Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet "visszatérni" a...

Hogy lehet "visszatérni" a társadalomba, majd 10 évnyi pusztító alkoholizmus után?

Figyelt kérdés

Vázolnám az előéletem nagyon röviden : 16 éves koromtól iszok, 18 évesen már függő voltam, 20 körül már masszív alkoholista, az utóbbi 3 évben pedig már heti 3-6 alkalommal ittam le magamat, főleg töménnyel. Az utolsó pár hónap volt a legdurvább most, napi szinten 1 l tömények.


Jelenleg 52. napja nem iszom egyáltalán.


Kirúgtak az egyetemről miatta, az emberi kapcsolataimat szinte teljesen elpusztította, barátnőm pedig lényegében még sosem volt (leszámítva egy pár hónapos párkapcsolatot).


Gyakorlatilag mindent tönkretett eddig az életemben.


Most viszont hogy elkezdtem megpróbálni leszokni, hihetetlenül üresnek érzem az életemet. Az alkohollal szinte szerelmi viszonyban éltemm, most úgy érzem megöltem a szerelmemet.


Hogy lehetnénk én is megint normális ember?


F/26


2017. okt. 31. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus, csoportterápia, önsegítő csoportok, és keress célt az életednek.

Ezen kívül jó, ha van egy célod, van valami, ami kitölti az üres óráid. Tulajdonképpen csak unatkozol. Pl. Kezdj el edzeni egy maratonra, vagy hasonló.

2017. okt. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szenes43 ***** válasza:

Valamivel helyettesíteni kell mert marad egy űr. Tudom mert én is végigcsináltam és egy olyan belső csend vagy süketség töltött ki hogy aki nem élte ezt át az fel sem tudja fogni.

Nekem szerencsém volt mert a munkahelyi kollektívák (csoportok) között vetélkedőket szervezett a vezetőség. A téma sem lényeg és a nyeremények sem érdekesek,de lett valami célom és "embernek" éreztem magam. Ez évekkel ezelőtt volt,februártól viszont a dohányzást is abbahagytam de ez a pár hónap még sérülékeny,majd vigyázok rá. Lassan te is be fogsz kapcsolódni egy olyan érdeklődési áramlatba hogy rájössz alkohol nélkül is van élet.

2017. okt. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, mikor letettem a piát, nem tudtam mit kezdeni magammal. Most az a helyzet, hogy a pia helyett a netezés/túrázás/séta és ezekhez hasonló dolgok töltik ki az üresen maradt időmet. Tudom, hogy közhely, de valami hobbit kellene találnod magadnak. Egyébként meg nem akarlak elkeseríteni, de 52 nap az még nagyon kevés, bár szerintem ezt te is tudod. Én 15 évig ittam, kisebb-nagyobb szünetekkel, volt, hogy fél év is kimaradt, de mindig visszazuhantam. Most 2 év józanságnál tartok, de még ez is csak maximum egy jó kezdetnek számít, semmi több. Mindenesetre ne add fel! Jobbulást!
2017. okt. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére alkoholizmussal nincs tapasztalatom, de nekem is volt olyan korszakom, amikor rádöbbentem, hogy üres az életem (tudom, valószínűleg nem is hasonlítható össze a kettő).

Szóval röviden: légy tudatos. Nekem bejött.

Ezzel most arra gondolok, hogy ne csak sodródj az árral, hogy majd lesz, ami lesz, mert akkor az agyad a megszokott rutinba fog visszaesni. Ez sokaknál a Facebook, vagy tv, nálad meg az alkohol.

Tehát, ha arra koncentrálsz, hogy mit nem akarsz csinálni, jön az üresség. Ezért kellenek olyan dolgok, amiket majd akarsz csinálni (csak még nem tudod).

Amiket javaslok:


1. Sport

Mindenkire ráfér. Egészen máshogy fogod magad érezni néhány alkalom után (mentálisan is), és nem csak abban a pár órában, hanem tartósan is. Ha valamilyen egyesületbe mész, akkor az a motiváció, hogy ott kell lenni edzésen, ha magányosan gyúrsz, akkor meg nem kifogás, hogy nincs edzés, minden nap lehet csinálni. Otthon, nyilvános pályán, kondibam:tök mindegy.

Képezd magad! A magyar youtubeon is vannak értelmes videók.

2017. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled, és ez a járható út. Hasonló volt a helyzet velem is, heti 3-5 alkalom, sör+tömény, sárgaföldig, az atombiztos állásomat és az emberi kapcsolataimat elbsztam, kis híján hajléktalan lettem.

Ezt megelőzően pultos voltam kocsmában, kecskére káposzta. Reggel 2 dl vodka azért kellett, hogy egyáltalán dolgozni tudjak, aztán napközben az utánpótlás. Végül a szervezetem egy öröklődő betegség kapcsán feladta a küzdelmet, nem tudtam már inni se, fél évig fetrengtem remegve, izzadva, görcsölve, de már a "gyógysör" sem maradt meg bennem. Hónapok múlva tudtam kimászni az ágyból néhány órára naponta, de a "terhelésre" nagyon hamar trombózisokat kaptam, és jöttek a tüdőembóliák is, szóval gyakorlatilag a szervezetem vetett véget az addigi életemnek. Újabb fél év regeneráció után felkértek újra pultosnak, és most már egy éve csinálom, gyakorlatilag alkohol nélkül. Persze a gyógyszerek szavatolják, hogy ne igyak, mert öngyilkosság volna.

Átértékelve rájöttem, hogy amit az alkoholnak köszönhettem (hogy úgy könnyebb minden, és helyre rak, és nem érdekel semmi, és miatta vannak kapcsolataim, és állásom, és érzem jól magam), épp mindennek az ellenkezőjét okozta.

Úgyhogy a te szerelmed olyan, mint a fekete özvegy. Jó vele, de a végén meg fog ölni.

Kitartás, jó úton haladsz. Ha akarsz, beszélhetünk erről a dologról máskor, másutt is.

2017. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, folytatom:

1.2. Egészséges táplálkozás

Az előzőnek a velejárója. Ugyanott találod az infókat. Ha sportolsz, megjön az étvágyad, de azt ne szeméttel enyhítsd.


2. Tanulás

Írtad, hogy kiraktak az egyetemről. Lehet, hogy most érdemes nekifutnod mégegyszer vagy ennek, vagy valamilyen OKJ-nek, vagy máshonnan kitanulni valamit, ami érdekel.

Érdemes lehet megtanulnod egy nyelvet is. Nekem az angol után kinyílt a világ, egy csomó olyan dolgot találtam a neten, ami nem tudtam, hogy létezik/érdekel/hasznos lehet.

De nem csak a hagyományos iskolai tanulásra gondolok: ha csak simán rákeresel az "önfejlesztés" szóra, találsz egy csomó ingyenes anyagot a barátok szerzésétől a csajozáson át egészen a személyes pénzügyekig.

De megtanulhatsz programozni, fényképet szerkeszteni, barkácsolni, igazából bármit.


3. Olvasás

Sikeres emberek életrajzai, szakkönyvek, regények, bármi jó. Mindenból tanulsz valamit.


4. Napló (vagy bármilyen más írás)

Papírra vetheted a gondolataidat hagyományos napló formában, ha van hozzá türelmed. Írhatsz anonim blogot (semeddig se tart összerakni) arról, hogy miért változtatsz, hol tartasz éppen, stb.

De ha egyik sem, akkor Bullet Journal. Ez egy egyszerűsített napló. Pontokban összegyűjtöd a másnapi teendőidet, nyomköveted, hogy miket csináltál meg azokból, amiket próbálsz szokássá tenni. Nekem olyan rendszert hozott az életembe, ami fentartható, hatékony és működik. Napi 5 perc (se).

Külön posztot érne, hogy hogy működik, keress rá youtubeon. Ne ijesszen meg, hogy magyarul csak beauty vlogger csajok csináltak róla videót. Ha hozzám hasonlóan nem vagy az a nagyon pontosan tetvezgetős típus, akkor lehagysz róla minden sallangot, meg nem csinálsz százféle minitervet az életed minden apró területére, csak a lényeget.


Most kb ezek jutottak eszembe. Ha kérdésed van, hogy mit miért, hogyan, vagy konkrétan kiket ajánlok egyik-másik témához, hogy, mivel vágj bele, vagy bármi más, akár személyes is, akkor bátran írj ide vagy privátba.


Én hiszek benned. 52 nap nagyon sok. De ahogy előttem írták, még mindig csak a legeleje az útnak. Kitartás!

2017. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy kis korrekció, #5-6 nem ugyanaz, az előző én voltam :)
2017. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 4. és a 6. van egy szerzőtől (tőlem). Bocs, nem is gondoltam rá, hogy be csúszik a kettő közé valaki
2017. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell semmiféle pszichológus,meg ilyenek,semmit nem ér.

Klassz hobbit kezdj el csinálni,tűzz ki célokat,és próbálj valami jó kis munkát csinálni,az a lényeg,hogy unatkozni,tétlenkedni nem szabad,a többi jó jön magától.

2017. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!