Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan nyugodhatnék meg, és...

Hogyan nyugodhatnék meg, és hogy ne érezzem azt folyton, hogy elvagyok késve?

Figyelt kérdés

Először is kezdeném azzal, hogy az életem minden területe sikertelen nagyjából - legalábbis nem sok sikerem volt eddig.


Nos, a probléma pedig onnan kezdődik, hogy nekem nagyon komoly álmaim és céljaim vannak. Ezeknek pedig a megvalósításához nagyon sok energia, kitartás, idő, és türelem kell.


Viszont amíg ezek az álmok nem valósultak meg, addig bennem van egy kellemetlen és rossz érzés, egyfajta szorongás, hogy jelenleg csak egy senki vagyok, egy átlagember a sok közül. Mert nem szeretnék átlagember lenni. Több szeretnék lenni az átlagembernél, mégpedig sokkal több.


A lényeg, hogy azt szeretném elérni, hogy a jelenben ne szorongjak emiatt, és hogy ha most meghalnék, akkor ne érezzem azt, hogy nem csináltam semmit sem, és hogy senkiként haltam meg.


Remélem érthető. Köszönöm a segítséget!


21/F


2017. szept. 4. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt teheted ez ellen, hogy nem a nagy végső célt helyezed magad elé minden egyes nap, tűzzél ki napi, vagy heti célokat, kisebb célokat eme célod elérésének folyamatán belül, így meg lesz a sikerélményed ha azt elérted, teljesítetted, és nem pedig csak a végső beteljesüléskor érzel majd sikerélményt.
2017. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KulGery ***** válasza:

Az előttem szólót azzal egészíteném ki, hogy keress olyan egyébként nap mint nap előforduló dolgokat, amiket biztosan meg tudsz csinálni, nem kevés, de vállalható energiával, és rövid idő alatt (pl, egy két órás projektek) pl. kitakarítom a kádat... és két óra mulva a kád és környéke patyolat tiszta lesz, és egy teljes projektet teljesítettél!

Persze mondhatnék más példát is.

A lényeg, hogy valós és teljes sikerélményeidet gyarapítsd.

A lehetetlennek tűnő feladatokat meg oszd fel, rövid idő alatt teljesíthető részre. Pontosabban csak egy részt csípj le, a maradékot ráérsz később felosztani.

Így a lehetetlen feladat is teljesíthető lesz.

2017. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így gondolkdoom mint te. Épp a napokban gondoltam arra, hogy azért is érzem rosszul magam, mert hiányzik valami. Ami hiányzik pedig az, hogy haonló gondolkodású emberekkel vedd körbe magad. Akik motiválnak, akik barátkoznának veled, miközben dolgozol az álmaidért..vagyis ők is veled együtt dolgoznak, így tudnánk egymást motiválni, mert megértjük egymást. Én erre gondoltam. Sokkal könnyebb elérni sikereket azoknak az embereknek, akiknek vannak olyan barátai, kapcsolatai, akik egymást segítve sikeresebb emberré válnak. Pontosan ezért kell dolgozni elsősorban azon, hogy minőségi kapcsolatot alakíts ki. A baj csak az, ahhoz, hogy minőségi kapcsolatot alakíts ki valakivel, hasonlóképpen kell gondolkodnia, mint te. Például jelenleg a halakkal úszunk, de a sasokkal akarunk repülni..elég nehéz a sasokkal repülni úgy, hogy halak vesznek körül..Én egy kicsit elvont lány vagyok, aki épp most húzott egy vonalat, és azt mondta elég, vagyis most én is arra hajtok, hogy minél gyorsabban elérjem a célt, amit kitűztem. Most kezdetben sok könyvet olvasok, elsősorban önfejlesztő könyveket. Mindössze 3 barátom van, nagyon szoros a kapcsolatom velük, de velük sem tudnék annyira arról beszélni, ami foglalkoztat. A többi ember pedig egyenesen lehúz. Egyszerűen nem tudok úgy barátkozni, mint más pontosan azért, mert nem érdekelnek az átlagos dolgok, nem érdekel, ha valaki a divatról beszél, vagy arról, hogy milyen kutyafajtát vegyek, mit főzzek ma? Egyszerűen nem érdekelnek ezek az átlagos dolgok, aminek egyébként örülök, hiszen "Think Different". Én elsősorban nem magamért teszem, hanem a jövőbeli családomért. Azt hiszem, ha magamért tenném, annyira nem lennék motivált. :D Ha esetleg valaki hasonlóképp gondolkodik innen, mint én, vagy kérdező, ha lenne kedved beszélgetni, akkor itt vagyok! Szívesen beszélgetek bárkivel! 25/L
2017. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!