Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért néz mindenki levegőnek?

Miért néz mindenki levegőnek?

Figyelt kérdés
Az utóbbi jó pár évben azt érzem és tudom is, hogy levegőnek néz mindenki... Nincsenek se barátaim, nem tudok senkivel se beszélni, senki se keresi a társaságomat, nem ír rám senki. És ez azért elég szarul esik. Évekig én rohangáltam mindenki után és én kerestem mindenki társaságát, de beleuntam. Ha én nem kerestem senkit, akkor eszükbe se jutottam. És azért ez elég szar érzés. Kezdem feladni. Mit tegyek? Van valaki hasonló helyzetben?

2017. febr. 15. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem vagy fontos számukra

mennyi idős vagy?

suliba jársz, vagy dolgozol?

nincs késő változtatni, társaságot találni...

milyen hobbijaid vannak? mivel szeretsz foglalkozni?


23F

2017. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
17 vagyok, szeptembertől sulizok és fényképezni, olvasni meg írni szeretek.
2017. febr. 15. 13:48
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

na akkor van pár hobbid amivel tudsz találni közösséget, hasonló érdeklődésű embereket :)

olyanokat keress akivel van közös témától, akivel tudtok egymásnak segíteni...


23F

2017. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én 18-vagyok, ha gondolod írj rám!
2017. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Fiú vagy?
2017. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

"Nincsenek se barátaim, nem tudok senkivel se beszélni, senki se keresi a társaságomat, nem ír rám senki. És ez azért elég szarul esik."


Szarul esik? De micsoda?

Látod most is először a többiekben keresed a hibát. A többiek néznek levegőnek.

Szimpatikusabb és önkritikusabb lett volna a kérdésfeltevés, ha úgy kezdődött volna, hogy mit rontok el?

Szóval ha előbb magadban keresnéd az okát annak, hogy nem kedvelik a társaságodat?

Te hogyan látod?

Mi lehet az oka, hogy nem kedvelnek túlzottan? Milyen tulajdonságod miatt lehet?

2017. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az esik szarul, hogy nem keresi senki a társaságomat. Hidd el, ha tudnám, hogy mi az oka, akkor rég változtattam volna rajta. :-)
2017. febr. 15. 14:18
 8/14 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.
2017. febr. 15. 14:18
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Miért?"

Mert:

"Évekig én rohangáltam mindenki után és én kerestem mindenki társaságát"

azaz nem kellett tenni érted semmit. Így az értéked, vagy, ha úgy jobban tetszik, az ár, amit adni kellett érted, semmi (levegő).


Tipikus emberi hozzáállás. Ingyen minden kell szinte mindenkinek, pl. a hiperszuper okoskészülékekre mindenki rácsapna, akkor is, ha semmi egyedi funkcióját nem tudja és nem is akarja megtanulni. A pillanatnyi, azonnali előny kell...


Teendőd annyi, hogy megválogatod a társaságod, pl. úgy, hogy korlátozod a bizalmadat az egyes egyének irányába, azzal együtt pedig a beléjük fektetett energiáid. Ha azt tapasztalod, hogy viszonozza megfelelő mértékben, akkor megtartod, a parazitákra pedig nem pazarolsz több időt.

Kevés, de valóban jó barát akad így a rostára.


Esetleg, ha fontos a társasági élet, akkor meg azzal a tudattal szaladj mások után, hogy a rájuk pazarolt energiát - hogy pl. egy buliban ott lehess - leírod veszteségként vagy befektetésként, és élményben, új emeberek ismeretségében veszed vissza, nem pedig tőlük. (ez nekem túl nagy kompromisszum, de van akinek belefér)

2017. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Írtam neked privátot, légyszives válaszolj
2017. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!