Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A halál nagyon fájdalmas?

A halál nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés
...és amikor kettétörik az ismeretség egy egyszerű Ravel Jeux d'Eau E-dúr vízcseppakkorddal a végén. Tehetetlen voltam, mert mindent elrontottam az elmúlt négy hétben, de ő olyan tökéletesen tudta mit tegyen, hogy megkapja amit akar tőlem. A félelem már ide kevés, sokkal másabb, a holnap céltalan, kétségbeesett, rémület, fájdalom, depresszió, könnyszínű vércseppek végigfolyva a lelken, csak a szimpla üresség látszik át az arcon, makulátlan tisztasággal vezeti útját már szinte könnypatakká alakulva a vércseppek ereje. Mert nem érzek már semmit, nem tudom ki vagyok belül, egy holt lélek vagy talán művész vagy csupán senki a világban és nem tudom az oldalaimat, nem ismerem magamat, idegen vagyok, elvált test a lélektől, s elveszítettem. Ha valaki leszúrna, nem fájna, mert nem érezném. Eltűnt egy másik világba az agyam és minden láthatatlan érző sejt. Amikor a miértekre sincs értelmes magyarázat, csak két szó, borderline ketrecében. Már a reménytelenség rémült csontvázából...neki csak egy porszem voltam, nekem ő egy homokozó. A káosz és a zűrzavar uralkodik. Nem tudom mi lesz. Elfogyott minden, meghalt. Majd este 11-kor kősziklák karcolják horzsolásig az érzelmi hegységet, pedig csak végigtrappol az előszobában, de gonosz léptekkel... és a szüleim vagy a közelebbi ismerőseim mit sem sejtenek ebből. Augusztus 8-án lehet, hogy már nem fogom betölteni a 23. életévemet.
2017. aug. 4. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól írsz, használd ki. De lehetőleg ne arra, hogy ideírsz burkolt öngyilkossággal való fenyegetéseket.

Ez az oldal nem erre van. Segíteni nem fognak, mert nem ismernek (egyébként is csak te tudsz magadon), viszont lehet, beléd fognak kötni, mivel sok a szemét errefelé.

2017. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez szép, szép. De aki így el van engedve mentálisan, az rájöhetne arra is, hogy minden okkal történik. Ha valami elkezdődik, az - nem törölhető módon - el fog tartani a végéig, hogy az egész folyamatnak értelme legyen. A megszakítás csak időhúzás. A cél a megtapasztalás a fejlődés által. Ez a tapasztalat akkor is roppant hasznos, ha éppen fájdalmas. Butaság az idő húzásán gondolkodni...
2017. aug. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 apababa ***** válasza:
Szép idézet, nekem is tetszik.
2017. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az nagyon szomorú lenne! Mit gondolsz mennyit ér egy emberi élet? És egy tökéletes emberi élet? Krisztusé az volt, tudtad? Annyit ért az élete, hogy a ma élő 7 milliárd embert képes megváltani az Ádámtól örökölt halától. Kérdés az, vajon hányan értékelik? Mindazok akik elfogadják, örökké élhetnek hamarosan itt a megtisztított földön örökké. Nincs másik világ, akik meghaltak az emberiség közös sírjában vannak, vagy a gyehennában, ott viszont öntudatlan állapotban vannak, vagyis ők már nem léteznek, tehát nem fáj semmi. De most, Armageddon előtt el lesz rejtve a halál, szembesülnie kell mindenkinek a döntésével és annak tudatában, hogy meghalnak kell élniük egy ideig. Ez fájdalmas lesz.
2017. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Átérzem a szenvedést, ami átjön a soraidból, de bármit is tervezel az ÉLETET válaszd. Hidd el én tudom, hogy mi az igazi, végtelennek tűnő szenvedés, de olyan küzdőszellemel rendelkezik, ami a legmélyebb pokolból is kirángat. Elárultak olyan emberek, akiket nagyon közel engedtem magamhoz, elvesztettem szinte mindent, ami fontos volt számomra, hónapokon belül utcára kerülhetek, mert rafinált bűnözők áldozata lettem. De nem pityergek, nem sírok, hanem talpra állok és küzdök, mert nem ismerek lehetetlent. Sokszor az elkeseredéstől egész nap zokogni tudnék, de nem teszem, hanem harcolok, küzdök, hogy jobb legyen, ha apránként is, de helyrehozzam a dolgokat. Hidd el nincs semmi olyan ok, amiért érdemes lenne az életed eldobni. Tudod hány halálos beteg ember van, aki mindent megadna, hogy még csak pár napot kaphasson, hány tolószékes, béna ember van, aki mindent megadna, hogy járhasson, rájuk tekintettel se teheti meg, aki fizikailag egészséges, hogy eldobja az életét. Nagyon nagy baj, ha valaki lelkileg sérült, de helyre lehet hozni türelemmel, idővel, kitartással. És hidd el igaz a mondás: SOHA NEM SZABAD FELADNI. Ha csak egy kicsi átragad a harci szellememből rád ez által az írás által, már megérte!
2017. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#2. Valaszolokent mondom, szeretnek irni meg egy kicsit majd errol, onzoen, hatha nekem is hasznos lesz. Persze nem ilyen irodalmian, az nalam csak bizonyos korokban megy.
2017. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy fáj-e a halál.Èn már várom de hiába.
2017. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mond, hogy élsz még könyörgöm. Annyira jól írsz, teljesen átérzem a fájdalmad, amikor a soraidat olvasom. Írhatnál egy könyvet, mit szólsz hozzá? Ez lehetne a célod, mert csak úgy lehet túlélni, ha van célod. Légyszi írj valamit, hogy tudjam, hogy élsz.
2017. aug. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem fájdalmas
2017. aug. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!