Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan akinek volt/van...

Van itt olyan akinek volt/van a környezetében élőnek vagy saját magának kábítószer/alkoholproblémája?

Figyelt kérdés

Azért van ebben a kategóriában mert mindenek előtt az érdekel hogy mennyire hanyagoltátok el az emberi kapcsolataitokat és önmagatokat?

Csak azért érdekel mert nyolcadikos koromban volt két osztálytársam, akik elkezdtek herbálozni. Az egyik kórházban, a másik elvonón kötött ki. Egyikük sem tudott azóta sem leszokni pedig eltelt 4 év azóta.

Én magam csak ittam sokáig, de azt is csak szórakozásból. Azért írtam ki ezt a kérdést mert úgy is anonim oldal. Láttam már itt olyat is kitéve ahol fotó volt csatolva hogy fogja a kezében a füvet a srác és hogy kb hány grammos lehet. Ha ilyet ki mernek írni gondolom erre sem bűn válaszolni.



2017. febr. 15. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Van. Ha olyan alkalom adódik a fű simán előkerül
2017. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En magam ugyan nem, de sokaig voltam drogos tarsasagban. A volt parom is herbalfuggo (meg igazabol mindegy neki, amihez hozzajut), napi szinten talalkozunk. Olyan 4 eve sziv azt hiszem. Ugy orankent. De igazabol annyira nem feltuno rajta csak kozvetlenul a cigi utan par percig.
2017. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem elég komoly életvezetési problémáim vannak. A kiváltó okok nálam a következők: Rossz gyerekkor, zűrös család, problémás beilleszkedés miatti állandó kiközösítés (általánosba, gimibe), pszichés beidegződések miatti folyamatos munkahelyi problémák, pesszimista világkép és ezek miatt kialakult tartós önutálat és önbizalomhiány. Én ezért lettem alkoholfüggő. Ha lenne „olyan” ismeretségi köröm, akkor valószínűleg alkohol helyett a fűre álltam volna rá. De mivel egyedül élek és képtelen vagyok bármilyen kapcsolatot kialakítani, ezért az alkoholnál maradok. Az egészségemmel nem sokat törődök és a külsőmet is kezdem elhanyagolni (folyamatos evési kényszer, elhízás, piszkos ruhák viselése).

Az a baj hogy én nem azért iszok, mert annyira szeretem a piát, hanem azért, mert egy kicsit segít „feloldani a feszültséget”. Sajnos ez tényleg egy ördögi kör (akár a dohányzás) és nagyon nehéz kiszállni belőle. Még rosszabb is lehetne, ha kábszereznék is mellette (bár az alkohollal is úgy vagyok hogy hiába nem bírom, nem érdekel). Az én életem nem sokat ér ilyen szempontból, hosszútávra pedig nem gondolkodok.

26/F

2017. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

12 évesen próbáltam a füvet 14 éves koromba fél évig füveztem aztán jött a kristály,speed de az nagyon ritka volt. 15 éves korom óta szívom a herbált most 18vagyok.Meg sokat ittunk haverokkal volt hogy egy hétig egyfolytában de a pia már egyáltalán nincs jelen az életembe 3 hónapja.


Hogy a kérdésre is válaszoljak.

Nem éri meg elkezdeni se legalábbis a herbált ,fűvel nincs gond.Sok embert elvesztettem ez miatt.Csajt haverokat stb és teljesen más a társaságom mint régen.

Igazából ha meg van az adag akkor nincs gond.PL napi 1g ami 1000 ft azzal elvagyok.Ha nincs meg a pénz és elfogy a cucc az nem jó.Akkor én ideges vagyok kiabálok bárkivel minden piti dolgon.Nincs étvágyam aludni is alig tudok amikor nincs meg rosszul vagyok hányinger stb.. Voltam már fogdán ilyenek miatt csináltam sok hülyeséget a pénzért és a sulit se fejeztem be.


Lehet lepontozzák a válaszom meg írják ,hogy elcsesztem az életem teljesen igaz... Ne nyúljatok semmilyen szerhez!!! (Fűhöz szabad csak :P)

2017. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos szintén ugyanez 4/4.. És megértem,az a baj az ember elkezdi a herbált,tönkre teszi,most sorolhatnám miket vesztettem,rengeteg pénzt,nőt,barátokat,sulit,az élethez való kedvet.. És 6 hónapig letettem,majd egy unalmas napon "Áhh nem lesz egyből baj" ja,azóta csinálom,és egyre lejjebb megyek,tehát lehet partinak tűnik,de valaki nem tud megállni ennyinél,és jön a lövés ilyenek,akkor már nincs vissza út,én csak ezt csinálom,de rengeteg embert láttam leamortizálódni 1 év alatt,amelett rengeteg embert akit láttam bejárni nap mint nap,rengeteg meg is halt. Senki se próbálja ki,elveszi az életed,és emiatt mindent ellehet bukni,mert a pénz csak erre menne,mert nagy a függőség. Leszokni nehéz róla nagyon.. 21/F
2017. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Papám mind2 alkesz.

Apukám szintén alkesz

Bátyám narkós, heroin

Én se vagyok jobb, bár nem verem a családom, nem nézek ki úgy mint egy narkós csöves de szeretem a füvet. Sokat szívok mikor megjön a fizum kb 50-60ezer csak erre megy.

Néha az LSD és a gomba is befigyel.

Személy szerint nem mondhatom, hogy rossz életem volt, a bátyámat többet verte apum.


A lényeg sok embert ismerek akiknek gondjai vannak a narkóval, kristály, herbál, herka, stb.

Vannak akik leépültek az évek alatt főleg a herbálosok és kristályosok.


Úgy érzem nekem is gondom van a fűvel, Dénessel és más halucinogén szerekkel, de azon kívül, hogy a fizum kis részét drogra költöm fentudom tartani magam és addig amíg megy nem is akarok változtatni. 6éve már és semmiben nem hátráltatott, ink ellenkezőleg.

2017. febr. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én 14 évesen kezdtem alkohollal és fűvel. bátran állíthatom, hogy az alkohol a legrosszabb drog! sok alkoholista ismerősöm van, akik nem is vannak tudatában a dologgal. szerencsére már nem iszom annyit, mint régen. szívni naponta szívok, rendszeresen. nem érzem, hogy rosszat tenne velem különösebben. szeretek cigizni, mert megnyugtat. szintetikus drogokat kb 1-2 hetente szoktam fogyasztani, mikor bulizom.


olykor papirozni, gombázni szoktunk még.


nem érzem, hogy ez rossz irányba befolyásolná az életem. alkoholt mérsékelten fogyasztok már csak, az van rám a legrosszabb hatással

2017. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van. Én.

Nézd, ez egy elég bonyolult téma. Ez egy betegség. Pont a Herbál az, ami fogva tart. Kezdetben piálgattam a középiskolában egy két osztálytársammal, majd kipróbáltam a füvet. el is szívtam pár ezer spanglit, aztán jött a herbál. Voltam pszichiátrián, jártam anonim gyűlésekre és még kétszer elmentem egy rehabra. Hajdanán azt mondogattam, majd leteszem ezt a szart, ha lesz barátnőm. hát lett, de később már azt mondogattam, hogy ha majd gyerekünk lesz leteszem a herbált. Lett kettő is, de képtelen voltam végleg abbahagyni. Ráment a házasságom és csináltam egy 15 éves drogkarriert. Szerintem gyerekkori énem szembeköpne engem, amiért így elcsesztem az életemet. Jó, volt, hogy fél évig teljesen szer és alkohol mentes voltam. többször is, de elég egyetlen egy slukk és kezdődik minden előről. Viszont megtanultam a rehabon, hogy ez az egész nem akkor kezdődött, amikor első füves cigit eltoltuk a spanokkal. De nem ám. Kiskoromban a nintendó játékozás, számítógépezés, sőt a mikulás csomagok egy nap alatti befalása is már egy jel lehetett volna, az is volt, csak nem volt senki, aki felismerje. Mondanom sem kell, hogy tanárt, rendört, orvost sem kímélő betegség ez. Nem válogat. Akinek megvan a hajlama rá, az függő lesz. Aki olyan, mint én, az egy spangli elszívásakor az önmegvalósítás állapotában érzi magát, amit normál esetben egy ember étizedek alattér el. De van kiút, de ahoz az kell, hogy az illető eljusson egy pontra, ahol belátja, hogy amit művel, az elpusztítja. De őszintén ma is megpróbáltam cuccot szerezni, csak a díler nem ért rá. Azthiszem elfogadtam, hogy én ez vagyok. Egy kib@szott drogos. Elfüstöltem már egy ház árát, felfogtam és mégsem tudok leálni. Többször is majdnem elpatkoltam, és az sem segített. A sóvárgás a szer után erősebb. De tehetek annyit, hogy beszélek erről, ahol lehetséges, talán más nem jut ide. Én is meg akartam mutatni, hogy én más leszek, én majd leteszem, ha akarom. Csak hogy nem. Gyenge vagyok. 33 éves vidéki raktári dolgozó vagyok és van egy kocsim, ami egy éve nem volt az utakon és kb 70 ezer a számlámon. Meg 2 kölyköm, akiket hála Istennek az asszony távolra vitt tőlem a válás után. Ez vagyok. Ja és szar a billentyűzetemen a space, mert beragad, mivel egyszer kiszedtem a helyéről, hogy alatta herbál morzsát összeszedjem, ami oda beborult. Szóval remélem hasznos volt a válaszom.

2021. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én ahogy kipróbáltam füvet nagyon megtetszett, utána egyéb drogok is. Legutóbb kólán voltam rajta de csak fél évig most egy éve nem használok semmit piát is csak ritkán iszok akkor is keveset viszont azt mondom kokaint ne próbáljátok ki. Mindig hondolok rá és bármikor el tudnám kezdeni ha valaki bekínálna, de nem vagyok olyan környezetben
2021. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!