Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem találok senkit,...

Miért nem találok senkit, akinek megragad belsőre? Miért felszínes mindenki?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, kinézetre átlagosnak mondanám magam. Egy viszonylag jó budapesti gimnáziumba járok. Elég sok embert ismerek, járok bulizni mindenféle társasággal, és azt vettem észre hogy mindenki rettenetesen felszínes. Nem törődnek semmilyen "magasztos" témával, beleragadtak a 21. Századi tipikus hedonista fogyasztó életbe. Egyszerűen senkit nem találok aki belsőre megfogna, már szinte alig veszem figyelembe a nők külsejét, tényleg nagyon minimális igényeim vannak ilyen téren. Senki. Sehol. Soha. Mindenki alkalmazkodik a tömegkultúra ekizős-speedezős, alkoholista, primitív elektronikus zenére alapuló ideájához, és ez engem egyre jobban zavar. Ne értsetek félre nem vagyok álszent, szoktam bulizni, szoktam alkalmanként inni és nagyobb alkalmakkor (félévente) kábszizni, csak azt várnám hogy a két véglet között van egy egészséges átmenet, viszont ezt sehol sem találom... Ha van az embereknek egy kis szabadideje amit nem bulizással töltenek akkor valamilyen színvonaltalan sorozatot, érzelemmentes akciófilmet vagy hasonlókat néznek. Én is szoktam ezt tenni, de inkább olvasok egy jó könyvet, aminek van valamilyen mögöttes tartalma (nem ponyvát, pl. Szerb Antal stílusát nagyon szeretem). Vagy elmegyek egy kiállításra (Ludwig múzeumba főleg, kortárs dolgokat szeretem) Egyszerűen csak próbálom tartalmasan élni az életemet, de ehhez alig van társaságom, az ellenkező neműek száma akikkel ilyen téren is megtalálom a közös hangot a nullához konvergál. Mit tegyek? Miért nem tud, és nem akar tudni senki semmit a világról? Miért ilyen felszínes mindenki? Ez csak rosszabb lesz az amerikaimádat még szélesebb elterjedésével? Egyáltalán miért "divat" a primitívség?


(Nem vagyok amerikagyűlölő, nem vagyok konzervatív, és nem vagyok konteóhívő sem, nincs bennem semmiféle felsőbbrendűség-érzés, sem nagyképűség, inkább csak elkeseredettség és egyfajta csalódottság. Nem vagyok elragadott müvészlélek sem, molekuláris biológiával szeretnék foglalkozni kb. 13 éves korom óta, és ebben elég elhatározott vagyok)


Várok válaszokat minél többet, de az elsődleges célom csak ennek az egésznek a kiírása volt magamból :D mindenféle kritikát szívesen fogadok, hogy min kéne változtatnom, vagy másoknak miben kéne, tényleg mindent



2015. aug. 14. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Találnod kell egy normális lányt, nehéz dolgod lesz.


Korodhoz képest elég érett vagy.

2015. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Te valahol ott vagy a kék részben barátom. Magadfajtákat is ott találsz. A nagy fehér átlagban nem. Többet kell kutatnod.

2015. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit jelölnek a tengelyek?
2015. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ezzel én is így vagyok. Az emberek nagyon szürkék. Nem értem egymással hogy tudnak elleni, miről beszélgetnek stb.. :D
2015. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mit jelölnek a tengelyek?"


A függőleges a valószínűsége, hogy egy random kiválasztott ember ott van. A vízszintest azt nem tudom :D

2015. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz elbeszélgetni a többi emberrel, akkor nem a többi ember hibája, hanem a tied.
2015. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát talán próbálj akkor olyan helyeken ismerkedni, ahol olyan emberek fordulnak meg, akiket keresel, mondjuk könyvtárban, múzeumban, stb. Nem azt mondom, hogy kapásból leszólítasz valakit és ő lesz az igazi, vagy egyáltalán összejöttök, de talán barátok lehettek és ha bekerülsz a baráti társaságába, talán ott vannak más hasonló érdeklődésű emberek is.
2015. aug. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!