Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A legjobb barátom teljesen ki...

A legjobb barátom teljesen ki van készülve. Mit kellene tennem vele? Nem akarom magára hagyni.

Figyelt kérdés

Először leírom mit látok kívülállóként, utána pedig azokat az okokat amiket ismerek.


- Alig alszik, az állítása szerint azért mert nem tud, és amúgy is tompább az agya, nem mereng annyit.


- Rengeteg alkoholt iszik, konkrétan hétvégente (vagy hétköznap is) minimum 5.000 forintot költ italra (olcsót iszik, nagyon sokat, nem lehet vele beszélni annyira kész van).


- Túl van egy nyugtatófüggőségen, akkor mikor szedte napi 16-18 órákat aludt, akkor az álmokba menekült.


- Vagy halálra edzi magát, vagy hetekig meg sem mozdul.


- Mindent csak azért csinál hogy módosuljon a tudatállapota, hogy felejtsen, hogy máshol legyen, ne a valóságban.


Most meg elkezdett dobit inni ( [link] ) Nevetséges, de rettenetesen beválik, egyszer kipróbáltam mert érdekelt. Teljesen kiüríti a fejet és az időérzék eltűnik. Tehát egész nap csak fekszik az ágyában több liter ilyen méreggel a gyomrában, vagy csak sétálgat a házban, néz ki a fejéből. Alig jár valahova.


Soha nem volt még barátnője, egy csókon sincs túl, semmi. Elszomorítja őt ez rettenetesen, főleg az is hogy olyanokról álmodik ami másnap minden napos (pl csók, szex, alaphangon párkapcsolat) Most meg teljesen összeomlott mikor azt álmodta hogy egy osztálytársa akivel jóban van, megcsókolta aztán még álmában is otthagyta őt hogy milyen rosszul csókol. Ezt elmondta nekem, örülök hogy bízik bennem, de az ő érdekében írtam ezt ki.


18 éves fiúról beszélünk. Leginkább a párkapcsolatok bántják, a többi problémája csak időleges, azok múlnak, de ez a legfőbb, ezen kattog egész nap... Tehát?



2017. márc. 15. 19:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy komolyan gondol-e olyanokat hogy ő meg akar halni, de volt már hogy úgy találkoztam vele a városban hogy azt mondta nem megy ki, de aztán meg decemberben fagyban egy szál pólóban részegen cigizett egy helyben állva, és majd szétfagyott. Nem tudom mire vélni ezeket. Figyelem kéne neki? Én mindig meghallgatom...
2017. márc. 15. 19:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem orvosi eset. Pszichológus/pszichiáter kellene neki, nem hiszem, hogy te egymagad tudnál ezen segíteni. Természetesen maradj mellette, törődj vele ahoyan eddig is és próbáld egy orvos közelébe csalogatni valahogyan. Az ő érdeke. Sok sikert, remélem szerencsés végkifejletű lesz a dolog.
2017. márc. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kaptál zöldet. Hát nagyon remélem hogy rá tudom venni hétvégén, mert csak akkor találkozunk. Nem tudom... ha sokat iszik kb olyan mintha idegösszeomlást kapott volna. Csak néz ki a fejéből, könyökölve az asztalon, és nem reagál semmilyen kérdésre vagy beszédre. Max ötpercenként odanyög valamit, de amúgy használhatatlan. Azt mondja azért mert ittasan látja is amin gondolkozik. Szegény, rettenetesen kilehet...
2017. márc. 15. 19:29
 4/4 anonim válasza:
Szia! Most nagyon érzékeny állapotban van. Ha nem hajlandó orvoshoz menni (pedig ezzel az esettel elkell) akkor kezdj el te vele foglalkozni. Először is találs meg a próbléma gyökerét. Lehet hogy otthon nincs rendben valami? Vagy amit írtál, hogy túl magányos párkapcsolati téren? Ha ez meg van már meg van az első lépés. Ezután próbáld meg egy kis időre a problémáról és a bulikról, piálás ról elvonni a figyelmet pl.: menjetek moziba, egy kevés sport (nem kell rögtön a mély vízbe ugrani ezzel, ugyanis írtad hogy egyszer ilyen egyszer olyan a sprottal kapcsolatban) pl.: kutya sétáltatás, túrázás. Tölts vele aok időt, és eszre veszi majd hogy mennyi figyelmet, és törődést bele fektetsz, és akkor már magátol is rájön hogy önpusztítás amit végez, és felkeres egy orvost. Egyébként a szülei nem vesznek semmit észre ebből?? Egyébként próbáld olyan társaságba vinni, ahol NORMALIS! emberek tartozkodnak és ahol talalkozhat NORMALIS! lányokkal is. A pozitív változásoktól majd ő is vesz egy 180 fokos fordulatot. Szép lassan és persze orvos segítségével, de van kiút a gödör mélyéről. Amúgy mióta tart ez? 15/l
2017. márc. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!