Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Itthon vagyok gyes-en a két...

Itthon vagyok gyes-en a két éves kislányommal. Teljesen egyedül vagyok. Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Igazából nem vagyok egyedül,mert van férjem. Az ő családjával lakunk , nem egy lakásban, de egy ikerházban. Szüleim, családom, barátaim 160 km-re tőlünk egy másik városban. Itthon már kezdek megőrülni. Úgy érzem nem csinálok semmi érdemlegeset. Csak a hülye hazimunka van, amibe már belefásulok lassan. Amúgy diplomás vagyok, 23 éves korom óta dolgoztam, szóval nem vagyok kitartott unatkozó feleség. Hobbim is van, csak nem tudok vele foglalkozni a gyerek mellett ( festeni szoktam, de a gyerek mellett nem lehet szétpakolni a festékeket ) Ráadásul le se tudtam fogyni, pedig mozogni is járok,persze nem tudok heti háromszor menni oda se... Rondának és értéktelennek érzem magam. Ezért tanultam egyetemen, hogy 35 évesen idáig jussak? A munkahelyemre nem vesznek vissza részmunkaidőben...:-(

2017. okt. 12. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

beszélgess más anyukákkal, vagy akár interneten levelezgess

akár baba-mama fórumonokon is kereshetsz partnert, akár itt is, akárhol máshol, DE légy óvatos!

2017. okt. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Beszélgetek anyukákkal,járunk játszótérre is meg ide-oda csak az ám a baj,hogy az anyukákkal többnyire a gyereknevelésről lehet csak beszélgetni. Pedig én inkább másról szeretnék, mivel egész nap főleg a gyerek körül forog az agyam. Kicsit jó lenne kizökkeni, de nem tudom hogyan. A férjem barátai meg , hát azt hagyjuk is...
2017. okt. 12. 11:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
és milyen dolgok érdekelnek még a festészeten túl?
2017. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A barataiddal nem tudsz neha skypolni? En kulfoldon elek, de megis tudom tartani a kapcsolatot a regi barataimmal.

Amugy meg turelem, a gyerek is egyre nagyobb lesz, es ujra visszaterhetsz majd a munkadhoz, hobbidhoz, de most meg tul kicsi.

Amugy meg ha ket eve szulted az elso gyerekedet, akkor ezek szerint 33 eves korodig ugy elhettel ahogyan te akartal. Magyaran azert biztosan jutott ido magadra a hobbidra, a munkadra. Akkor miert mondasz ilyeneket hogy "Ezért tanultam egyetemen, hogy 35 évesen idáig jussak? " Hat hova jutottal? Van sajat otthonod, ferjed, gyereked. (Munkad atmenetileg nincs a baba miatt, de ez sajnos mindenkivel igy van aki szul.) Nem ertem ezt a hozzaallast.

2017. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a gyerek miért akadályoz a festésben? Amikor hazajön a férjed, akkor egy órára megkapja a gyereket, te meg festesz.


Másrészt ekkora gyerekkel már böven ki tudsz mozdulni, sétálni (ami a fogyásodnak is jót tenne)


HArmadszor otthon is tudnál intenzívebben sportolni - és a gyereknek is tetszik, ha utánozhat közben.


Negyedszer tudnál egy csomó mindent tanulni neten keresztül is (pl. nyelveket), ami lekötne.


Ötödször keress olyan hobbikat, amiben a gyerek nem zavar, rajzolni tudnál, zenélni, énekelni, kézimunkázni.


Hatodszor böven van lehetöséged gyerek mellett is értelmes dolgokat csinálni, a házimunka naponta max egy óra, nem több.

2017. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbálj még ismerkedni, hidd el vannak olyan anyák, akik nem csak a kakis pelenkáról akarnak beszélgetni egész nap. (én is ilyen voltam :) )

Esetleg nem tudsz hazamenni a gyerekkel néha egy-egy hétre? Kicsit ki is mozdulnál, barátaiddal feltöltődnél, a szüleid is biztos örülnének nektek.

2017. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:

Esténként hadd foglalkozzon apuka a gyerekkel, te meg menj el tornázni, sétálni, fess egy kicsit, olvasgass, akármi.

A gyerekkel simán el tudsz menni sétlni, csinálhatsz vele is közös programokat, ismerkedj anyukákkal a játszótéren, vagy ha más nem, a neten akár.


Vegyél a gyereknek zsírkrétát, és fessetek együtt is, akár.

2017. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Baba-mama klub? Ezt erre találták ki.

Persze vicces, hogy ilyenkor azt mondják, hogy viszem a gyereket baba-mama klubba, amikor világos, hogy főleg maguk miatt járnak oda az emberek...

2017. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!