Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tennétek, ha?

Mit tennétek, ha?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 (lassan 17 éves) fiú vagyok, és lenne pár kérdésem.

Kicsit el vagyok tévedve ebben az élet nevű játékban. Csak úgy mennek a napok, mintha csak most kezdődött volna a tanítási év, lassan véget is ér. És egyszerűen úgy érzem egy kis ideje (olyan 3 hónapja kb.), hogy megy az idő, és szinte semmi sem történik. Van pár vizsga, amiken túl kell esni, kisebb-nagyobb kihívásai az életnek, érdekesebb napok, de egyébként ennyi. Február 13.-án elkezdtem naplót írni, hogy meglássam, azért felejtek-e el sokmindent a múltamból, mert rossz memóriám van, vagy nem felejtek kb. semmit, csak rohadt unalmasak a napjaim. Az eddigi 3 hét alapján úgy tűnik, hogy a második az igaz. Ne értsétek félre, jó dolgok is történnek velem. A suliban, habár nem tanulok, jól teljesítek, második b2 nyelvvizsgámra készülök (német, az angol már 2015 augusztusban megvolt). Rengeteget fejlődtem 2015 ősze óta, amikor is eldöntöttem, hogy nyitok az emberek fele. Ebből lett pár „barátság” szerűségem az osztályból. 2-3 emberrel nagyon jól elbeszélgetek, elvagyok, röhögcsélek, stb. De egyébként így mennek el a napjaim 10. eleje óta (2015 ősz) 10.-ben még örültem ennek, meg vertem a mellem, hogy hűűűűű, hát én semmit nem csinálok, és jó átlagom van, röhögtem sokat. Persze poénos, de amikor rájövök, hogy heti 36 órám van egy héten (+ péntek délutánonként floorball), ebből meg a 6 matek/fizika órára, és az egyetlen egy informatika faktra járok be… (volt német is, csak az megszűnt) Azt hiszem nem kell ragoznom, hogy a többi óra dögunalom/alvás/telefonozás. Művtöri, német(a sima németórán olyanokat veszünk, amit én 1 éve tudok, többiek ebből is bukdácsolnak), biológia, magyar, hittan… blááh.

Kicsit egyedül érzem magam, jó lenne, ha egy normális lányt megismerhetnék pl., akinek esetleg be is jövök. (nem vagyok egy hűdenagyon jóképű srác, kinézetem röviden) Csak hát nem tudom hol ismerkedhetnék, hol kezdhetném el. Szerintem a suli egyből kuka, habár van ott valaki, aki kinézetre alapjábavéve nagyon bejön (olyan 2 hónapja kezdett nekem valamiért tetszeni, habár már szeptember óta egy-és ugyanazon faktra jártunk, infóra), azzal volt egy kicsit nagyon kínos szituációm fb-n, olyan lassan 3 hónapja. (nem, semmi anyázás, meg ilyenek, csak kínos volt, na)

Ez az egyik „problémám”. A másik meg az, hogy nem érzem, menne-e valahova az életem. Tudom, hogy mik a céljaim, ha minden jól megy, villamosmérnökire megyek, plusz megszerzem a villanyszerelői szakmát. Erre az évre a német b2 vizsga, infó előrehozott (középszintű) van tervben. Itt meg felteszem magamnak a kérdést… Oké, és??? Ennyi az egész??? Valamiért van bennem egy hiány (nem, keresztény dumával hagyjatok most itt, Isten megvan, max nem úgy hiszek, mint keresztény barátaink többsége). A szalagavató, meg ezek az izék, és az ezzel járó kínok is hidegen hagynak.

A hobbikat meg hagyjuk, valamivel mindig elmegy az idő (általában tanulás + Euro Truck Simulator 2, pár számomra érdekes yt videó, zenehallgatás) Habár általában mindig van valami, ami leköt, pl most a számítógépházamat fogom átalakítani, felújítani. Stb…

Előre is köszönöm a tanácsokat, ötleteket, jóindulatú válaszokat, ha vannak. :)



2017. márc. 4. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kamasz kor nem egyszerű. Keresed önmagad. Az mikor fárasztó lehet, mikor meg unalmas.


Csajok: beszélgess, akivel csak lehet. És add önmagad. Nem kell kitálalnod magad olyan nagyon, hanem csak fokozatosan, és csak olyat mutass magadból, amiről nem fájna, ha elpletykálnák, ha az egész világ megtudná rólad, amiket magadról elmondasz egyvalakinek, vagy egyeseknek.


De ettől függetlenül fokozatosan mutasd meg másoknak a lelked, apránként. Ugyanakkor javaslom, ne ess abba a hibába, mint a legtöbb kamasz, akik szinte mindent titkolnak, és valami felszínes kamut mutatnak inkább saját magukról, mert az sehova se vezet, csak kényszeres látszatbiztonságba, meg hazudozásba...


Emberekkel tehát javaslom ehelyett fokozatosan kitárulkozva beszélgetni, csajokkal is, de kell ,hogy legyen az embernek titka mindenki előtt, szóval tudd, hol a határ.


Szóval beszélgess, és beszélgess, de valami tartalmasról, arról, ami érdekel téged, na meg hallgasd meg a lányokat, mi nyomja a lelküket, vagy mi az, aminek örülnek és szeretik kimondani. Jól esik az embernek, ha meghallgatják. De ne legyél se mártír, se csicska, beszélj saját magadról is, amikor és aki felé jól esik; keresd az egyensúlyt. Aztán valamelyikhez közelebb kerülsz.


Mind több csajjal ha beszélgetsz, annál hamarabb alakul ki az egyikkel valami mélyebb. Ha már van bizalmas testi érintés is köztetek, akkor a többivel megmaradsz haveri szinten.


Kb ennyi a lényeg, hogyan kezd bele.

2017. márc. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam, elekzdtem sportolni.. elöször futni, és utána bringázni... bringázás sok élményt hozott, ami kiszakított ebből az unalomból...
2017. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Futótársat keresek, legyél a futótársam. 😃
2017. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az életedet te magad teheted érdekessé.

Ha nem tudsz vele met csinálni és nem is izgatvsok dolog akkor ennyi. Unalmas ember vagy és kész.

Mondjik a mai világban a többség csak facebuk ninja,nem csinálmsemmit csak számitógépet/tablet/telefon-on éli az életét.


Ha kimész a parkba futni akkor ott futokkal ismerkedhetsz,ha bringázol akkor bringásokkal.


A barátnő téma tényleg nehezebb. De komolyan 1jó csaj van a suliban? Hányan jártok oda 3an?

Az én sulimban volt 26 tényleg jó csaj,úgy hogy egy jellemzően fiu suliba jártam.(egy lány osztálytársam volt fél évig én nem csak a mi osztályunk volt full fiú).

Az infós csajjal mi volt mert a kínosság oka nagyon nem elhanyagolható?

Azaz ha a fejére kuláztál akkor ejobb hagyni.

De ha valami röhögös kinos dolog volt pl:látott tangában riszálni az nem halásos és összelehet szedni.

2017. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Abba valóban lehet valami, hogy unalmas ember vagyok.

Ezt így kimondtad, és tudod mit, lehet itt van a kutya elásva...

Igazából valóban nem túl izgalmasak a napok...

A suliba tulajdonképpen a matek-fizika órákért járok be, a többit végigröhögöm, szókeresőzöm, v. sakkozom... (3 oszt. társammal egész jóban vagyok)

És egyébként úgy sokszor nincs is ötletem mit csinálhatnék..

Régen anyám sokszor kiparancsolt az udvarra, h játsszak, habár nem volt kb. semmi játékom, amivel udvaron játszhattam volna, anyám nem jött ki velem, szal én csak ott egyedül néztem ki a fejemből magamban, mire egy kis idő letelt, és anyám beengedett.

Bent sem volt sokkal izgalmasabb, nagyon sokszor legóval ütöttem el az időt (meg néha öreg p4-es gép)

Mostanában is kb. ugyanilyen, csak a legó helyett az idő a tanulás+gépezés kombóval megy el.

Emlékszem, 10.-ben (2015 dec) de jót röhögtem, hogy hahahaha ebben a félévben nem történt semmi juj de poénos ikszdé (10.-ben még kevesebb volt a dolgom a suliban, mint most. Kivéve a 2 kilépővizsgát, de arra becsülettel felkészültem)

A futás nem hülye ötlet, amint jó a lábam megint, megfontolom az ötleted. :)

2017. márc. 26. 10:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!