Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti hogyan ismerkedtek az utcán?

Ti hogyan ismerkedtek az utcán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanság költözem fel Budapestre, és nem ismerek itt senkit. Már kezd aggasztani az egyedüllét. Az érdekelne ti hogyan ismerkedtek az utcán, vagy hogy képzelitek el? Hogyan mennétek oda valakihez akit szívesen megismernétek, mit mondanátok neki?

2017. ápr. 30. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Sehogy, a felsőbb hatalom elérte, hogy mindeki a sz@r okos telefonját nyomkodva antiszoc introvertált tetü legyen.
2017. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is nap mint nap tapasztalom, de saját belátásom szerin még maradt egy 20-25% akit nem a telefonja köt le. Szóval bizakodó vagyok.
2017. ápr. 30. 13:01
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy, szerintem elmebetegnek néznének ha odamennék valakihez a metrón, hogy szia Gizi vagyok, leszel a barátom?
2017. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Én beadnék valami storyt :D hogy szia nem tudod ez meg ez merre van? mert új vagyok itt persze az más hogy erre ki hogyan reagál. Utána lehet ismerkedni vele melyik suliba vagy vagy dolgozol stb. jön magától
2017. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
ne az utcán ismerkedj, hanem ahol dolgozol/tanulsz
2017. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Eddig #4-es válaszadó adta a leghasználhatóbb választ.

Bocsássatok meg rosszul tettem fel a kérdést, ezért felteszem mégegyszer.


Ha te ismerkedsz az utcán miképp teszed, vagy ha nyitott vagy rá hogyan képzeled el?

2017. ápr. 30. 13:37
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
#5 egy olyan helyen dolgozom, ahol 4 kollégám van, abból 2 nő. azok is 50+osok.. nem az én korosztályom. Őket látom egész nap. tanulni már nem tanulok (tanfolyam szintjén) akkor mégis hol ismerkedjen az ember.. Elég hülye tanács.
2017. ápr. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
"Szevasz komám, na mi a helyzet?"
2017. ápr. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Most őszintén, ha én épp az utcán sétálnék valamerre, szerintem te olyat nem tudnál mondani nekem hogy utána barátok legyünk és én még a nyitottabb eshetőség vagyok...


Ismerkedést én munkahelyen, tanfolyamokon, sportolás közben stb. csinálnám. Szomszédokkal is lehet barátkozni, előszőr bemutatkozol, következőkor megkérded hogy vannak, s így szépen lassan közelítesz.


Ha mindenképpen az a vágyad hogy utcán ismerkedj, akkor pl. buszon, metrón ülj le emberek mellé, és próbálj beszélgetést kezdeményezni, bár lehet ha nem lesz nagy sikerélményed benne.

2017. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem sem működőképes a dolog, és ezt nem bántásból írom.


Az utolsó által javasolt buszos megközelítés sem épp annyira nyerő. Mellém is ültek már le buszon, ismerkedési céllal, és még egész szimpatikus is volt az illető, de nem lett belőle hosszú ismertség. Nem is beszéltünk többet, hiába az internetes kapcsolattartási lehetőség. Még egy távolsági járaton, vagy pl. vonaton is jobban el tudom képzelni, hogy valakivel kialakul valami, mint városi tömegközlekedésen.


Ismerkedni munkahely/iskola való, esetleg bizonyos sport vagy hobbi űzésének helyszíne. Végső esetben internet (ismertem már meg pl. itt a GYK-n is olyasvalakit, akiről kiderült, hogy egy egyetemre jár velem).


Az utcán vadidegenekkel nincs nagyon közös pont, és általában egy buszmegállóban pont nem életre szóló barátságok kialakítására van ideje sokaknak. Próbálkozhatsz, teljesen véletlen kérdéssel vagy szituációval, mint pl. amit javasoltak korábban, hogy útbaigazítást kérsz... de ne lepődj meg, ha keveseknél jársz sikerrel.

2017. ápr. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!