Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depresszió, stresszelés....

Depresszió, stresszelés. Hogyan tudnám végre megszüntetni? 👇 (köszönöm ha végigolvasod)

Figyelt kérdés

Úgy szoktam elterelni a figyelmemet, hogy olvasok, álmodozok, történeteket találok ki. Mostmár durvább szintre ment fel a stresszes mérce: azt hiszem, hogy nincs időm enni. Persze, így borzalmasan lesoványodtam, de az a baj, hogy nem is érzem magam éhesnek. Gyakran elkezdek sírni, hogyha tanulok. De a suliba a barátaim mellett mindig csak nevetek, így senkisem tudja, mi történik velem otthon. Mostmár meg akarok válni a barátaimtól, hogy mindig szomorú lehessek, sírhassak valamiért. Nincs úgy kedvem nevetni, ha közben tudom, nem szívből nevetek. Lelkibeteg vagyok nagyon régóta, ezért vagyok stresszes, depressziós. A szüleim sajnos még tesznek rá egy lapáttal. Angolból rossz vagyok, de minden másból jó, és apum mindig leszid, ha rossz jegyet hozok angolból, de ha valami másból jó jegyet hozok, azzal nem is törődik. Járat különangoltanárhoz, aki nem igazán tud azzal mit kezdeni, hogy képtelen vagyok megszólalni angolul.

Apum még azért is leszid, ha mondjuk tanulok-tanulok egy csomót, utána meg felmegyek kicsit gyakorira vagy facebookra, megkérdezi, miért nem tanulsz? Mostanában olvasni sem hagy, mindig mondja-mondja, hogy milyen giccseket olvasok. Csak azt olvashatom amit ő ad. Meg csak régi gregorián meg klasszikus zenéket hallgathatok. Nagyrészt mindent titokban teszek. Saját zenehallgatás, saját kiválasztott könyv olvasás stb...

Tudom, baromi hosszú lett. Remélem azért érthető.

Szóval meg lehet valahogyan szüntetni?

Köszönöm, ha tudtok segíteni! :)



2016. dec. 3. 18:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
csak is pasi lehetsz
2016. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen ez a kamaszkor. Az életem tenném rá, hogy 14-15 éves lány vagy. Érettebbnek, egyszersmind értéktelenebbnek hiszed magad a kortársaidnál, meg vagy győződve arról, hogy az egész életeted egy borzalmas tragédia és téged senki nem szeret, és mindig mindenki igazságtalanul bánt, blabla... kinövöd, ne aggódj.
2016. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a szüleid viselkedése miatt van ez a probléma. Nem tudom hány éves vagy, de szerintem akkor lesz jobb, amikor elég idős leszel az elköltözéshez és kicsit szabadabban tudsz élni.
2016. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A kérdező biztos nem lány..Ha meg lány akkor nem kell komolyan venni,1 lányra 10 pasi jutna itt.. ha igazán magányos lenne fulldoklóként kapaszkodna minden egyes szalmaszálba..
2016. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4.és 1.!

Lány vagyok akármilyen furcsa is és 13 éves. Nem az a lényeg, hogy magányos vagyok, mert mint írtam vannak barátaim. Csak nem igazán barátok inkább csak "haverok". Ugyhogy a kérdés középpontja Számomra a depresszió megszüntetése, mert a stresszet még bírom egy darabig.

A többieknek köszönöm, ment a zöld. Egyébként tudok, hogy ez a kamszkor szövődménye.

És még valami: Én eleve lelkibetegnek születtem, csak most a kamaszkorra komolyodott a dolog.

2016. dec. 3. 19:25
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert nincs olyan szörnyüség és rossz amin egy párkapcsolat és szerelem nem tudna segiteni.

És ha egy lány "igazán" akarna akkor semmit sem kellene tenni érte,elég ha ide ki ir egy kérdést

és a postaládája tele van jelentkezőkkel akik szintén magányosak. Ja hogy pasik csak a szexre mennek?

Akkor te járnál olyannal akivel nem tudnál lefeküdni? Mert ha igen akkor a külső sem fontos,tehát bárki

számitásba jöhetne..de persze itt megint elöjön a sok bizonytalanság és csalódás,tehát jobb ha inkább

semmit sem teszel ennek érdekében,akkor meg szerintem ne irj ki kérdést mert semmi értelme..

2016. dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem vered ki a hisztit, sérülni fogsz. A kamasznak az a dolga, hogy lázadjon, megkérdőjelezze az addig szentnek tartott dolgokat.

Engem nem engedtek sehova, számítógép, mobil nem volt, bár olvasni olvastam amennyi belém fért. Az igaz, hogy jó dolgokat olvastam, Fekete István, Örkény, Bodor Ádám, József Attila, Szabó Lőrincz, Pilinszky, Karinthy, Kosztolányi, stb. Hallgatni meg Fonográf, Illés, Queen, Coldplay, s aztán jött a jazz korszak.

De én amilyen kis visszahúzódó büntetett gyerek voltam, olyan vészesen botrányos lettem, hogy apám letépte az ajtómat, hozzámvágta a hifitornyot, és 2x ki akartak rúgni a suliból, az osztályfőnököm azt mondta a barátaimnak, ne barátkozzanak velem mert veszélyes vagyok.

Most pedig egy komoly ember lett belőlem, a szüleimmel jól vagyok, külföldön élek, látogatjuk egymást, sikeres zenész vagyok.

Csak arra kérlek, hogy azért húzz inkább az értékes dolgok fele. Angolt gyakorolj úgy, hogy szinkron nélkül nézed a kedvenc filmjeidet, olvass andolul, levelezz külföldiekkel, használd a nyelvet, könyvből nem lehet megtanulni. Nekem sosem volt tanárom, de folyékonyan írok és beszélek.

Törj ki a szüleidből. Éld ki a kamaszkorod. Gondolom az vagy. Én egyes tantárgyakból épphogy átmentem, vagy be sem jártam az órákra, ami pedig érdekelt, abból belekötöttem a tanárba, vagy én adtam le a fél anyagot. Ez mondjuk sokat számított.

2016. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

6.: Micsoda? Ilyeneket ki írt? Szívesen összejönnék bárkivel, de mivel én vagyok a legalacsonyabb az osztályban, amiatt senki nem vonzódik hozzám. Volt régebben egy 2 éves kapcsolatom. Már nincs, de nem tépelődtem rajta. Megbeszéltük szépen, lerendeztük és kész. Nem is tudod milyen boldog lennék, ha valaki szerelmet vallana nekem!

7.: Zongorázni és fuvolázni is tanulok. Én zenetanár szeretnék lenni felnőttkoromban. Vagy szolfézstanár, vagy fuvola. A szüleim előadónak szánnak.

2016. dec. 3. 19:51
 9/18 anonim ***** válasza:

"én vagyok a legalacsonyabb"


Nézz utána a neten hogy nagyobb %-ban a pasik az alacsonyabb lányokat szeretik..egy kicsi lányt nem véletlenül becézi a szerelme kicsilánynak. személy szerint is a kisebb lányok jönnek be nekem,tehát én szerelmet vallanék neked még igy látatlanba is..(még plüsskutyust is adnék neked ajándékba karácsonyra)

2016. dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Zongora a kedvenc hangszerem,nem is tudod milyen sok kedvencem van amit zongorán játszanak,mint pl ez:


https://www.youtube.com/watch?v=X1DRDcGlSsE


mennyi idöbe telne megtanulnod ezt eljátszani?

2016. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!