikációd meg akkor lesz eredményes, ha nem egoból jön, ami onnan jön az méreg.

2016. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez csak ezoterikus rizsa.
2016. nov. 20. 20:04
 8/8 Metionin ***** válasza:
Asszertív tréninget próbáltad már?
2016. nov. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!