Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a magánytól?

Figyelt kérdés

2016. nov. 29. 22:10
1 2
 1/20 RRR ***** válasza:
81%
mert önmaguk társagai lennének,ami nem mindig jó,elviselhető
2016. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 SIDLER22 ***** válasza:
74%
Mert az ember társas lény. Ha engem veszünk... attól függ milyen magányra gondolunk :D mivel vidéki vagyok ezért nem szoktam hozzá a nagy tömeghez úgyhogy általába szeretek egyedül lenni. De ha meg arra gondolunk, hogy nincs párom. Hát az azért elég rosz érzés ha nincs.
2016. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Mert egyedül rossz. De a társas magány a legrosszabb.
2016. nov. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2. Persze, jobb ha van párja az embernek, de én nem egészen erre gondoltam. Sokan görcsösen rettegnek az egyedülléttől, függenek a másiktól, de mint személytől, hanem csak mint valakitől. Direkt nem akartam a "társfüggés"-t használni.

2016. nov. 29. 22:18
 5/20 anonim ***** válasza:

4

Akikre te gondolsz azok szerintem egyedül életképtelenek.

Szükségük van a másik segítségére.

2016. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5. Ez érdekes kérdés, hogy van-e különbség. Valaki életképtelen lesz-e attól ha egyébként képes lenne megoldani a problémát, de nem teszi mert függ a másiktól. Vagy valóban a másikra van utalva és ténylegesen függ tőle.
2016. nov. 29. 22:24
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Van pár olyan ismerősöm (nők) akikről bőven 20 fölött elmondhatom, hogy 16 éves koruk óta összesen egy hónapot nem voltak egyedül.

Kapcsolatfüggők.

Van ilyen.

De amúgy nagyon sokan azért félnek egyedül lenni, mert akkor önállónak kell lenniük és önmagukban is le kell tisztázniuk a világot maguk körül. Arról nem is beszélve, hogy csak egyedül tudod megismerni önmagad.

2016. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én aztán nem félek.
2016. nov. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
érdekes téma, én is kapcsolatfüggő vagyok, kérlek ne kezdjetek el ezért cikizni, de rájöttem erre, elég szomorú, de így van. 27 vagyok és 16 éves korom óta egy hónapot nem voltam egyedül. volt egy 6 évig tartó kapcsolatom, és most 5 éve vagyok a második párommal. Most készülünk összeházasodni, és eléggé lenézem saját magam, mert így már biztos, hogy hátralevő életemben sem fogok egyedül lenni, tehát egy gyáva barom vagyok leginkább. mint látjátok további önbizalom csökkentésre nem szorulok.
2016. nov. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

9-es nehogy magára vegye.

Volt olyan barátnőm akihez a szülei szinte használati utasítást adtak, hogy ő vele hogy kell bánni, mit szeret mit nem szeret.

Ő egyedül életképtelen volt, semmit nem lehette rábízni.

Hivatalos ügyei intézéhez mennem kellet vele mert különben el volt cseszve az egész.

Teljesen úgy volt a dolog, hogy 18 éves koráig a szülei vigyáztak rá és adtak meg neki mindent amire szüksége volt, onnantól meg ez az én feladatom lett.

Egy idő után úgy éreztem, hogy egy fogyatékos felügyeletét látom el, minden dolgát nyomon követem, hogy rendben van-e. Ez nagyon gáz volt mégis eltelt egy fél év mire ez tudatosult bennem, ott vége lett. Szolgálja ki aki akarja. Ha nem lesz olyan partnerem akit egyenrangúnak érzek akkor ne legyen semmilyen.

2016. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!