Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan ne féljek az emberektől?

Hogyan ne féljek az emberektől?

Figyelt kérdés

Nem merek beszélgetni senkivel, semmiről.

Ha valaki megpróbál váratlanul kezdeményezni, akkor leblokkolok és hülyeségeket, hazugságokat mondok, lerázom csak hagyjon már békén. Elképesztően kínosan és megalázva érzem magam minden beszélgetésben.


Ezt ne képletesen értsétek, TÉNYLEG nem beszélek senkivel és bármennyire is akarnék, egyszerűen nem megy. Próbáltam neten barátkozni, de az még rosszabb, mint a valódi ismerkedés..

Iskolában van egy-két ember, akikkel valamilyen szinten kommunikálok, de még velük is borzasztóan cikinek érzem magát a tényt, hogy beszélek.


A legrosszabb, hogy olyan jól tudom leplezni ezt a dolgot, hogy mindenki (még anyámék is) azt hiszik, hogy nekem teljesen átlagos, egészséges szociális kapcsolataim (barátnőim, barátaim) vannak/voltak, csak egy kicsit csendesebb vagyok.


17/F


2017. aug. 22. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor először is mondd el a szüleidnek, hogy milyen problémád van. Normális esetben ők olyanok, akik igazán szeretnek téged, tehát segíteni fognak neked.
2017. aug. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szocializálódást ugyanúgy meg lehet tanulni, mint egy idegen nyelvet, vagy hangszeren játszani, de gyakorolni kell. Kis lépésekben haladj, de próbálkozz. Kezd úgy, hogy előbb csak köszönsz a szomszédnak/postásnak/iskolatársnak/új embernek. Aztán megkérdezed, hogy hogy van egy pár alkalommal. Utána, még azt is, hogy mi a véleménye az időjárásról, vagy hasonló. Egyre több mindent be lehet dobni, így a végén szép kis beszélgetések fognak kialakulni. Valószínűleg nem leszel egy partyarc, de fejlődni fognak az emberi kapcsolataid.
2017. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ez elég nagy baj. Nem is merek neked privátban írni. Történt veled valami kis korodban ami miatt ilyen vagy? Sok félénk fiatal a Biblia tanulmányozása során nemcsak bátorságot szerzett, beszédkészséget is. Ez a képzés ingyenes és nem kötelez semmire. Érdemes lenne megpróbálnod. A jó hír az, hogy nemsokára minden ember szelíd lesz a földön és tökéletes egészségben élhet örökké.
2017. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!