Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 21 éves fiú vagyok és már...

21 éves fiú vagyok és már lassan tényleg csak az öngyilkosságot látom kiútnak. Mit tegyek hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
2 éve szedek antidepresszánsokat, pánikbeteg vagyok, 1 éve erős dohányos vagyok, szinte minden nap iszok,(most is) régi szerelmi csalódások, és nagyon rossz gyerekkorom volt. nem tudom mit tegyek 1 éven át jártam pszichológushoz de egyszerűen nem javulok nem látom az élet értelmét de még nem akarok meghalni mit kellene tennem? se munkám, se senkim a szétszakadt családomon kívül van egy öcsém aki nem foglalkozik velem, anyámat már unom, és van még egy 6 éves kishúgom..

2013. aug. 21. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A megoldást nem tudom, de annyit látok az írásod alapján, hogy okos srác vagy. Ha Te írtad a kérdést, akkor nincs veled semmi baj, járj suliba, mert látszik, hogy van benned spiritusz...


az iszogatást, dohányzást picit vedd vissza.

Más ötletem nincs, próbálj munkát keresni, ha eközben van szabadidőd, akkor olvass...

21 éves..olyan szép kor..légy büszke..


bocs, hogy okosabbat nem tudok.

2013. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A te életed már ígyis-úgyis szar, azt a pénzt, amit cigire és piára költesz, költsd inkább a testvéreidre, hogy nekik legalább jobb életük lehessen. Amikor látod majd az örömöt az arcukon, az visszahozza az életkedved.
2013. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
valamit sürgősen ki kellesz találnom...
2013. aug. 21. 19:24
 4/13 anonim válasza:
van kedved beszélgetni?
2013. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Az alkohol lehet,hogy lelkileg segít,de testileg tönkretesz,a cigi szint úgy,egy haláleset a családban elülteti a gondolatot a többi családtag fejében is,úgy gondolkodj,h van egy 6 éves kislány,akinek még nagyon sok örömöt okozhatsz az életben és tanulj,mert azzal fogod a jövődet megteremteni.

Ez csak az én véleményem,de jártam a tecipődben én is,most már van célom és küzdök a jövőmért.De ha nincs esélyed egyetemre menni,akkor tanulj otthon,képezd magad és barátkozz új emberekkel.15/L

2013. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igyekezni fogok.. talán a motorozás érdekel..
2013. aug. 21. 19:52
 7/13 anonim ***** válasza:
az antidepresszáns csak tüneti kezelés. én amikor problémám volt, kineziológushoz mentem, iszonyat sokat segített! ezen a héten próbálj arra koncentrálni, hogy mit szeretsz csinálni. írj privit, ha szertnél erről beszélni.
2013. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ismerkedj meg olyan emberekkel, akik tudnak segíteni és önbizalmat adni.

Tűzz ki célt, ma nem iszok, és eggyel kevesebb szál cigit szívok. Ha van aki motivál sikerülni fog-elsőnek nehéz, de fél év után úgy fogsz rá visszagondolni, hogy miért is vártam eddig hisz könnyű volt.

Én a fogyózással voltam így, nem is olyan nehéz csak a megszokás és a kezdet az-

Tanulsz még?

Van vmi érdeklődési köröd?

2013. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szia:)

kérlek ne keseredj el ennyire. azt, hogy magadban kárt tegyél pedig felejtsd el. sosem szabad feladni.

biztosan változik majd az életed, az idővel sok minden változik, csak türelem:)

de te így tégy azért, hogy kimássz ebből az egészből. persze tudom könnyű azt mondani. nem egyszerű dolog, de ahelyett, hogy magadbafordulsz, erős légy és azon gondolkozz, hogy mi minden tudnál megtenni, hogy segíts magadon.


cigi: leszokás mindenféleképpen, ahogyan csak tudod. helyette mindig egyél vmit, mondjuk egy kis csokit.


szeszes ital: erről is leszokás. ha azon kapod magad, hogy szeszt kívánsz, igyál limonádét, vagy amit szeretsz. vagy próbáld fokozatosan szoktatni magad a kevesebb alkoholhoz. minden nap egy kicsivel kevesebbet igyál. ugyanígy a ciginél is lehet:)


munka: majd lesz még munkád, addig is lásd a jó dolgot benne, hogy kicsit pihenhetsz, ezt az időt szánd a lelki egyensúlyod megtalálására.


barátnő: majd az is lesz, most am sem lenne jó egy esetleges csalódás.


a kishúgod: ha másért nem is, legalább érte próbálj megerősödni. ő még pici, szüksége lehet még rád.


tudom nem ilyen egyszerű, mint ahogyan leírtam, de hidd el minden sikerülhet, csak ne mindennek a sötét oldalát lásd meg.

nem tudom, milyen csalódásaid voltak és nem ismerem az egész életedet, de ne add fel.

a betegséged pontos tüneteit nem írtad, de biztosan meg tudsz belőle gyógyulni, sőt, azt mondják, hogy minden fejben dől el, tehát nem tudom, elmagyarázta a pszichológusod mi is pontosan, meg miket mondott, de terápiával is kezelhető sok minden.

arra gondolj mindig, hogy azért is erősnek kell lenned, mert lehet, hogy lesz vagy lesznek olyan emberek az életedben, akiknek nagy szükségük lesz rád, és ne hagyd őket cserben.

mond magadnak, hogy na most aztán elég!!!!!!felállok, nem hagyom, hogy a problémáim miatt ilyen életem legyen!!!!!döntést hoztam, és erős leszek, minden rosszra nemet mondok!!!!!!

keress hobbikat, bármit, ami érdekel. fejlesztd magad minden téren.

parancsolj rá saját magadra, ha kell szidd le magad ( ha nincs senki a közelben:D ) hogy változni szeretnél, és tegyél is érte, mert minden sikerülhet:)

sok sikert hozzá:)

2013. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok!
2013. aug. 22. 06:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!