Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 20-40 év közötti felnőttek,...

20-40 év közötti felnőttek, akiket az iskolában kiközösítettek, zaklattak - ti érzitek ezeknek a hatását a jelenlegi életetekben?

Figyelt kérdés
2016. dec. 20. 22:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

Hajjjajjj, kisregényt tudnék írni belőle... :(((


21/F

2016. dec. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Még ma is eszembe jut, hogy megbántottak pusztán azért mert szebb voltam és érzékenyebb. Kemény burkot növesztettem miattuk. Felnőttként látva a saját nyomorukat tükrözték rám.
2016. dec. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%

Mivel emiatt nincs semmilyen végzettségem és a mai napig nem tudtam leérettségizni, mert 3* iratkoztam be levelezőre, de mindig felszakadtak a régi sebek és nem tudtam túltenni magamat... ezért vagyok fizikai munkára kárhoztatva...

35/f

2016. dec. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos igen.

27/L

2016. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Én 17 éves vagyok,de igen érzem a hatását.:)


A mai napig nincs barátnőm és egyetlen egy barátom sem.

Sosem voltam bulizni és annyiból áll egy napom hogy felkelek,elmegyek iskolába,hazajövök,megtanulok,fekvőzök és elmegyek aludni,majd ezt újra minden nap.


Hétvégén meg csak az ágyban fekszem.


Nyáron megint fogok sportolni egyedül.



Ez lesz még 60 évig. :) Bár nem szeretnék addig élni.

Nem is vagyok szomorú,mert már teljesen megszoktam hogy elmegy a fiatalságom.

2016. dec. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
Habár én nem vagyok 20-40 év közötti (16), nem, nem érzem. Egészen 9. végéig tartott egy viszonylag nehéz időszakom (egyszer fent, egyszer lent, de sokszor inkább lent, a 9. nagyon rossz volt). Aztán kb. 1,5 éve megelégeltem ezt az életmódot, elegem volt a magányból, elegem volt abból, hogy romban vagyok... stb.. Szabadidőmben csináltam azt, amit éppen akartam (akkor éppen a gépezés, gépszerelés volt), nem törődtem másokkal. Nyitottam az emberek felé, rendeztem a viszonyom oszt. társakkal / sulitársakkal. Természetesen megint rájöttem, hogy a suliban pár emberen kívül senkit sem érdeklek (és annak a pár embernek is másodlagos vagyok), de nem érdekelt. Az egész tulajdonképpen akaraterő kérdése. Lehet akármilyen jó a bizonyos pszichológus, az orvos, ha az ember maga nem akar felállni. Nem csak úgy beszélek, oviban utáltak, általános egy borzalom (sok cigány volt az osztályban, kb. mindegyik kötözködött velem), gimiben is kaptam a magamét. (verekedés, egész osztály ellenem, átverések stb.) Olyan nincs, hogy valaki nem tud, csak nem akar eléggé a szorult helyzetből felállni.
2016. dec. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja és. Az #5 válaszát megláttam hirtelen. Igen, én is kicsit hasonlót érzek, hogy tulajdonképpen elszáll a tinédzserkorom. Mivel ellensúlyozom ezt? Mindig kitalálok valamit, h minden napnak legyen értelme fölkelni (oké, iskola, de iskolában francot sem csinálunk). Mostanában éppen a telóm próbálom javítani (szoftverhiba), először szentségeltem, aztán rájöttem, h tulajdonképpen ez egy jó időtöltés. :) Nem, nekem sincsenek olyan nagyon jóbarátaim. De én pl. olyan ember vagyok, akit inkább zavar, ha 100+ "igaz barát" van a háta mögött, a messenger pedig állandóan bejelez.
2016. dec. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Elèggè tudok azonosulni ezekkel az èlethelyzetekkel.. Mert mindig jelen volt az èletembe..már általánostól kezdve. Ráadásul engem nmcsak kiközösítettek hanem vertek is èvekig. Csúfolás ecetera.~ Megedzettek ezek is,mondjuk úgy.

Nem nagyon voltak barátaim szinte soha.. Egyedül voltam általában:)

Igazából ezekről sokat lehetne mesèlni,ugyebár. De már szóra se èrdemes.^^

23l

2016. dec. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%

Úgy gondolom,hogy mindenkinek aki ilyen helyzetbe kerül annak el kell gondolkodnia,hogy mit csinál "rosszul",mert tapasztalatom szerint az esetek 90%-ában nem ok nélkül történnek ezek.

Tudni kell felállni és változtatni ahogy az 5-ös mondta!

2016. dec. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

"az esetek 90%-ában nem ok nélkül történnek ezek"


Abszolút egyetértek, de sokszor az áldozat nem tehet erről. Elég, ha kinézetben, viselkedésben eltér az átlagtól, túl zárkózott vagy túl nyitott, túl naiv vagy túl gyanakvó, túl sápadt vagy túlságosan vörösödő... ha fogást találni valakin, és nincs védett helyzetben (klikk tagja például), akkor előbb-utóbb céltáblává válhat.

2016. dec. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!