Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék, hogy kevésbé...

Mit tehetnék, hogy kevésbé legyen borzasztó a szobámon kívüli élet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen mindentől/mindenkitől rettegek.

Nem kell nagy dolgokra gondolni.. Elképesztően alap dolgokon/dolgoktól képes vagyok stresszelni/félni.. Pár példa: hova álljak a buszmegállóban, merjek-e a suliban buszra várakozás közben könyvet olvasni, merjek-e enni, merjem-e kifújni az orrom, merjek-e köszönni az osztálytársaimnak, merjem-e tesi órán megpróbálni a gyakorlatot... stb. Ezek a dolgok nem puszta kérdésként merülnek fel bennem, hanem mint iszonyatosan idegesítő, létfontosságú döntések. Amikre a legtöbbször a válasz mindig a könnyebbik és az egyszerűbb: nem.

Emiatt például kilencedikben szinte egyszer nem ettem az iskolában (mára már nagy nehezen megy, de elég sok dologtól függ, hogy mennyire). Félek az emberek reakcióitól, ezért inkább meg sem próbálok velük kapcsolatba lépni, emiatt senki nem tud rólam semmit (vicces, mert én ettől függetlenül mindenkiről tudok mindent).


Utánaolvastam a szociális fóbiának, gyanítom nekem is ezem van.. emiatt néhány napja folyamatosan gondolkodom dolgok cselekvése közben, hogy 'legalább ezen nem izgulok', például, hogy hogyan nézhetek ki írás közben, hogyan ülök a buszon.. stb, de amint ez végigfut az agyamon elkezdek azon is stresszelni, amin eddig nem és ez rohadt idegesítő! Esküszöm lassan nem lesz olyan dolog, amit mernék csinálni anélkül, hogy félnék mennyire gázul nézhetek ki közben.


Mit tegyek?

Pszichológus kizárva, beszélgetni meg nem tudok, tehát a 'Beszélgess erről valakivel' válasz is teljesíthetetlen.

17/F


2017. febr. 21. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

pedig pszichológust meg kellene próbálnod és a családban ha valakivel tudsz ilyenekről beszélni,akkor elmondani(én is azt tettem annak idején,csak nem hittem nekem,azt mondták be dumálom magamnak,pedig most szar is az életem O.o nekem sajnos saját szobám sem volt,azt hittem már megfulladok.Muszáj komolyan venni a problémádat,különben te is pár év múlva öngyilkos akarsz majd lenni lehet.persze nem mindenki olyan gyenge,mint én


Jó lenne valami feladatokat elvégeznek a saját magad számára,kisebb dolgok...pl.egyedül boltba menni és vásárolni,ott hangosan köszönni meg ilyenek...(nem viccből mondom xd ) ha nem lát senki,táncolni a szobádban valami zenére ahogyan jön.nyáron ha tudsz,akkor diákmunkára menni(nem a pénz miatt,hanem hátha önbizalmat szerzel és akkor kezdesz kizökkenni a szarból )ha meg nem tetszik,bármikor kiléphetsz.nem kötelező sehol sem ott maradni.A lényeg a tapasztalás...minél többet tapasztalj..lásd meg,hogy az emberek nem különbek nálad,még ha azt is hiszik.Ők is sokszor vannak azzal elfoglalva,hogy mit gondolnak róluk mások,lehet azzal is,hogy te mit gondolsz róluk

2017. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

*nem hittek nekem


pedig ez máshogy nem oldódhat meg,csak hogyha elmondod valakinek,akiben a legjobban megbízol

2017. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
meg menj egy olyan helyre,ahol senki nem hall és üvölts egyet,ölelgess fákat sportolj valamit,más nem bicikli vagy futás...hallgass mindenféle típusú zenéket.Csinálj sok hülyeséget,amit amúgy nem tennél,ha nem is tetszik,akkor is erőltesd rá magad.Hisz ennél rosszabb már nem igen lehet,nem igaz?Egyébként nekem segített valamennyit az a gondolat,mikor arra gondolok,hogy egyszer úgyis meghal mindenki,és én is...és akkor nem mindegy,hogy kínos szituációba kerülök előttük vagy nem?
2017. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Miért van a pszichológus kizárva? Jobb lenne felkeresni egyet. Tudom ezt könnyű mondani, én is ugyanilyen helyzeten voltam régen mint, te. Soha nem mondtam volna el senkinek, hogy ilyen problémám van, ezért soha nem is tudtam pszichológushoz bekerülni, pedig tudtam, hogy sokat segített volna.

Barátokkal, hogy állsz? Ha van olyan, akiben tényleg megbízol, akkor vele ilyeneket meg kellene beszélned. Bár a te korodban kétlem, hogy akadna egy megbízható barát, aki 2 perc után nem pletykálja el az egészet az egész országnak.

Ami szerintem még segítene, az egy hobbi lenne. Amibe annyira bele tudsz temetkezni, hogy minden mást elfelejtesz. Én akkoriban kezdtem el PC-s játékokkal aktívan játszani és egy nagyot dobott az életemen... persze nem egyik napról a másikra.

2017. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 health visitor ***** válasza:
85%
Velem is ez volt/van, én azt próbálom csinálni, hogy szándékosan belehajszolom magam ezekbe a helyzetekbe. El se tudtam volna képzelni, hogy kiálljak emberek elé, ezért szándékosan állandóan elvállalok mindenféle szereplést, és beválik. Nekem az egyik pszichologus tanárom mondta azt, hogy MINDIG szembe kell nézni a félelemmel, és rögtön elmúlik. Persze ehhez kell egy magabiztos elhatározás, hogy változtatni akarsz, én is úgy vettem rá magam ezekre a dolgokra, hogy már nagyon untam a szorongást, mindig lefárasztott az állandó agyalás, éreztem, hogy ez így nem mehet tovább. Bele kell ugrani a változásba, és ha elkezdesz agyalni, akkor gyorsan abbahagyni, és helyette cselekedni. Akkor is, ha félsz, egyszerűen csak csináld meg, hogy előveszed a kaját, eszel, iszol, stb. Én pl még a buszváróban se merek leülni, mindig megállok az ajtóban, mert hogy mit fognak gondolni rólam, és úgy érzem mindenki engem néz, pedig tuti nem érdeklem őket. Xd Ezt egyébként nem lehet egyik napról a másikra megváltoztatni, kezdd alap dolgokkal, pl evés ivás, ezek alap szükségletek. Aztán jöhet a többi.
2017. febr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 5#. hozzászólóval.

Rosszul érzed Magad a jelenlegi helyzetedben, úgyhogy muszáj változtatnod. Hidd el, ennél a félelemnél nincs rosszabb. Ezerszer jobb cikinek lenni. Mindenki ciki néha. Én is cikisen viselkedem néha, elvörösödöm miatta, bénázok. Az ember ilyen, néha tüsszentünk evés közben, néha elbotlunk az utcán. Tanakodik az ember, hogy csinálja jól. Másokban is megvannak ezek a görcsök, de sokkal-sokkal gyengébben, mint Benned.


Rettenetes kimondani, de ami nagyban "segít" feloldani ezeket a félelmeket, ha meghal valakid, aki fontos számodra. Akkor aztán rájön az ember gyász közben, hogy mi fontos és mi nem, min éri meg görcsölni és min nem. Remélem, Neked nem jut ki ilyen tonnás súlyú bánat.


Nem akarod így leélni az életedet, ugye? Akkor muszáj lesz azt csinálnod, amitől félsz. Akinek tériszonya van, csak úgy győzheti le, ha magas helyekre mászik. Akinek gyengék az izmai, csak úgy erősítheti meg őket, ha edz. Annyian vagyunk ezen a Földön. Az ember zömmel észrevehetetlen az embertársai számára, úgyhogy Neked sem szükséges annyit foglalkoznod azzal, milyennek tűnsz mások szemében. Emlékszel rá, hogy múlt hét csütörtökön ki ült melletted a buszon és hogyan viselkedett??


Olvasol, értelmesen fogalmazol, összeszedett és változásra kész embernek tűnsz. Nagyon drukkolok Neked, hajrá, mindent bele!

2017. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Túl sok figyelmet fordítasz a külvilágra méginkább arra amit te gondolsz hogy a külvilág gondol rólad. Mégis honnan tudhatnád milyennek látnak mások, az lehetetlen. Akárhogy képzeled el magad ahogy ülsz a buszon hiábavaló, minden ember máshogy lát és esélyed sincs rá hogy megtudd ki milyennek. Bármekkora az ellenerő de egy picit a figyelmed inkább magadra fordítsd hogy Te mit szeretnél. Nem kell bele kényszeríteni magad semmibe amit nem akarsz. Először csak csendben figyelj a többi jön magától.
2017. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Lehet banálisnak fog tünni az ajánlásom, mégis ártani nem árt és lehet még mielött pszihologushoz fordulnál kiprobálod. B vitamin komplex, B12 -őt is tartalmazzon. Lehet nem oldja meg az összes problémát, de enyhiteni fog rajtuk. Nekem segített ez és az idő múlása.
2017. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mèg mindig néha küzdök ezzel. Sőt vissza is estem. Így újra megyek a pszichológushoz. Ezt ajánlom neked is. Ezen kìvül keress magadnak hobbit. Főzz, sportolj, takaríts akármi bármi ami lefoglal. És sok vitamin. Magnézium, sok b vitamin és d is. Mert ugye most még a nap se süt. Ha nagyon szorongtam elmentem boltba. Ritka rosszul voltam de a végére bele jöttem. Képzeld volt olyan hogy elmentem úgy sétálni egyedül a környéken hogy szédültem minden bajom volt mert pánikrohamom lett. A végére elmúlt. Ma már levittem a szemetet úgy hogy nem izgultam. Esküszöm már várom hogy süssön a nap és többet lehessek a szabadban!

Kitartást és sikeres gyógyulást kívánok!

Sose feledd vissza lehet esni de fel kell állni fel fogsz tudni! ;)

2017. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen így vagyok én is. Legalábbis egy éve biztos ilyen voltam, azóta javult a helyzet, de még mindig sokszor inkább nem csinálok semmit, nehogy valaki észrevegyen.

Egy évvel ezelőtt ha a suliban a padban ültem, nem mertem keresztbetenni a lábam, nem mertem a padon könyökölni, vagy ráborulni, én sem ettem szinte soha, nem fordultam hátra, nem beszéltem senkivel, de ha mégis odajött hozzám valaki, teljesen úgy kezelt, mint egy kisgyereket, ettől pedig csak rosszabb lett minden. Nem mertem rövidujjúban lenni, nem mertem mintás felsőt hordani, pulcsi nélkül nem éreztem magam biztonságban, ugyanez miatt soha nem engedtem ki a hajamat, ami amúgy fenékig érő, de mindig felkontyoltam, hogy nehogy emiatt nézzenek...

Ha egy tanár kihívott a táblához, képes voltam annyira bepánikolni, hogy elsírtam magam. Ha tudtam, hogy valami olyat kell majd csinálnom, ami miatt nézni fognak, pl tesin valamit jegyre bemutatni, remegni kezdtem, leesett a vérnyomásom, többször majdnem elájultam.


Ez csak pár példa, annyival javult a helyzet, hogy az osztályteremben (máshol nem) merek enni, padra ledőlni, jobb napokon kezdeményezek beszélgetést.


17/L

2017. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!