Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » H tudnék segíteni egy -mondhat...

Bella@2016 kérdése:

H tudnék segíteni egy -mondhatni -depresszios lanyon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h ...elsosorban

A szulei elhanyagoljak a lanyt teljesen az anyja szules utan teljes depresszioba esett a lany miatt,sajna meg egyke is...a szulei meg csak veszekednek, es mindig talalnak okot arra h leszidjak.

Probalt mar a szuleivel normalisan beszelni, de nem lehet veluk.

Kozben baratai sem nagyon vannak ..talan en vagyok meg egy masik lany akik mellette vannak ha kell

Vagdossa magat es cigizik.

En szoltam neki h ne csinalja es befejezte

De most megint a szulei leszidtak es megint visszaesett a nagy traumaba

Ezen lehet segiteni valahogy?


2017. máj. 29. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
a szülei azért szídják le folyton, mert bűnbakot keresnek a saját problémáikhoz, mert képtelenek azt megoldani vagy egyáltalán beismerni a saját hibáikat. fontos lenne tudatni a barátnőddel, hogy a baj nem ővele van, hanem a szüleivel ezért függetlenítse magát tőlük amennyire csak lehet. a szídásokat engedje el a füle mellett, és kezdjen az önmaga ura lenni a szülei helyett. ez nehéz lesz. te annyit tehetsz hogy bíztatod az önállóságra és nem engedsz neki kiskapukat pl. a cigizésben nincsen "csak még egy szál" és szigorúan óvva inted a vagdosástól.
2017. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szóval semikképpen ne sajnágasd mert rászokik az önsajáltatásra.
2017. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne vedd támadásnak, de véletlen nem Te vagy ez a személy, aki segítségért kiált? Van nem egy példa, hogy más személyről beszélnek nyilvánosan az emberek mert szégyellik a dolgot. Mindenesetre ha így volna nem kell szégyellni, ezen kívül itt egy nicknévnél többet senki sem tud rólad.


Na, a problémára visszafordulva.

Meg kell próbálni minél több programot szervezni vele, vagy legalábbis minél többet társaságban tartani, segíteni feloldódni, hogy megfeledkezzen minél jobban a negatív dolgokról. Persze ehhez az is kell, hogy Ő maga is akarja ezt, kényszeríteni nem szabad, csak finoman próbálni rávenni.


Ha ez nem segít pár hét alatt, akkor viszont lehet tényleg komolyabb baj van, és bizony szakember segítsége kell, de ez megint egy olyan lépés amire sokan nem is merik magukat elszánni, mert szintén szégyellik

2017. máj. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszoloknak!

1-lehetseges es meg is probalom

Mivel van benne valami igazsag

2-igen en inkabb segitem es nem sajnalom...mivel az az ondajnalathoz vezet ahogy mondod...koszonom a valaszt

3-nem kivetelesen nm en vagyok ez a lany..nekem minden rendben van a csaladi kapcsolatommal..hala

Es koszonom ..

Akk megprobalom kicsit tobb tarsasagba elvinni meg valahogy bartkozni...a cigi leszokasa sikerult csak miutan megint tortent valami rossz a pengehez nyult ajanlottam mar neki szhiologust ahova en is mentem egyszer ...csak hat ...ez rajta mulik....koszonom a tanacsokat

Nagyon szepen koszonom

2017. máj. 30. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!