Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nektek mi a történetetek? Ti...

Nektek mi a történetetek? Ti is kiégtetek?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha mindenki leírná a saját történetét, természetesen annyit belőle, amennyit megszeretne osztani.


Én 22 évesen úgy érzem, hogy teljesen kiégtem. A gyerekkorom átlagos volt, az általános iskolában nem voltak barátaim, mindig egyedül voltam, majd ez a helyzet a középiskolában sem változott. A sulit végül nem sikerült befejeznem, és jelenleg dolgozom, de itt sem találok barátokra, társaságra. Szinte alig voltak még valahol, és alig próbáltam ki dolgokat, tehát kimaradt az a szokásos tini korszakom... Már középiskolás korom óta depresszióval küzdök, és mindig is szorongásos és nagyon gátlásos, félénk ember voltam.


És az a helyzet, hogy belefáradtam ebbe a helyzetbe. A mindennapok monotonitásába és a semmittevésbe. Ha elhatározom, hogy változtatok, hamar kudarcba fullad, úgyhogy ezzel már nem is próbálkozom.


Most már azt gondolom (a kategóriát olvasva is), hogy vannak olyan embereket, akiknek egyszerűen nem való az élet, mert alkalmatlanok rá, és nem lehet meggyógyítani a pszichéjüket. Én is ilyennek érzem magam.


2017. jún. 7. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
En csak azt nem ertem az ilyen "menthetetlen" emberek miert elvezik, ha magukkal ranthatnak masokat. Szal oke ertjuk szar az elet, de nem kell ezen ennyit ragodni attol nem lesz jobb.
2017. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
"Ha elhatározom, hogy változtatok, hamar kudarcba fullad, úgyhogy ezzel már nem is próbálkozom." - A siker nem egyik pillanatról a másikra jön, ahhoz kitartónak kell lenni. Teszem azt ha elkezdesz mondjuk sportolni akkor ne várd, hogy egy hónap múlva már tiszta izom leszel... szerintem itt csak a hozzáállásodon kellene változtatni. Ennyi erővel mondhatom azt is, hogy nem csinálok semmit mert úgyis meghalok egyszer, akkor meg semmi értelme. Akarad hogy neked való legyen az élet? Akkor tegyél is érte. Vannak azok az emberek akik mindig csak panaszkodnak és arról beszélnek mindig milyen sz*r minden, igen a világ ilyen, de az már csak tőled függ hogyan állsz hozzá. Lásd meg a jót is és légy kitartó. Lehet ha nyitottabb leszel akkor az emberek is nyitnak feléd.
2017. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Most töltöm a 23-at, teljesen kiégtem. Betanított munkásként dolgozom egy teljesen elcseszett cégnél. Szintén átlagos gyermekkor. 12 éves ért egy nagyobb érzelmi trauma amit azóta is elfojtok. Középiskolában rossz baráti társaságba kerültem, bár akkor ezt nem így gondoltam. Nem tanultam és nem is igazán érdekelt semmi. Most egyetemen tanulok, de nem szeretem ezt a szakot, csak azért csinálom, hogy nem keljen mindig a munkámra gondolnok. Nincsennek barátaim, nem is igazán voltak.

És tudom, hogy semmi értelme ezt ide leírnom, mert már úgyis mindegy, ez nem fog változni.

2017. jún. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

amióta kiléptem a nagybetűs életbe.. suli befejezése és a munka világa.. azóta kezd lefelé tartani a kedvem és motivációm.


Az elején.. "jaj de jó, fizetés".. 8 évvel később "na megint adtak egy kis aprót".. pedig szakmunka, nem is ugyanaz a hely, akkor sincs előrelépés. Bár úgysem adnának annyit amire azt mondanám, hogy igen, ezért érdemes bejárni.

2017. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is totál ki vagyok égve, amúgy 34 éves vagyok.

Dehát ki nem sz*rja le, nem gondolom, hogy ettől nem való nekem az élet, azért néha történnek jó dolgok is, azokat meg kár lenne kihagyni.

2017. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mogyesz snapsz ***** válasza:
én is hasonló cipőben vagyok 22f
2017. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21F vagyok. Nem voltam annyira magányos, de inkább kisebb baráti köröm volt. Ezek a régi barátok viszont városba mentek tanulni a falu helyett, ott mind tetoválásos drogozós trógerek lettek, így egyedül maradtam. Majd később bekerültem 5.-es ként egy osztályba ahol volt 2 skinhead osztálytársam, ők agymostak engem, az akkori új barátomat rendszeresen megvertem, ütöttem. Majd ahogy innen is elballagtam szinte ezekkel az emberekkel is teljesen elvesztettem a kapcsolatot, majd jött a középsuli. Itt megint egy szűk baráti kprbe kerültem, azonban ők is én véleményem szerint rossz társaságba kerültek, de velük még tartom a kapcsolatot. Barátnőm sose volt pedig úgy gondolom hogy amikor a csajok mondják hogy milyen férfi kell nekik az rám szinte teljesen igaz csak félek a visszautasítástól, ezért nem kezdeményezel, így 21 évesen full szűz vagyok. Marad a jobbkezes barátnő. Aztán egy évre egyetembe mentem, de rájöttem hogy az egész egy nagy korrupt banda. Erről sokat tudnék mesékni de most nem fejteném ki. Az egyetemi év alatt úgy gondolom, fejben rengeteget értem, a kortársaimhoz képest sokkal gondolkodóbb, intelligensebb vagyok(szerintem). Otthagytam az egyetemet, a régi iskolámba mentem vissza OKJ-s képzésre, amivel ugyan kaptam egy szakmát de nem sikerült elhelyezkedni vele. Jelentkeztem az egyik barátom munkahelyére, de sajnos nem sikerült egy helyre kerülnünk, ráadásul sokkal sz@rabbak a munkakörülmények nálam mint nála pedig ugyanaz a munkakörünk. Ráadásul más műszakba is járunk ezért csak ritkán tudunk beszélgetni. Aztán jött egy lehetőség, hogy a nyelvvizsgámnak meg az OKJ-s képzettségemnek köszönhetően egy jobb pozícióba kerülhetek, de aztán valakit felvettek oda, ezért maradnon kell ezen a sz@r helyen. Sajnos jobbat nem tudok, így 3 műszakban sz*pok a jelenlegi melóhelyen, bár a fizetés aránylag jó. A hobbim a konditermi edzés, amibe amennyi munkát időt és pénzt belefektettem, alig látszik eredménye. Tehát a meló meg edzés elviszi minden időmet. Szinte semi szabadidőm. Otthon meg kockulni szoktam, néha buliba járni. Apám mostanában úgy viselkedik mint egy pszichopata. Szóval nem vagyok épp én sem megelégedve a helyzetemmel.
2017. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19 vagyok, jelenleg úgy képzelem el az életem hogy majd valahogy egyedül túlélem, végigevickélem, az emberek nem érdekelnek csak leterhelnek, nem mondom hogy nagyon szeretek egyedül lenni de másokkal még annyira se. Igen ez így unalmas de nekem a társaság is meg minden unalmas, nem látok értelmet semmiben, nekem ez jutott végül is nem kötelező semmi se. Elég bonyolult életem volt eddig, voltak barátaim is de elarultak eléggé, viszont rajottem hogy nem is voltam boldog velük se soha.
2017. jún. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban voltam visszahúzódó, önállótlan és éretlen, amikor az érettségi után melózni kezdtem, behoztam a ,,lemaradásaimat". Sikerült nagyon jó és felelősséggel járó melót kifognom, amit élvezek. A barátnőmmel imádjuk egymást, most tavasszal költöztünk saját kertes házba.

Volt egy kisebb elváltozás a testemen, egy egészségügyi gond, citológiai mintavétellel megállapították, hogy szerencsére jóindulatú, de műteni kell. A műtét sikeres volt, azt hittem, visszazökkenek a boldog életembe, a szeretett párom mellé. A szövettani eredmény azonban mást mutatott: 3. stádiumú rák...

2017. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, én meg 45 évesen, nem értelek benneteket. 18 évesen lett egy krónikus betegségem, amit rosszul "reagáltam le" és ennek köszönhetően, most már jelentkeznek a következmények. Viszont ennek ellenére szeretek élni, bár ez az idő előre haladtával, alighanem változni fog. De azt nem tudom megérteni, hogy 22 évesen, hogyan lehet "kiégni". Fiatalon, egészségesen ( nem véletlenül mondják, hogy "csak egészség legyen". Persze lehet, hogy te lelkileg nem vagy egészséges. Pedig nekem sem nagyon voltak barátaim a suliban és később sem sok és én sem voltam sok helyen, mondhatnám azt is, hogy bár 18 éves korom óta mindig dolgoztam, mivel nem igazán tudok bánni a pénzzel, nem sértődhetek meg, ha azt mondja rám valaki, hogy felelőtlen vagyok, vagy "csóró". Kicsit nézz körül a világban, hogy hány embert "taposott meg" az élet, vagy rontotta el már fiatalon az életét (én is) és változz, mielőtt késő lenne.
2017. jún. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!