Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem úgy, hogy minden...

Miért érzem úgy, hogy minden értelmetlen?

Figyelt kérdés

Régebben mindig arra vágytam, bár több szabadidőm lenne, mennyi mindent csinálnék.

Most fél éve, hogy befejeztem a sulit, csak októberben megyek megint. Így keveset is dolgozom, rengeteget vagyok egyedül otthon.

Az utóbbi két hónapig minden rendben is ment, mostanában egyre inkább azt érzem, fel sem akarok kelni, mivel nagyjából szólnom sincs kihez.

Nem látom magam szépnek, nem vagyok arra se motivált, hogy sminkeljek, fésülködjek, hajat mossak, mert minek.

Sokszor egyszerűen már csak utálom magam, kevésnek érzem magam.


Mi lehet az oka?


23l


2017. szept. 14. 11:55
 1/5 anonim válasza:
56%
Sajnálom, hogy így érzed. Próbálj meg emberek között lenni, sokszor segíti akkor is ha épp nincs is kedved beszélgetni. Ismerkedj emberekkel. Ne maradj egyedül. Olyankor rosszabb. Foglald le az agyad valamivel. Csináld azt amihez kedved van. Csakis azt! Nem tudom párod van e, de nekem az nagyon nagyot dobott a közérzetemen hogy az aktuális párommal össze jöttem. Ő adott értelmet az eletnek. Van hogy most is kicsit magamba roskadok hogy mi értelme ennek. De a magány és ezek a gondolatok általában még mélyebbre taszitják az embert. Ha van kedved csak sétálj egyet. Még a nap is süt ebben az időben. Próbálj meg valami szépet keresni magad körül. Lehet az is dobna a hangulatodon ha csak beulnel valahova egy kvra. Nem tudhatod mi fog történni. A szép pillanatokat pedig ragadd meg és kapaszkodj bele amíg nem kapsz újakat. Talán egy idő után ezek a dolgok kihúznak a (szerintem) kezdődő depresszióból. Sok sikert. Kitartást.
2017. szept. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az az oka, hogy nem jársz közösségbe (iskola, vagy munkahely), és beszűkültél kicsit. Jobban leszel, ha lesz rendszer az életedben, ha minden nap lesz dolgod (iskolába menni). És igen, ha az ilyen időszakok elnyúlnak az ember életében, hajlamos egy kicsit lazábbra venni a személyes higiéniát, eligényteledni. Szóval ne ijedj meg, nem maradsz így.

Eltervezheted előre a napjaidat, pár napra előre, és akkor az elvégzett feladatok is majd örömmel töltenek el. Pl. reggel elmész futni, aztán kimosod a szennyest. Bevásárolsz, főzöl előre egy-két napra. Felhívod a szüleidet... megnézel egy jó filmet.

2017. szept. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Ha gondolod írhatsz...hasonló helyzetben vagyok.
2017. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne cigizz!
2017. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hasonló bőrben...
2020. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!