Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagy problémám van legalábbis...

Nagy problémám van legalábbis nekem nagyon az, bocsánatot kérek ha hülyén fogalmazok. Tavaly január közepe környékén szereztem egy lány barátot az interneten lassan egy éve hogy nem beszéltünk, és ez nagyon rossz nekem. Tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Anyukám elhunyt 2013 végén, és ez a tél,tavasz depressziós időszakká vált nekem. Legalábbis én nagyon úgy érzem.

Tavaly ott volt a lány akire tudom számítani, ha volt problémám csak vele osztottam meg, nem a család

tagjaimmal.

Az iskola 'társaim' nagyon irritálnak, rossz látni hogy mindenki boldog az osztályban, mindenki hülyül. Csak én egyedül vagyok az aki ott ül a padba, vagy a folyóson 'mászkál' mert nincs mit csináljon.

Miután haza érek a suliból, kb. Mindennap 3 -kor aztán nincs mit csináljak. Tesóimmal vagyok otthon, nem nagyon beszélek velük és ez olyan rossz érzés hogy nincs egy társaság amibe betudnék illeszkedni, ami nekem is 'tetszene' vagy valami. És nagyon egyedül érzem magam.

Éjjel amikor lefekszek mindig előjönnek a rossz gondolatok (anyum halála, az hogy nincs senki, aki számíthatok)

ilyenkor elkezdek sírni, ami nagyon rossz mivel nem lenne jó, ha meghallanák azt hogy sírok.

Meg alapbol nekem ez így nagyon rossz.

Nem voltam orvosnál/pszichológusnál de szerintem depressziós vagyok, vagy nemtudom.. de nagyon rossz érzés ez. Meg hát alapból érzékeny típus vagyok. Sokszor legszívesebben öngyilkos lennék, annyira elegem van mindenből.

Sokszor nemtudom hogy mitévő legyek..

Remélem kapok egypár pozitív/segítő választ, mert ez így nagyon rossz nekem:(

16/F

Tudnátok ebben segíteni nekem?



2017. jan. 10. 02:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy pár szót elírtam, ezért bocsánat.
2017. jan. 10. 02:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Elírtál. Lánybarát = barátnő

Sportolj.

[link]

http://www.youtube.com/results?search_query=pszichofitness



A kibicnek semmi sem drága.

2017. jan. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az már egy előny, hogy felismered a problémát. Egyrészt, az idő sokat segíthet, de a fájdalom soha nem fog teljesen elmúlni, legfeljebb tompul.


Az iskolában próbálj meg barátkozni. Nincs senki, akivel szívesen beszélgetnél? Nem kell állandóan, meg minden szünetben, de próbálj meg kapcsolatokat kialakítani. Az egyfelől elvonja a figyelmet, másrészt segíthet további kapcsolatok kialakításában.


A másik lehetőség, hogy keress 1-2 dolgot, ami érdekel, amivel szívesen foglalkoznál, és a szabadidődben gondolkodj foglalkozz ezekkel. Olvass például, olyan könyveket, amik érdekelhetnek. Vagy bármit, amit szívesen csinálnál. Az első lépések nem könnyűek, de muszáj ráerőltetned, utána viszont már sokkal könnyebb lesz! :)


Ami a lánybarátodat illeti, nem tudom, miért nem beszéltek már. Ha úgy érzed, jó lenne ismét beszélni vele, keress valami témát, amiről anno sokat beszéltetek, nézd meg az aktualitását, és írj rá ez ügyben. És utána hátha ismét elkezdtek beszélgetni, és jóban lesztek! :)


Ezek mind csak alapdolgok, tökéletes válasz erre nincs. Pszichológus, szakember biztosan segíthetne. De ha Ők nem is jönnek szóba, el kell hinned, hogy muszáj az első lépéseket megtenned a barátkozások és kikapcsolódások felé. Nagyon sajnálom, ami anyukáddal történt, de az anyukák általában akkor boldogok, ha mosolyogni látják a gyermekeiket, szóval az Ő emlékéért is próbálj meg vidámabban és harmonikusan élni! :)

2017. jan. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Esetleg megpróbálhatsz szerezni egy másik barátot,itt az interneten.Én is találtam már. :)

Szerintem egy barát elég fontos,ha a testvéreiddel nem tudod megbeszélni a dolgokat.

14/L

2017. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!