Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kezdek nagyon rosszul lenni!?

Kezdek nagyon rosszul lenni!?

Figyelt kérdés
Nemigazán akartam írni, de úgy érzem meg kell osszam másokkal is, mit érzek. 23 éves egyetemista fiú vagyok, régebben se voltam a középpontban társaságok terén, minden intézményben volt 2-3 haverom, akikkel elvoltam, de szép lassan, mondhatni egy éven belül lekoptak. Középiskolában ugyanez volt a szituáció, pedig úgy érzem ott sokkal jobb viszony alakult ki. Egyetemre kerülvén már éreztem, hogy nem normális ez a dolog, van itt is pár ember, akikkel beszélek, de ilyenkor ha rááírok valakire válaszol és kész. Anyám elköltözött tavaly, akivel nagyon jó volt a viszonyom, de félrelépett, így mondhatni semleges a kapcsolatom vele. Házat el kell adjuk, mert osztoszkodni kell. 14 évesen a kutyám is rossz állapotban van, konkrétan kezd lebénulni a hátsó két lába. Olvastam erről, tavaly más miatt voltam doktornál vele, akkor ő is mondta, hogy idős korban gyakori. Étvágya van, de levizeli a lábát. Korábban volt háromszor végbél daganattal műtve, most a gyomra megint nem normális módon működik. Nem akartam korábban elaltatni, de most már gondolkodok rajta, de képtelen vagyok meglépni, mert mindig mikor rám néz, vagy jön enni, van amikor odajön konkrétan képtelenné teszi bennem az elaltatást. Apám talált egy barátnőt, amivel nincs semmi problémám, sokat töltenek együtt, több napra van, hogy elmennek kirándulni. Barátaim, mondhatni ismerőseim és barátnőm se volt még soha. Most így a házban egyedül nagyon rosszul érzem magam, egyszerűen nem tudom, mi tévő legyek. Korábbi jó haverságaimból eredően nagyon nem is nyitok, de nem is látom soha a másik fél részéről, hogy haverkodni akarna jobban. Félek egyedül és magányosan fogok élni. Emellett abszolút egyedül érzem magam. Van, hogy elmegyek vezetni egy rövid időre (30-40 perc), mert addig is nem tudok gondolkodni. Valaki volt hasonló helyzetben? Ami biztosan nagy hátrányom, hogy egyáltalán nem bulizok, nem iszok és dohányzok. Szükségem lenne segítségre, tanácsra, mert az utóbbi két napban már nagyon kezd eluralkodni rajtam. Korábban is volt rá példa, de fiatalabb voltam, meg más volt a család terén is minden.
2017. júl. 15. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a "buli,alkoholfogyasztás,dohányzás" faktor önmagában egyáltalán nem befolyásolja az ember szociális életének minőségét. Azt viszont tapasztaltam hogy az én aktuális állapotom, viselkedésem, jelentősen befolyásolja azt.
2017. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Van ilyen az életben, velem is volt ilyen... én olvastam, tanultam (nyelvet), rajzoltam/festettem, sportoltam ... és rájöttem, hogy minden oké velem csak elkezdtem mindennek a sötét oldalát nézni...

Próbáltam felfedezni az élet apró örömeit (ez most nagyon sablonos szöveg, de én tényleg ezt csináltam).

Ha gondolod írj privátban ;)

2017. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Te magad szerinted hogyan vagy jelen ebben a helyzetben? Hogyan járulsz hozzá ehhez?
2017. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyetemen én próbálok a lehető legtöbbet kommunikálni, poénkodni, de mégse alakul ki semmilyen haveri viszony. Ebből adódóan nem is szívesen kezdeményezek már.
2017. júl. 15. 20:42
 5/14 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolathoz idő kell.

Könnyű azt hinni, hogy na xy-nal tök jól elbeszélgettem tesi után, biztos jóban leszünk ezek után. Aha, persze... másnap gyakorlatilag azt se tudta, hogy ki vagyok.

Nekem is volt ilyen sztorim, osztálytárs révén megismertem egy másik sulistársat, azt hittem jóban vagyunk (beszélgettünk néhány órát, bár ő szerintem még matek tz-t is szívesebben írt volna, (csak hogy érzékeltessem a jó viszony mértékét :D)), de eléggé kihasznált, mint fél év után kiderült. Mekkora hülye voltam.

Vagy próbáld meg felvenni a régi barátaiddal a kapcsolatot, lesz valamikor osztálytalálkozó nem? Vagy csak menjetek el egy étterembe, mekibe, beszélgetni, feleleveníteni a közös emlékeket.

2017. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindennap egyetemen beszélek ezekkel az emberekkel. Nagyon széthullottak a régi csoportok.
2017. júl. 15. 21:05
 7/14 anonim ***** válasza:
szerintem meg nagyon is hozzátartozik a buli, alkoholfogyasztás a társasági élethez. nagyon sok haveromat ismertem meg buliban, vagy ivás közben. és egyetemről meg tényleg rengeteg arccal gólyatáborban, vagy valami egyetemi bulin spanoltam le. és ha hívnak inni menni kell... nem kell berúgni meg semmi. de egy sört meg lehet inni beszélgetés közben. nekem ez a tapasztalatom. persze lehet e nélkül is valaki teljesen jó közösségi ember, de azért ez nagy segítség ám
2017. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Persze, beszélgetsz. Nincsenek itt a többiek(?) hogy megkérdezzük őket hogyan látnak téged. Te hogyan látod magad? Mi okozhatja ezt a nehézséget kapcsolatteremtésben illetve fenntartásban magad részéről. Gondolkozz rajta kicsit.
2017. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én nem vallom magam ártatlannak, mert biztos bennem van a hiba. Mondhatni nem igazán nyílok meg a többiek felé. Van, hogy beszélek ilyen jellegű témákról is, de javarészt általános dolgokkal tarkítom a mondandómat.
2017. júl. 15. 21:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Természetesen van aki két sör lehúzása közben ismer meg sok embert különböző bulikban. Van aki meg nem. Összességében tehát nem ennek a függvénye. Itt csak arról van szó ki milyen helyzetben, közegben tud kényelmesebben, otthonosabban kapcsolódni másokhoz. A kérdésben meg szerintem inkább az a lényeg mi lehet a "technikai zavara" annak ahogy kapcsolódok másokhoz.
2017. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!