Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a baj velem? Informatikuské...

Mi a baj velem? Informatikusként szörnyen magányosnak érzem magam a kollégáim között.

Figyelt kérdés

Informatikusként, programozóként dolgozom: szeretem a munkámat, örömmel tölt el, ha egy feladatra jól működő programot tudok készíteni, ami segítségére van a megrendelőnek. Azonban mégis szörnyen érzem magam...


Több munkahelyem is volt már, de többnyire borzasztóan egyedül érzem magam, a kollégáim rendszerint teljesen más beállítódottságúak, a számítógépeken kívül semmi témájuk nincs, reggel bejönnek dolgozni, leülnek a számítógép elé, este pedig haza, ennyi a kapcsolatunk, a feladatokat ki-ki egyedül oldja meg, szinte nem is egyeztetünk semmit.


Több cégnél is hasonlóan megy ez, én pedig szenvedek tőle, mert többet szeretnék emberekkel dolgozni és így tényleg szörnyen szenvedek. Velem van a baj? Mit tehetnék?



2017. dec. 3. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs egy olyan ember akivel tudnátok együtt lenni és gondolom otthon sincs kapcsolatod akivel eltudnál lenni.

Innen eredhet a magány.


Járj valamilyen közösségbe és igyekezz kiépíteni egy kapcsolatot.

Ha pl a kollégák nagyon nyomják a word of tanks-et akkor lehet ha becsatlakozol jobban megnyílnak és könnyebb lesz haverkodni a munkahelyen.

Vagy találj valami hobbit és emellé keress barátot .

2017. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is derítsd ki, hogy játszanak e valamit amúgy, és próbálj afelől közelíteni.
2017. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan ez a helyzet, csak én még programozónak tanulok egyetemen :D
2017. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Például ebédeljetek együtt a kollégákkal az jó lehetőség a beszélgetésre, ugyanakkor nem olyan hosszú, hogy kínossá váljon. Ezen kívül próbálj meg munkán kívüli kapcsolatokat kialakítani, például önkénteskedj olyan helyen, ahol találkozhatsz emberekkel.
2017. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el olyan munkahelyre dolgozni, ahol emberekkel kell foglalkozni, pl szociális szférába, segítő, ilyesmik.
2017. dec. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
A kérdező szerintem nem a szociális szférában szeretné dolgozni, hanem nekem az jött le, hogy a munkahelyén szeretne szociális kapcsolatokat kiépíteni. Nem gondolom, hogy pályát kellene váltania, de azt talán érdemes lenne megnézni, hogy a kollégák egymást között hogyan viselkednek, összejárnak-e pl. lan party-ra vagy ilyesmi. Friss húsként mindig nehezebb a beilleszkedés, de ha találtok közös témát (szerencsés esetben a munkán kívül is), akkor ahhoz kapcsolódóan lehet már bármit szervezni pl. paintball, szabadulós játék, főzős csapatépítő vagy egy laza sörözés csocsóval. Remélem nem bántok meg senkit, de tapasztalataim alapján az informatikus érdekes faj, de többnyire hatásos náluk a lassú víz partot mos hozzáállás. :) 25/l
2018. jan. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!