Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kinek volt szörnyű a középiskola?

Kinek volt szörnyű a középiskola?

Figyelt kérdés
Élmények, tapasztalatok. Jöhet minden.

2017. jan. 31. 15:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Volt már alapvető semmi szar dolog, egy hónapig tartó időintervallumon. Mellette egy elesett hazug gennyláda vagyok. De mindegy, így "jól" érzem magam.
2017. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Magát az iskolát imádtam.

De még egy olyan mélytorkozást, mint a középiskolai kollégium, egyetem alatt sem éltem át. Tele volt retardált, frusztrált, megkeseredett tanárokon, akik rajtunk vezették le minden kínjukat, és erre törvényes lehetőségeik voltak. Az a szabadidő, amivel ténylegesen én rendelkeztem, háromnegyed óra volt naponta (ez alatt találkozz a barátaiddal, menj el ügyet intézni, vásárolj, mosd ki a ruháid, stb). A tanulószoba kötelező volt 4.5-ös átlag alatt délutánonként, de próbálj meg úgy koncentrálni mondjuk egy matekpéldára, hogy egy hideg, fénytelen teremben körülötted negyven ember szuszog, szipog, zizeg, zörög, és ha félrenézel fél percre a könyved felől - mert mondjuk gondolkozol - akkor azonnal rádordít a felügyelőtanár, hogy miért nem dolgozol. 4.5 fölött ott tanulhattam volna, ahol akartam, de sosem értem el azt az átlagot, mert egyszerűen nem tudtam ilyen körülmények közt koncentrálni, éjjel készültem inkább másnapra elemlámpával, emiatt másnap fáradt voltam suliban, és másnap éjjel már még több anyagot kellett újravenni... Volt olyan, hogy 4.45-ös átlaggal könyörögtem nekik, hogy hadd tanuljak a szobámban vagy a könyvtárban, de nem engedték meg. Mert nem volt meg a 4.5. Soha életemben nem voltam még annyira kimerült és kialvatlan, mint középsuliban, pedig terhelhető vagyok, egyetem mellett simán eljárok most dolgozni.

A másik, hogy belekötöttek az élő fába is: a tusfürdőt miért a polcon tartod, miért nem a szekrényben, a könyveidet miért a hosszanti élük mentén állítod párhuzamosan az asztal lapjával, miért nem a másik éle mentén, a szobát miért este takarítod ki, miért nem reggel, miért alszol zokniban, stb. Közben minden nap többször elmondták, hogy semmirekellő vagyok, buta, és sosem lesz belőlem semmi.

Nem tartom magamat egy gyenge jellemnek, de ha minden nap az arcodba tolnak egy csomó sz*rt, előbb-utóbb besokallsz tőle. Emlékszek, ballagáson közölte a felügyelőtanárom, hogy visszasírom majd még azt a szigort, mikor az egyetemi kollégiumban majd folyamatosan megy a buli. Pofánröhögtem, ennél többet azóta se tudok vele tenni.

Ezt ellensúlyozta az, hogy az iskolában jó fej tanáraim voltak, meg az osztályközösség is összetartott.

2017. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Kiközösítés, megalázás, lenézés, kinevetés, rossz jegyek, problémák a szülőkkel rányomta a bélyegét minden napomra. Örülök, hogy vége.
2017. jan. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nálam sem fényes a helyzet.. Legalább jó tudni, hogy nem vagyok egyedül.
2017. jan. 31. 19:34
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szívás volt.
2017. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, mikor végzel, mik a terveid azután?
2017. febr. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban otthon sokat vertek, kamaszkoromban pedig állandó lelki terror alatt voltam otthon. Emiatt befelé fordulós lettem és depressziós, ami egyértelmű hogy milyen következményekkel járt a suliban. (Az osztályom nagy része egyébként idióta tahókból állt.) Nem túlzok, hogyha azt mondom hogy a gimi hozzásegített ahhoz hogy teljesen antiszociálissá és neurotikussá váljak.
2017. febr. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Igaz, én még gimnáziumba járok (11.o), de nem tartom borzalmasnak.

Van pár ember az osztályban, akikkel elvagyok, beszélgetek, stb...

Úgy érzem, hogy nem illékony bele nagyon a suliba, egyszerűen nem egy szellemi szinten vagyunk.. és itt nem arra gondolok, hogy én, vagy ők okosabbak lennének, hanem nekik más fontos, Facebook sok 100 ismerős, állandó bandázások, nagy "baráti" körök, de nekem ez nem pálya, elég ha van pár ember, akikkel jól elvagyok, és valamennyire megbízhatóak. De ezt sokáig nem bírtam felfogni, hogy nekem sosha az életben nem lesz a suliba 80℅-a a haverom, de rájöttem, hogy nem is akarom. Igaz, 9.ben nagyon rossz évem volt, egyedül voltam, de önerőből feltápászkodtam, és mentem tovább. 5.-es korom óta járok ebbe a gimibe... Úgy látszik, hogy a végére belejöttem, belejöhettem volna 9.ben is, amikor rengeteg új ember jött, de jobb később, mint soha... 😊 16f

2017. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
#18 Úgy érzem, hogy nem ILLEK bele a suliba. #autokorrekt
2017. febr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Igazán sajnálom, a saját helyzetemet is szörnyűnek látom, de a tied.. örülök, hogy nálam nem ez a helyzet.

Utolsó: nálam is pont ez van, csak valamiért mégis azt akarom, hogy több barátom legyen, aminek igazából semmi értelme. Van egy legjobb barátom, akire mindig számíthatok, és van még 2-3 jó barátom. Az én érdeklődési köröm is tökre más, csak úgy érzem, hogy régen többen kedveltek, és attól félek, hogy kezdek kicsit unalmas lenni. Nem tudom magamat adni, nem vagyok már olyan, mint régen. Fogalmam sincs mit tegyek.

Egyébként 12. osztályos vagyok, idén érettségizek. Hála a jóságos égnek, már csak kb 3 hónap.

2017. febr. 2. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!