Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék, hogy ne féljek...

Mit tehetnék, hogy ne féljek emberek közé menni?

Figyelt kérdés

18 leszek, fiú vagyok. Sokszor van az, hogy ennék/innék valamit, de mivel egyszerűen nem merek elmenni a boltba, ezért lemondok róla.

Soha nem volt még nagyon kellemetlen esetem, tehát a félelmem teljesen alaptalan, de akárhol vagyok, akkor izgulok és félek, hogy valamit elrontok, ezért már a legapróbb "elrontott dolog" (pl nem köszön valaki vissza, megbotlom.. stb.) óriási traumaként hat rám ilyenkor.


Imádnék elmenni gyakrabban moziba vagy csak nézelődni egy plázában, de nyáron valószínűleg egyszer sem lesz ilyenre lehetőségem, mert nem elég, hogy emberek lesznek ott, de még tömeg is, amitől még ideges/feszült is leszek.


Vicces, mert ettől függetlenül pl bulizni elmerek menni, bár többnyire azt is csak túl sok alkohollal tudom elviselni..


2017. jún. 11. 15:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Nyilván az iskolát sem kedvelem emiatt.
2017. jún. 11. 15:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél erőt magadon, és mozdulj ki mindennap valahová, ahol sok ember van, mert egyébként ez csak elhatalmasodik rajtad. Gondolom, nem akarod leélni az életed teljesen egyedül négy fal között, akkor pedig tenned is kell érte.
2017. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát.. menj el emberek közé. Úgyis lesznek cikis eseteid én 12 vagyok és rengeteg cikis dolog történt velem.. az osztálytársaimmal a könyvtárban az utcán a boltokban meg... na inkább hagyjuk.

A lényeg az hogyha nevetsz rajta és lazábban veszed a dolgokat akkor könnyebb lesz.

És a ha könnyebben veszed a dolgokat akkor a többiek is úgy fogják venni.

2017. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szociális fóbia, pszichiáter tud segíteni
2017. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mindenképp jó ötlet lenne felkeresni egy szakembert. Ha megijeszt a pszichiáter, az is megfelel, ha egy pszichológust keresel fel. Ez egy nagyon gyakori jelenség és megtanulhatod kezelni szakember segítségével. Ezen a területen tanulok. Ha kérdésed van írj rám nyugodtan :)
2017. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem is írhatsz, én még rosszabbul voltam mint te, de a pszichiáter segítségével szinte teljesen rendbejöttem, nagyon tudom ajánlani


32F

2017. jún. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!