Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kitől és milyen kérjek segítsé...

Kitől és milyen kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre jobban összecsapnak a fejem fölött a hullámok. A gond két éve kezdődött, amikor egy oltári átvágás után elhagyott az ex. Megcsalt, átvert és neki állt feljebb és persze kígyó-békát kiáltott rám. Azóta képtelen vagyok bízni a nőkben. Próbáltam esélyt adni másoknak, de bennem van, hogy lehet ő is átver. Így néhány hónap után jobbnak láttam befejezni mindegyik kapcsolatot. Képtelen vagyok megbízni bennük, átadni magam az érzéseknek. Közben a munkahelyem is egyre bizonytalanabb lábakon áll. A közvetlen főnököm elhallgatja azokat az infókat, amik hiányában nem tudom rendesen ellázni a feladatom. Ráadásul a megszűnés bármelyik percben beüthet. Az utolsó rúgást anyukám halála jelentette. Totál összeomlottam, mert bár betegeskedett, de jól tartotta magát. Erre fel rákos lett, ami két hónap alatt, pokoli kínlódás után elvitte. Úgy érzem, hogy elfáradtam lelkileg. Egyre inkább úgy érzem, hogy ennyi volt. Nincs motivációm, hiszen ha képtelen vagyok magamat ellátni, bízni egy másik emberben (nőben) és a szüleim is elvesztem, mi végre vagyok a földön? Nagyon sok felszínes ismeretségem van, de nekik csak a felszínt mutatom. Az igaz barátaim száma nagyon kevés (1). Ő pedig családot alapított, így még az ő jelenlétére sem számíthatok miután másik városba költözött. Állandó rémképek gyötörnek és szerintem szuicid hajlamaim vannak. Nem szeretnék gyógyszerfüggő lenni - egyszer már voltam (xanax). Nagyon nehezen tudtam lejönni róla. Viszont ha nem kapok valamilyen külső segítséget, szerintem hamarosan vége a pályafutásomnak...

Milyen terápiát javasoltok a felületes agyturkász és a gyógyszerek helyett?


2017. aug. 29. 00:31
 1/2 Garpe ***** válasza:

Szervusz! :)


Részben tudok kapcsolódni a problémádhoz: a szerelem kegyetlen elvesztése, a munkahelyi kilátástalanság, a barát(ok) elköltözése, és végül a teljes bizalom hiány. Én ezt egy kicist másabb életkorban, de hasonló csapásokkal és kilátástalanság érzésével éltem át.


Én azt tudom elmondani, amit én csináltam. Én most ezen túl jutottam jól érzem magam és boldog vagyok az emberekkel.

Én először kissé kalandosan, de eljutottam egy pszichológushoz. Egy nagyon jó pszichológushoz (igen, sajnos pontosan tudom mennyi felületes kókler van a pályán). Ezt merem ajánlani neked is, hogy keress egy olyat akiről jó visszajelzéseket hallasz, ha meg nem jön be akkor állsz fel és keresel egy másikat amikor csak akarsz.

Azon túl, hogy elkezdtem az emberekről tanulni szociológia, pszichológia és vallástudományi (NEM teológia) művekből- másik dolog ami nekem sokat segített, az az volt hogy elkezdtem ilyen barátságra szeretetre épülő csoportokat keresni. Esetleg érdekes lehet neked a pszichodráma. Az önkéntes illetve amatőr csoportok nekem sokat segítettek: az eszperantó kör, amatőr színjátszás, kézműves kör, sport körök. Esetleg, játszhatsz hippit: itthagyhatod a jelenlegi dolgaidat, ha úgy sincs sok örömöd bennünk és elmehetsz önkénteskedni, zarándokolni esetleg elköltözhetsz valami önfenttartó kommunába (sok ismerősömnek pl.: ezek segítettek hasonló helyzetben).


Nekem ezek a dolgok jutottak eszembe, így saját illetve ismerőseim tapasztalatai alapján.


Kitartást! :)

2017. aug. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A felületes agyturkász és a gyógyszerek helyett egy igaz barátra, vagy egy igaz szerelemre lenne szükséged. Tudom, mit beszélek, mert én is ugyanúgy érzek, mint te. És az egyetlen kiút ebből a gödörből csak egy gondoskodó társ jelenléte lenne.

24f

2017. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!