Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek is megérne pár tízezer...

Nektek is megérne pár tízezer forintot a "legjobb barátotokat" átverni, majd végleg megszüntetni vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Mert úgy látszik, velem megérte ezt eljátszani.

20 éve tartottuk a kapcsolatot. Megbíztam benne, elutaltam neki a megbeszélt dolgot, ő később fizetett volna, mert nem jött meg a fizuja. A beígért összeg töredékét kaptam meg, pedig elmondtam neki, hogy kell a pénz, mert szeretnék 1-2 dolgot megvenni. Tisztában volt vele, hogy kell nekem a pénz, tudta azt is előre, hogy nem tudja majd kifizetni a megbeszélt összeget, mégsem szólt. Miután elküldte a töredéknyi pénzt, azután még érdeklődően kérdezgetett, hogy haragszok-e? Közöltem vele, hogy elmondtam mit akarok, de ő nem volt képes elmondani, hogy nincs pénze, hanem meghúzta magát és csak utólag szól.. Erre neki állt feljebb, hogy szóvá teszem a dolgot (Nyilván, kicsit durvább hangnemben, mert amikor az ember számításait keresztbe húzzák, így hetek múlva tud csak elintézni egy fontos dolgot, ekkor azért eléggé felqrja magát az ember..) erre elküldött a 3,14csába, aztán letörölt facebookról és nem kaptam meg az összeget.

Mindig megbízok szinte mindenkiben, mert magamból indulok ki, de úgy néz ki, hogy le kell állnom ezzel. Csak magamra számíthatok. De soha nem gondoltam volna, hogy 20 évnyi barátságot megéri eldobni egy kis pénzért. Tévedtem.

Nem tudom hányszor kell még csalódjak az emberekben, nem tudom mit várok ettől a világtól, az élettől.


2016. júl. 31. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Örök igazság: Pénzt soha nem szabad kölcsönözni. Senkinek, nemhogy egy barátnak.

Ez egy drága lecke volt az élettől, de igyekezz tanulni belőle.

2016. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez nem kölcsönzésként volt megbeszélve. Üzlet. Adok valamit, ő pedig utalja az árát. Hát, nem utalta, csak a töredékét.

Olyan emberbe ne bíznék meg, aki, mikor itthon volt minden nap itt volt, mindig keresett és együtt nőttünk fel?

Mire gondoltam.. :))

2016. júl. 31. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez bűncselekemény, jelentsd fel!
2016. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, ez valahol jellem...

Mindenki szorulhat meg, de ha n tudom, hogy nem tudom a barátomnak kifizetni az összeget, amit megbeszéltünk, akkor szólok neki, hogy részösszegben tudom csak és vázolom a szitut... Szóval ez jellem.

20 év után eléggé ismerned kéne, hogy viszonyul ezekhez a dolgokhoz és az emberekhez, mennyire fontos a becsülete és képes-e szó nélkül hagyni, így szokta-e lerendezni a vitás helyzeteket. Tény, hogy bután csinálta, hogy csak utána jelentkezett, amikor utalt valamennyit. Nyilván lett volna előtte tudatni veled, hogy úgy kalkulálj. Elcseszte ezzel, hogy nem ment a dolgok elébe, mert tény, hogy bármikor közbe jöhet valami.


Aztán lehet, hogy majd újra keres, ha lenyugszanak a kedélyek. Jogos volta lecseszés részedről, hogy kiakadtál ha ebben maradtatok és te is terveztél, de 20 évnyi barátságot szerintem nem szabad engedi, hogy egy ilyen vita vessen véget. Ebből valószínűleg ő is tanul valamit.

Ne tarts haragot majd, ha lesz rá lehetőség, és tanulj belőle te is, te pedig magad miatt.

2016. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem csak ennyi hátrányom származott tőle.

A folyamatos bulizásai és minden percben való elrángatásom miatt nem lett meg egy tárgyam, ami hosszabbítja a képzés időtartamát. Tudom, ez az én hibám is, de, ha nincs ő, akkor nem bukok meg vizsgán. Pedig ezt is megmondtam neki, hogy rosszkor jön nálunk, mert tanulnom kellene, hisz vizsgaidőszak van, de azért is jött, minden egyes nap. Ezt is elmondtam, hogy egy évembe is kerülhet, ha most nem tanulok, hanem mászkálok vele, de azért is jött. Az én hibám is, mert sikerült elcsalnia és ugye én is belementem.

Ő szakította meg a kapcsolatot, nem vagyok rá kíváncsi, nem kell többet keresni, könnyebb lesz nélküle az életem. Hiszen mindig csak kért, én sosem kértem tőle.

2016. júl. 31. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Manapság milyen barátok vannak!Nézzenek oda...Ha elvitte hagyjad legyen vele boldog.Az ilyen kis férgek úgyis egyszer pofára esnek aztán annyi.
2016. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én jobb poént tudok:

Elmész a legközelebbi közjegyzőhöz és kiállíttatsz egy fizetési meghagyást. Ha arra 15 napon belül nem válaszol, úgy az illetékes bíróságon felkeresed a végrehajtóbácsit aki jó pénzért behajtja rajta. Pénzed is visszakapod és jót is fogsz röhögni, hát nem poén? :)

2016. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!