Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem értelmetlen az...

Úgy érzem értelmetlen az életem, mindenki utál és mindenért én vagyok a hibás ki segíthet?

Figyelt kérdés

Arra kellett rájönnöm a közelmúltban, hogy senki nem szeret és max érdekkapcsolatot tart fenn velem azt ha nemkellek eldob vagy simán csak leszar. Akiket a barátomnak hittem azok se foglalkozna velem, arra kellenék nekik, hogy lelki szemetesnek használjanak vagy dicsekedjenek, de a lényeg hogy róluk szóljon minden hogy velem mi van az egy mondat erejéig érdekel és ebből nem kérek. Igazából rájöttem velem az a legnagyobb baj, hogy képtelen vagyok bárkivel kijönni, hosszabb távon képtelen vagyok elviselni bárki társaságát. Szóval valószinüleg ezért is utál mindenki. És ahogy visszagondolok rá, ez egész életemben így volt.

Úgy érzem elegem van mindenkiből, nincs kedvem és nem is akarom senkivel fenntartani semmilyen kapcsolatot. Az a baj, hogy eljutottam egy olyan szintre, hogy semmi, de tényleg semmi és senki nem tud érdekelni, lekötni, boldoggá tenni, csak vagyok, telnek a napok egymás után úgy, hogy annak semmi értelmét nem látom. Ahogy az életemnek sem. Anyagilag mindenem megvan, de csak anyagilag és azt is a szüleim rakták alám. És ez bánt talán a legjobban, hogy semmire nem vittem, amit büszkén fel tudnék mutatni, hogy igen ezt én értem el önállóan büszke vagyok rá+se barátaim se párom.


Voltam orvosnál felírt nyugtatót, voltam pszichológusnál azt mondta ne nyavajogjak ennyit.

Kitől kérhetnék segítséget?


2013. nov. 30. 18:53
 1/5 A kérdező kommentje:

"hogy velem mi van az egy mondat erejéig érdekel"

hogy velem mi van az egy mondat erejéig SZÁMÍT


Egyébként F/30

2013. nov. 30. 18:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Fogadd meg a pszichológusod tanácsát, és ne nyavajogj! Azt pedig nyugodtan szard le, hogy ki mit gondol rólad, hiszen ez az ő problémájuk.


Állíts fel magadnak egy értékrendszert, és aszerint éld az életed, ne a társadalmi elvárások szerint!

2013. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bárzsing ***** válasza:
Ne pszichológushoz menj, hanem pszichoterapeutához. Vagy ha annál is voltál, próbálj ki egy másikat. Neki az a dolga, hogy meghallgassa a nyavajgásaidat, és megpróbáljon rájönni, hogy hol a probléma gyökere. Az orvos pszichiáter volt? Mert esetleg ahhoz is érdemes lehet elmenni, nem nyugtatóért, inkább antidepresszánsért, bár kezdetben szoktak nyugtatót is adni mellé. A pszichoterápia önmagában is nagy segítség lehet, de a gyógyszeres kezeléssel kombinálva még jobb. Persze ehhez jó pszichoterapeuta és doki kell. Egy rossz tapasztalat után még ne add fel.
2013. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Arra kellett rájönnöm a közelmúltban, hogy senki nem szeret és max érdekkapcsolatot tart fenn velem azt ha nemkellek eldob vagy simán csak leszar. Akiket a barátomnak hittem azok se foglalkozna velem, arra kellenék nekik, hogy lelki szemetesnek használjanak vagy dicsekedjenek, de a lényeg hogy róluk szóljon minden hogy velem mi van az egy mondat erejéig érdekel és ebből nem kérek."


Ez.. tényleg így van. Én már elfogadtam. :D

2013. dec. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lilith1994 ***** válasza:

Azóta jobb lett ?

Mert most hasonló cipőben vagyok vagy csak én érzem igy nem tudom :/

2017. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!