Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Alkohol vagy frontin? Érvek/El...

Alkohol vagy frontin? Érvek/Ellenérvek?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik?Egyik nélkül nem birom ki.Bár mostanában inkább frontint szedek olyankor nem is kívánom az alkoholt,de múltkor pont elfogyott ezért kénytelen voltam meginni egy üveg bort,hogy eltereljem a figyelmemet a gondokról,meg hogy aludni tudjak.Frontint elég sokat szedek van olyan,hogy egy nap 6mgot is.Attól függ mennyire húznak fel aznap meg mennyire jönnek a gondok.Néha becsúszik egy kis fű is ,de az tényleg ritkán.Múltkor pl.egy hétig szívtam,mert egy grammot vettem és az egy hétig tartott ki.Akkor pl.se frontin ,se alkohol nem kellett.De mivel a frontin hatása egyenlő kb.a fűvel,viszont a frontin sokkal olcsóbb ,így maradtam a frontinnál.Engem nem az érdekelne ,hogy hova menjek elvonóra meg hogy függő vagyok,meg a jótanácsok,hanem AZ,hogy az alkohol vagy a frontin a "jobb/károsabb"?

2016. dec. 18. 10:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk neked már inkább pszichológus meg elvonó...
2016. dec. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jó,hogy pont említettem,hogy nem az ilyen válaszok érdekelnek.Ezzel én is tisztába vagyok.Engem az érdekel,hogy a frontin vagy az alkohol károsabb?Egyébként alkohol nélkül kibírnám,mert abból a sok napból amíg nem volt frontinom csak egyszer ittam.Szval végülis az alkohollal nincs úgy gondom.Most is van a hűtőbe 1 üveg bor ,de már legalább 2 hete ott van ,nem kívánom.Inkább a frontinnal van gondom.Ha az nincs kész vagyok.
2016. dec. 18. 10:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő egyformán káros, ha függsz tőle.
2016. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 aperitif ***** válasza:
100%

Akkor valóban csak a kérdésedre válaszolva, minden morális és egyéb aggályt félretéve:

A gyógyszer sokkal olcsóbb, napi egy-kétszáz forintból ki tudod ütni magad, így nem fenyeget az anyagi ellehetetlenülés, mint az alkoholnál. Másrészt azt, hogy van benned egy eszméletlen mennyiségű Frontin, senki nem látja rajtad, nem érződik a szaga, nem dülöngélsz. Így még a munkádat is meg tudod tartani egy darabig (már ha van), meg az emberi kapcsolataidat is. Rövid távon.

Hosszú távon nagyjából tök mindegy. Az alkohol is, az alprazolám is súlyos személyiségtorzulást, és visszafordíthatatlan egészségkárosodást okoz.

Hamarosan kevés lesz a napi 6 mg (ismerek olyat, akinek egy 100 darabos Xanax kevés egy hétre, illetve extrém esetben 80 mg volt a napi adag), ehhez a mennyiséghez viszont legálisan nem lehet hozzájutni. Mondjuk a 6 mg-ot sem tudom, és nem is akarom tudni, hogy hol tudod beszerezni.

Na, a lényeg, hogy a kérdésed olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy melyik megoldás egészségesebb, ha ciánnal, vagy sztrichninnel akarnál öngyilkos lenni?

2016. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Röviden:


Szóval, te eldöntötted, hogy nem állsz lábra, nem leszel normális, tudatos ember, akik kézben tartja az életét, hanem csak a tudatmódosítókkal vegetálsz úgy-ahogy, morzsolgatva a napokat, ideig-óráig?

... akkor inkább a Frontin, mert az csak az agyadat öli meg, az alkohol is, de az drágább, büdös és ad hoc hülyeségeket csinálsz tőle.

2016. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szval akkor frontin.Azt egyébként nem mondanám ,hogy nem látszódik rajtam,mert kiüt,lelassulok tőle ,persze nem 2 mg tól,mert attól még azért nem ,mert hozzá szokott már a szervezetem,de 3-4 mg tól ,ha egyszerre veszem be az már látszódik.Olyan vagyok tőle ,mint aki egy hete nem aludt.Bepirosodik a szemem,dőlöngélek,elfelejtek dolgokat,stb...De szaga az tényleg nincs.
2016. dec. 18. 21:02
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az alkohol.


Mindkettő függőséget okoz, de a nyugtatók sokkal károsabbak hosszútávon.

A nyugtatók le fogják állítani a saját szervezetedben azoknak a kémia anyagoknak az előállítását, amik a nyugalomért felelősek, és egyre többre lesz szükséged idővel. Végül odáig jutsz, hogy felkelsz az éjszaka közepén pánikba esve depressziósan, és ha nem jutsz nyugtatóhoz, percek alatt idegroncs leszel.


Bár lehet, hogy neked már úgy is késő. Alapból egyébként senkit nem érdekelne, hogy mit teszel magaddal, de itt szerintem senki nem örülne, ha akkor kattannál be például az utcán, amikor mondjuk valamelyikünk családtagja van a közeledben. Úgyhogy egy pszichiátert se ártana beiktatni! Azzal meg, ha csak alkoholizálsz és eszméletlenre iszod magad otthon, nem ártasz senkinek közvetlenül.

2016. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

(6 mg fronyót, te nagyon durva vagy... és azt mondják a alprazolám nem okoz se függőséget se hozzászokást. Én évek óta napi 1 mg-ot szedek azt is 2 részletben délelőtt és este, soha nem vágytam többre..)

Egyik se jó. A Frontin legális drog, nem tudja senki, hogy használod, tiszta munkát végez. A piától bűzlesz. Így én a Frontinra szavazok.

Elvonó semmit nem érne az esetedben, mert nem akarod letenni. Majd ha rendeződik az életed (ha tőled függ, akkor majd ha rendezed) úgy is leteszed magadtól.

2016. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

"Úgyhogy egy pszichiátert se ártana beiktatni"


Te szerintem nem vagy tisztában a hazai viszonyokkal. Szerinted ki írja neki a Frontint? Vagy ha nem pszichiéter, akkor ha felkeres egyet, max kap antidepit is, és átállítják Frontinról Rivotrilra, így működik manapság a depresszióipar.

2016. dec. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére valóban nem szedtem soha ilyen szereket, és nem is fogok soha az életben. Így valóban nem tapasztaltam még ezt az ipart, viszont "tapasztalat nélkül" azt mondanám, hogy a pszichiátrián segítik a nyugtató-függőket.

Ha esetleg tévedek, akkor elnézést!


A lényeg, hogy a függőség kezelésére gondoltam, nem a depresszió okának kezelésére.

2016. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!