Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért gondoljátok gyávaságnak...

Miért gondoljátok gyávaságnak az öngyilkosságot? Miért gondoljátok gyávának azt aki megteszi?

Figyelt kérdés

Ahogy rátalálok az ehhez hasonló kérdésekre szinte mindenhol feltűnik az hogy gyávaság. Most szeretném kideríteni hogy szerintetek miért is az :D Megjegyzem volt már egy kérdésem a témában



Ha érdekel a kérdés és a válaszok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__8..



2016. dec. 31. 20:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező. Ezt úgy hívják sablonvélemény amit most leírtál :D Mármint, hogy gyávaság.

Gyávaság? Nem, nem gyávaság. Bátorság. Mivel képesek legyőzni az életösztönt. Tudom milyen, mikor az ember öngyilkos akar lenni. Sőt. Nem csak az életösztönüket kell legyőzni. Ott van még a félelem a fájdalomtól valamint nálam még az is ott volt, hogy tudtam, hogy fájni fog másoknak ha otthagyom őket, s féltettem őket is, hogy mi lesz majd velük.


Szerinted, aki ennyi mindent képes legyőzni, s például vonat elé ugrani vagy egyebek (valljuk be, NAGYON KEVÉS fájdalommentes öngyilkosság van, többsége nem elérhető átlagembernek csak úgy hozzáteszem, a fájdalom sokszor ott van). S ne mondjátok már, hogy egy vonat elé ugrás fájdalommentes teljesen. Még a fejbelövést is túl lehet élni, ha olyan szerencsétlen lennél, s retardált leszel egész életedre miatta, ha olyan helyre megy a golyó. Az meg, hogy darabokra szaggat/széttrancsíroz egy vonat... Még ha egy kis ideig is, de állati fájdalmas.


Hogy a gyávaságot miért mondják egy csomóan... Mert irigyek. Irigyek, hogy míg ők maguk küzdenek a problémákkal, s igyekszenek megoldani őket, életben maradni VAGY szimplán ők nem tudnának öngyilkosok lenni, addig mások képesek rá.


Sokan azért mondják, hogy gyávaság, mert hogy menekülnek a probléma elől, meg hogy önzők.

És?

MINDENKI a saját életéért felelős. Nincs igazam? Ki a franc szólhat bele az életedbe s irányíthatja azt? Senki. Az anyukád vagy apukád oké, hogy felnevel, s tanácsokkal lát el életed során, stb... SZERET és hogy te ezt a szeretetet visszaadod, de ennyi.

Nem szólhat bele teljesen az életedbe - felnőtt emberként főleg nem.

Sőt. Ez párkapcsolatra is igaz. A párod sose manipuláljon - mert az már nem párkapcsolat, ha csak róla szól s ő hoz döntéseket helyetted.


NEM önzőség a saját életedről dönteni, ha szenvedsz s nincs kiút. Lehet, hogy nem törődsz a szeretteiddel mikor megteszed, hogy ők mennyit sírnának - de kérdem én: Ha eljutottál addig, hogy megtedd. Ők mit tettek érted? Törődtek egyáltalán igazán veled, ha KICSIT sem vették észre, hogy valami probléma van? Nem. Különben megakadályozhatták volna.

2016. dec. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Az élet nehéz. Ez van. De ezért eldobni magadtól, nem küzdeni a céljaidért, nem változtatni, hanem befejezni mindent, az gyávaság. Ahhoz magához, hogy megölje magát az ember, és a módszerhez kell bátorság, de attól még az, hogy megteszi egy gyáva kiút marad.
2016. dec. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
2-es mi van akkor ha az az álom nem sikerülhet? Ha az illető az egész életén át az álmait kergette de nem sikerült neki akkor miért éljen? Meg aki öngyilkosságra vetemedik annak már nincsenek nagyon álmai nem?
2016. dec. 31. 21:04
 4/25 anonim ***** válasza:
11%

Igen én is csomoszor olvashatok az öngyilkosságról itt és mindenhol azt olvasom hogy gyáva az aki öngyilkos lesz.

Kérdezem én miért is?

Ha egy embernek rossz az élete és nem látja semmiben sem a boldogságot akkor minek küzdjön ha nem akar?

Az ongyilkossag szerintem igenis bátor dolog mert akik megteszik azok biztos hogy nem gyávák csak nem bírják már tovabb

2016. dec. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Realistának kell lenni. Nekem is nagy álmom volt, hogy orvos legyek, de hülye vagyok a kémiához. Rájöttem, elfogadtam, kerestem mást. Olyan nincs, hogy valaki semmiben sem találná meg a boldogságot, ha keresné. Persze ahhoz kell egy kis akaraterő, hogy ne csak a tv-t bámulja, hanem elkezdjen hangszeren játszani, túrázni, szerezzen egy kutyát, megtanuljon főzni, munkahelyet vagy akár foglalkozást váltson, segítsen másokon, stb.
2016. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%

Az életet úgy kapta mindenki, hogy nem választhatott, hogy meg akar-e születni vagy egyáltalán élni. Vagy egyáltalán küzdeni.

Miért lenne gyávaság eldobni azt magadtól? Miért lenne gyávaság befejezni a küzdést, ha nem is TE választottad, hogy küzdj, hanem "ráderőltették", akármilyen hülyén is hangzik.

2016. dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

Mert mindenki megküzd az élettel, és ebből adódóan igazságtalanság ha valaki egyszerűen eldobja, nem is beszélve arról hogy a szerettei is belehalhatnak az elvesztésébe.

ha valaki totál kiábrándult a világból menjek szerzetesnek

(nem azért mondom hogy leszóljam őket, de nem sok lehető-

ség van azoknak akik nem akarnak a társadalom részeivé válni)

2016. dec. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Ajánlom szíves olvasásra Popper Péter: Hogyan legyünk öngyilkosok? című írását.
2016. dec. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem az emberek azert tartjak gyavasagnak az ongyilkossagot, mert gyakorlatilag elmenekulsz minden elol, amit az elet neked dobott, nem vagy eleg bator, hogy szembenezz vele. Egy kis reszben ezzel egyet ertek, de nagyobb reszben gondolom azt, hogy ez pont az ellenkezoje. Nagyon nagy ero es batorsag kell ahhoz, hogy megtegye ezt az ember, hiszen itt hagy mindent, nem csak a rossz, hanem a jo dolgokat is, viszont ugy gondolom, hogy ez mindenkinek a sajat dontese.
2016. dec. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem gyávaság ,hanem reális döntés. Az életnek nincs értelme ,mert akármennyit kaparsz -küzdesz akkor is mész a föld alá a férgekhez eledelül,tehát értelme semmi a nagy küzdésnek.Ja előtte létre lehet hozni még néhány szerencsétlen egyedet ,aki ugyanezt a poklot végigviszi és ugyanúgy megy a féregeledelbe. No meg a Nap amúgy is egyszer felduzzad és elemészti a Földet akkor meg az egész ganajdomb megy a levesbe .


Tehát hamar rövidre zárni a dolgot és öngyilkosnak lenni ,a legjobb és legoptimálisabb cselekedet .

2016. dec. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!