Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Azok, akik nem szeretnétek...

Azok, akik nem szeretnétek gyereket, családot! Belegondoltatok már ti is abba, hogy nem lesz a legjobb így öregnek lenni?

Figyelt kérdés
Nekem van néhány mentális és lelki problémám, nem akarom továbbörökíteni a selejtes génjeimet, valamint örülök, ha magamat e fogom tudni tartani. Társra ugyan vágyom, de azt hiszem, erről is kezdek letenni a fentebbiek miatt. Meg nem találkoztam még olyan lánnyal, akire azt mondtam, hogy ,,Na, vele szeretném leélni az életem!". Viszont a fentiek fényében nem szeretném megérni az időskort, mert nem lenne senkim, csak egy szenvedő, magányos öregember lennék. Már most elkezdődött ez a folyamat, borzasztó rossz. Ti hogy vagytok vele?
2017. júl. 1. 08:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
És igazából marha kellemetlen lenne számomra, hogy be lennék nyomva egy szociális otthonba, ahol az ápolók úgy beszélnének velem, mint a szarral, jobb esetben megfojtanának...
2017. júl. 1. 08:20
 2/21 T.G válasza:
89%
Pontosan így érzek én is .Bár én is gondolkodtam az öreg koron de el engedtem a dolgot. A szabadságomat nem adnám fel semmiért.Én nem is igazán vágyom párkapcsolatra.Szerintem a mai világban ide haza felelőtlenség gyerek vállalni. Magyarország élhetetlen
2017. júl. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Igen, valahol a szabadság is benne van a dologban, nemigen szeretem a kötöttségeket. Azt már most, 21 évesen tudom, hogy nekem nem olyan életem lesz, hogy ,,felkelek-melózok-lefekszem". Legalábbis azon vagyok, hogy ne így teljenek majd el a mindennapok. Továbbá, én sem kívánok Magyarországon maradni.
2017. júl. 1. 09:07
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem tervezek megöregedni, így ezzel nem lesz gondom.
2017. júl. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De nekem mindez 5x-ös energiabefektetésbe fog kerülni, mert mélyről jövök, mint a talajvíz.
2017. júl. 1. 09:08
 6/21 A kérdező kommentje:
#4 Ez az, hogy én sem szeretném megérni a magatehetetlenséget.
2017. júl. 1. 09:10
 7/21 A kérdező kommentje:
Csak néha eljátszadozom a gondolattal, hogy vajon milyen lehet idősnek lenni úgy, hogy nem áll senki sem az ember mellett (igaz, most sincsen senki, akire számíthatok, azért írtam, hogy a folyamat elkezdődött).
2017. júl. 1. 09:12
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha valaki a gyerekvállalásra úgy gondol, mint egy befektetésre, hogy azért csinál gyereket, mert mennyivel jobb lesz neki, ha majd a gyerek fogja kipucolni a fekáliából, nem az öregotthon ápolója, az inkább ne vállaljon gyereket! A gyerekvállalás nem erről szól.
2017. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Csúnyán félreértettél. Először is. Nem akarok gyereket! Másodszor. Nem így tekintek egy gyerekre, de azért jobb családi körben lenni öregként, mint egy kórházszagú idősotthonban.
2017. júl. 1. 09:48
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én idősek otthonában dolgozom. Hidd el, sokkal jobban szenvednek azok, akiknek van gyerekük, csak éppen elfeledkezik az anyjáról-apjáról, mint akinek nincs, és úgy magányosak. És ugyanúgy bekerült otthonba az olyan néni, akinek 2 gyermektelen, nem dolgozó lánya volt (akik akár felváltva ápolhatták is volna otthon) mint akinek se kutyája, se macskája.

Viszont ismerek olyan néniket, akik nem mentek anno férjhez, és mégsem a falnak fordulva fekszenek egész nap, hanem normális életet élnek.


Egyébként én is magányos vagyok, és egyre többször szenvedek tőle. Szerintem ez az életszakasz (41 éves vagyok) nehezebb, mint az időskor lesz. Akkorra szerintem már megbékélek, és élem a kis nyugodt életemet. Addig viszont nehéz.

2017. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!